سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه فشار به خانواده دراویش گنابادی؛ بازجویی از نوجوان 16 ساله...

ادامه فشار به خانواده دراویش گنابادی؛ بازجویی از نوجوان 16 ساله

چکیده : پس از بازداشت مجددا کسری نوری، فشار نیروهای امنیتی و اطلاعاتی به خانواده این درویش گنابادی به شدت افزایش یافته است تا جایی که هفته‌ی گذشته امیر نوری ، برادر ۱۶ ساله این درویش گنابادی را به مدت ۵ ساعت در بازداشتگاه اداره اطلاعات معروف به پلاک ۱۰۰ مورد بازجویی و بازخواست قرار داده اند و این نوجوان بیگناه را تهدید به بازداشت و حبس در سلول انفرادی کرده اند....


کسری نوری پس از ۲۵ روز حبس در بازداشتگاه اداره‌ اطلاعات شیراز به بند هدایت قرنطینه زندان مرکزی منتقل شد.

به گزارش مجذوبان نور، کسری نوری تا کنون ۲ مرتبه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است. این درویش گنابادی یکبار در تاریخ ۲۱ دی‌ماه سال گذشته به اتهام فعالیت شبانه روزی و اقدام علیه نظام و عضویت در “گروهک انحرافی” بازداشت و پس از ۴۶ روز حبس در اداره اطلاعات شیراز و زندان عادل آباد شیراز با وثیقه ۵۰ میلیونی آزاد شد و سپس مجددا در تاریخ ۲۴ اسفند ماه سال گذشته به اتهام فعالیت تبلیغاتی علیه نظام به نفع بیگانگان و ارتباط و مصاحبه با رسانه‌های بیگانه بازداشت شد.

پس از بازداشت مجددا کسری نوری، فشار نیروهای امنیتی و اطلاعاتی به خانواده این درویش گنابادی به شدت افزایش یافته است تا جایی که هفته‌ی گذشته امیر نوری ، برادر ۱۶ ساله این درویش گنابادی را به مدت ۵ ساعت در بازداشتگاه اداره اطلاعات معروف به پلاک ۱۰۰ مورد بازجویی و بازخواست قرار داده اند و این نوجوان بیگناه را تهدید به بازداشت و حبس در سلول انفرادی کرده اند.

کسری نوری در شرایطی در بند هدایت قرنطینه‌ی بازداشتگاه مرکزی شیراز نگهداری می‌شود که این بازداشتگاه دارای وضعیت اسف باری است و بازداشت شدگانی که در این قرنطینه نگهداری می‌شوند در بد‌ترین وضعیت بهداشتی قرار دارند و برخورد غیر انسانی مامورین و بازجویان همراه با شکنجه و خلاف قوانین حقوق شهروندی می‌باشد.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.