سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتصاب غذای نامحدود محمدصدیق کبودوند؛ آخرین چاره یک پدر برای نجات جان فرزندش...
» آقای دادستان! طبق قانون مرخصی می‌خواهم تا برای معالجه فرزندم راهی بیابم

اعتصاب غذای نامحدود محمدصدیق کبودوند؛ آخرین چاره یک پدر برای نجات جان فرزندش

چکیده :بنابر اين اينجانب ازتاريخ ٢٥ ارديبهشت ماه دست به اعتصاب غذاي نامحدود زده كه بلكه اين خواسته انساني من مورد توجه قرار گيرد و پيش از اقدام ناگوار براي فرزند دلبندم بتوانم راهي براي معالجه و نجات جان فرزندم بيابم، بديهي است عواقب بي توجهي به خواست قانوني و انساني اينجانب متوجه دادستان تهران و مسولان دستگاه امنيتي خواهد بود....


محمد صديق كبود وند فعال حقوق بشرمحبوس دربند ٣٥٠ زندان اوین از روز ٢٥ ارديبهشت طی نامه اي به دادستان تهران اعتصاب غذا كرد.

به گزارش کلمه، این روزنامه نگار دربند با توجه به بیماری صعب العلاج فرزندش بارها درخواست ملاقات داده اما توسط مسئولان پذیرفته نشده است.

وی پیش نیز نیز چند بار دست به اعتصاب غذا زد و با وعده ی مسئولین به آن پایان داد اما این بار در نامه ی خود تاکید کرده است که ازتاريخ ٢٥ ارديبهشت ماه دست به اعتصاب غذاي نامحدود زده كه بلكه اين خواسته انساني اش مورد توجه قرار گيرد و پيش از اقدام ناگوار براي فرزندش بتواند راهي براي معالجه معالجه و نجات وی بیاید.

محمدصدیق کبودوند، فعال حقوق بشر، روزنامه‌نگار و رییس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، از دهم تیر ماه سال ۱۳۸۶ بازداشت شده‌ و در دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و اداره سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به ده سال حبس و از بابت تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق ارتباط و مراوده با سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر و ارتباط و مکاتبه با شخص کوفی عنان دبیرکل سازمان ملل متحد و گفتگو با رسانه‌های عمومی به یکسال حبس و جمعاً به یازده سال حبس محکوم شده است که در شعبه ۵۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ده سال حبس از بابت تاسیس سازمان، مورد تایید قرار گرفته و قطعی شده است.

به گفته خانواده کبودوند وی که تا پیش از بازداشت هیچگونه سابقه بیماری نداشته، در جریان نگهداری ۷ ماهه وی در شرایط سخت سلول انفرادی، به بیماریهای ریوی، ‏کلیوی و پوستی دچار شده است و حتی سکته خفیف مغزی نیز داشته است.

متن اين نامه که در اختیار کلمه قرار گرفته، به شرح زير است:

دادستان عمومي و انقلاب تهران

احتراما همانگونه كه اطلاع داريد فرزند دلبندم از٥ماه پيش به بيماري صعب العلاج مبتلا شده كه اخيرا گفته شده بيماري وي علاج ناپذير است و چندين بيمارستان از ادامه درمان وي قطع اميد كرده و همسر و خانواده ام نيز ديگر نااميد شده و كاري ازدستشان برنمي آيد و اين در حالي است كه طي اين مدت چندين بار تقاضاي مرخصي طبق قانون سازمان زندانها براي كمك به يافتن راهي براي نجات فرزندم ارايه دادم كه با مخالفت دادستاني و دستگاه امنيتي مواجه شده است.

بنابر اين اينجانب ازتاريخ ٢٥ ارديبهشت ماه دست به اعتصاب غذاي نامحدود زده كه بلكه اين خواسته انساني من مورد توجه قرار گيرد و پيش از اقدام ناگوار براي فرزند دلبندم بتوانم راهي براي معالجه و نجات جان فرزندم بيابم، بديهي است عواقب بي توجهي به خواست قانوني و انساني اينجانب متوجه دادستان تهران و مسولان دستگاه امنيتي خواهد بود.

محمد صديق كبودوند


یک پاسخ به “اعتصاب غذای نامحدود محمدصدیق کبودوند؛ آخرین چاره یک پدر برای نجات جان فرزندش”

  1. marzieh گفت:

    baradare aziz u ghayooram az khoda mikhahim ke har che zoodtar azad shavid u nazde khanevadeye azizetan bargardid u baraye farzandetan talab khayr ba faradarmani minamaim ,pirooz u salamat bashid kurde delavar ,kurdestan be azizani chon shoma madyoon ast u behetan eftekhar mikonim