سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تندیس افتخار شصت و پنجمین جشنواره فیلم کن برای اصغر فرهادی...

تندیس افتخار شصت و پنجمین جشنواره فیلم کن برای اصغر فرهادی

چکیده :فردا همزمان با برگزاری پنجمین روز از شصت و پنجمین جشنواره فیلم کن، کمیسیون فرهنگی اتحادیه اروپا با اعطای تندیسی افتخاری به «اصغر فرهادی» از او تقدیر خواهد...


فردا همزمان با برگزاری پنجمین روز از شصت و پنجمین جشنواره فیلم کن، کمیسیون فرهنگی اتحادیه اروپا با اعطای تندیسی افتخاری به «اصغر فرهادی» از او تقدیر خواهد کرد.

اصغر فرهادی؛ کارگردان فیلم های سینمایی «جدایی نادر از سیمین» «درباره الی» و «چهارشنبه سوری»، به دلیل ساخت جدیدترین فیلم سینمایی خود در کشور فرانسه، در تاریخ ۲۰ می (۳۱ اردیبهشت) جایزه «ای یو مدیا» (EU MEDIA) را دریافت می‌کند.

به گزارش سایت رسمی جشنواره فیلم کن، «اندرولا واسیلیو» رییس کمیسیون فرهنگی اتحادیه اروپا، بار دیگر تقدیر از «اصغر فرهادی» در جشنواره فیلم کن را تایید کرد.

این کمیسیون فردا با اعطای جایزه «پیرکس مدیا 2012 اتحادیه اروپا» به فرهادی، از این فیلمساز ایرانی، به خاطر ساخت آخرین فیلمش در فرانسه تقدیر خواهد کرد.

بنا براین گزارش، هم‌اکنون 18 فیلم با حمایت اتحادیه اروپا در بخش‌های مختلف سینمایی در حال ساخت است.

فارس نوشت که واسیلیو در مصاحبه با مطبوعات خارجی گفته است: من از چنین اتفاقی بسیار خرسندم، فیلم‌های اروپایی در خارج از جشنواره کن، با مشکلات فراوانی روبرو هستند، این بهترین جایزه برای تلاش‌های ماست و نشان می‌دهد که اروپا می‌تواند با استفاده از سرمایه‌گذاری هدفمند، به طرز قابل توجهی ارزش‌های خود را به عرصه‌های سمعی بصری و فرهنگی بیافزاید.

وی افزود: امسال 18 فیلم مورد حمایت برنامه رسانه‌ای اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند که همه‌ آن‌ها در شصت و پنجمین جشنواره کن نیز به نمایش درخواهد آمد، از میان این 18 فیلم، 7 فیلم نیز در بخش مسایقه جشنواره کن برای ربودن نخل طلای این دوره از جشنواره با یکدیگر رقابت می‌کنند.

بنا براین گزارش، طی 20 سال گذشته ، 12 فیلم از مجموع فیلم‌های تحت حمایت برنامه رسانه‌ای اتحادیه اروپا، برنده جایزه نخل طلا، 13 فیلم برنده جایزه گراند پیرکس و 9 فیلم نیز برنده جایزه بهترین کارگردانی شده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است: طی سال‌های 2014 تا 2020، برنامه «اروپای خلاق»، تنها برنامه‌ای خواهد بود که همه‌ بخش‌های فرهنگی و خلاقانه عرصه فیلمسازی را پوشش می‌دهد.

بیش از 900 میلیون یورو به بخش فیلمسازی و 500 میلیون یورو به بخش فرهنگ تخصیص خواهد یافت.


یک پاسخ به “تندیس افتخار شصت و پنجمین جشنواره فیلم کن برای اصغر فرهادی”

  1. آ حسین آ گفت:

    اصغر ترا دوست داریم تا زمانی که به خدمت جمهوری اسلامی در نیایی و همراه مردم و خواستهای آنان باشی. درست مثل “شجر” عزیز که بین ملت و نظام، البته ملت را برگزید و گفت ” تفنگت را زمین بگذار” اصغر اگر میخواهی با مردم و در کنار مردم باشی، بگو تفنگت را زمین بگذار.