سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مهدیه گلرو، فعال دانشجویی دربند آزاد شد...

مهدیه گلرو، فعال دانشجویی دربند آزاد شد

چکیده :مهدیه گلرو، نائب دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه علامه و عضو شورای دفاع از حق تحصیل پس از گذراندن سی ماه حبس پیش از ظهر امروز از زندان اوین آزاد شد....


مهدیه گلرو، نائب دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه علامه و عضو شورای دفاع از حق تحصیل پس از گذراندن سی ماه حبس پیش از ظهر امروز از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش کلمه، این فعال زنان و دانشجویی که سی ماه پیش در زمستان سال 88 بازداشت شده بود ماه های آخر دوران حبس خود را در حالی گذراند که همسرش وحید لعلی پور نیز در زندان به سر می برد.

بر اساس این گزارش وحید لعلی پور که پیش از این هیچ سابقه ی فعالیت سیاسی نداشته است و تنها برای ایجاد فشار بر همسرش بازداشت و محکوم شده بود نیز، هفته ی آینده با پایان دوره ی حبس خود آزاد خواهد شد.

مهدیه گلرو در رشته اقتصادِ صنعتی دانشگاه علامه طباطبایی تحصیل می کرد و نایب دبیر انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه بود. در سال 1385 و در حالی که تنها یک ترم تا فارغ التحصیلی اش مانده بود، به خاطر فعالیت های دانشجویی و نقدهایش به دولت احمدی نژاد از تحصیل محروم شد.

این محرومیت برای هشت ترم و تا سال 88 ادامه پیدا کرد. او در آذر 87 به همراه چند دانشجوی محروم از تحصیلِ دیگر در دانشگاه علامه دست به تحصن نامحدود زد که موجب شد چند روز را بازداشت شود.

در آذر 88 مهدیه گلرو به همراه همسرش وحید لعلی پور بازداشت و پس از چند ماه بازداشت، به تحمل دو سال حبس محکوم شد. در شانزدهم آذر 89، روز دانشجو، مهدیه به همراه بهاره هدایت و مجید توکلی پیامی از زندان به مناسبت این روز فرستادند. دادگاه به خاطر این پیام گلرو و دوستانش را به شش ماه حبس اضافی محکوم کرد و به مدت 3 ماه از هرگونه تماس و ملاقات محروم شد.


4 پاسخ به “مهدیه گلرو، فعال دانشجویی دربند آزاد شد”

 1. صادق گفت:

  آزادی خانم گلرو و آزادی قریب الوقوع همسرشان را به ایشان و مردم تبریک می گویم

 2. ناشناس گفت:

  یکی از علتهای طولانی بودن و ازاد نکردن فقط بخاطر ان است که طرف را تا اخر عمر بیمار جسمی و روحی شود

 3. ناظر گفت:

  درود بر عزت و شرف همراهان بزرگوار و عزیز جنبش سبز عزیزان : مهدیه گلرو وحید لعلی پور بهاره هدایت و مجید توکلی .

 4. آ حسین آ گفت:

  مهرویه عزیز: استقامت و پایداری تو نتیجه داد. آزادی ترا شادباش می گویم. ایستادی و به روی آنها یک “نه” بزرگ انداختی و بالاخره حق بر باطل پیروز شد. امیدوارم وحید را نیز به زودی در آغوش بگیری که پیروزی با حق است و تو و وحید از سرداران حق طلب هستید. مهرو ورودت را به زندان بزرگ جمهوری اسلامی شادباش می گویم.