سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » 4 سال حبس تعزیری برای میثم محمدی و 4 سال حبس تعلیقی برای امید محدث روزنامه نگار...

4 سال حبس تعزیری برای میثم محمدی و 4 سال حبس تعلیقی برای امید محدث روزنامه نگار

چکیده :میثم محمدی و امید محدث روزنامه نگار و از کارمندان بنیاد شهید بهشتی امروز با رای دادگاه انقلاب به 4 سال حبس محکوم شدند....


میثم محمدی و امید محدث روزنامه نگار و از کارمندان بنیاد شهید بهشتی امروز با رای دادگاه انقلاب به 4 سال حبس محکوم شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، میثم محمدی فعال و روزنامه نگار که مدیریت سایت بنیاد شهید بهشتی صبح امروز بر اساس حکم صادره از سوی دادگاه انقلاب و با استناد به ماده 610 قانون مجازات اسلامی به 4 سال حبس تعزیری و 5 سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه ها و فعالیت در فضای مجازی و رسانه ای و مطبوعات محكوم شد.

همچنین امید محدث، روزنامه نگار نیز به جرم اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی و با استناد قانون 610 مجازات اسلامی به تحمل 4 سال تعزیری و 5 سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه ها محکوم شده که با توجه به شرایط خاص حبس صادره حکم تعزیری وی به مدت 5 سال به حالت تعلیق در آمده است.

میثم محمدی از کارمندان بنیاد شهید بهشتی که اسفند سال 89 بازداشت در پی حمله نیروهای اطلاعات به دفتر بنیاد بهشتی به همراه امید محدث دستگیر شده بود پس از موافقت مراجع قضایی و شکسته شدن قرار بازداشت موقت وی و صدور قرار کفالت پس از ۲ ماه از زندان آزاد شده بود.

میثم محمدی پیش از این در روزنامه کلمه سبز دبیر سرویس سیاسی و از اساتید دانشگاه بود که بعد از انتخابات در دفتر بنیاد شهید بهشتی مشغول به فعالیت بود. از سوابق وی پیش از انتخابات می توان به همکاری با بیت آیت الله صانعی نیز اشاره کرد.

لازم به ذکر است که امید محدث فرزند شهید حجت الاسلام محدث است که در سانحه هوایی هواپیمای سی ۱۳۰ به شهادت رسید.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.