سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محدودیت در دسترسی کارکنان وزارت نفت به اینترنت، در پی حمله سایبری اخیر...

محدودیت در دسترسی کارکنان وزارت نفت به اینترنت، در پی حمله سایبری اخیر

چکیده :کارمندان شرکت های تابعه وزارت نفت در شهرستان های مختلف با محدودیت های جدی در دسترسی به اینترنت رو به رو شده اند. در بعضی از شهرها مثل اهواز، کارمندان شرکت نفت به کلی از دسترسی به کامپبوترهای متصل به اینترنت محروم شده اند و تنها می توانند با مراجعه به اتاقک هایی که تحت نظارت حراست سازمان قرار دارد، به صورت محدود از اینترنت استفاده کنند....


یک ماه پس از حمله سایبری به شبکه های اینترنتی وزارت نفت، خبرها حاکی از محدودیت شدید در دسترسی برخی از کارکنان این وزارتخانه به اینترنت است.

به گزارش کلمه به نقل از منابعی در وزارت نفت، کارمندان شرکت های تابعه وزارت نفت در شهرستان های مختلف با محدودیت های جدی در دسترسی به اینترنت رو به رو شده اند. این شرایط جدید پس از حمله سایبری اخیر به شبکه های رایانه ای وزارت نفت، بر این وزارتخانه حاکم شده است.

خبر این حمله سایبری، اوایل اردیبهشت ماه منتشر شد و به اختلال در شبکه اینترنت وزارت نفت و شرکتهای تابعه، قطع دسترسی به پرتال وزارت نفت و چهار شرکت اصلی این وزارتخانه و گزارشهایی از خاموشی یکباره برق در این مجموعه انجامید که بعدا گفته شد ویروسی شدن سیستم مرکزی اینترنت وزارتخانه بر اثر حمله سایبری عامل این اختلالات بوده است.

بر اساس این گزارش، اخیرا مسوولان وزارت نفت اقدام به ایجاد محدودیت های سخت و جدی برای کارمندان در دسترسی آنها به اینترنت به خصوص در شهرستانهای جنوبی کرده اند.

در بعضی از شهرها مثل اهواز، کارمندان شرکت نفت به کلی از دسترسی به کامپبوترهای متصل به اینترنت محروم شده اند و تنها می توانند با مراجعه به اتاقک هایی که تحت نظارت حراست سازمان قرار دارد، به صورت محدود از اینترنت استفاده کنند.

همچنین، از ورود مودم و هرگونه وسایل ارتباطی که بتوان از طریق آنها در مجتمع های اداری این وزارتخانه به اینترنت متصل شد، جلوگیری می شود و کارمندان تنها می توانند در یک زمان محدود و تحت نظارت مسئولان حراست به اینترنت دسترسی داشته باشند و از شبکه ها و وب سایتها استفاده کنند.

گفته می شود که قرار است در سایر ادارات وابسته به این وزارتخانه نیز وضعیت مشابهی ایجاد شود. مسئولان وزارت نفت هدف از این محدودیت ها را جلوگیری از حملات احتمالی آینده اعلام کرده اند.


یک پاسخ به “محدودیت در دسترسی کارکنان وزارت نفت به اینترنت، در پی حمله سایبری اخیر”

  1. آ احمد آقا گفت:

    اگر خاطرتان باشد، مدتی پیش این ارتش سایبری ما که با زحمات زیاد و هزینه های زیادتر شکل گرفته است، هیاهو راه انداخته بود که ما اگر اراده کنیم می توانیم به اینتر نت دستگاههای حساس آمریکا حمله کرده و آنها را سه سوت دود کرده و به هوا بفرستیم. حال چه شده که حتی عرضه حفظ اینترنت وزارت نفت را هم ندارند؟ نکند این اهن و تلب و گنده گویی های سپاه پاسداران و بسیج و لباس شخصی ها هم از همین بلوف ها باشد که ادعا کرده اند آمریکا و غرب را سه سوت به هوا می فرستیم اگر حتی خیال حمله به ایران اسلامی را داشته باشند؟ نه واقعا گفته باشم و بعد خجل از آب در نیائیم.