سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » کامران دانشجو: فعالان حوادث 88 حق ورود به دانشگاه را ندارند...
» رییس ستاد انتخابات 88 و وزیر فعلی علوم اعلام کرد:

کامران دانشجو: فعالان حوادث 88 حق ورود به دانشگاه را ندارند

چکیده :کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که پس از انتخابات سال 88 ریاست جمهوری به اقدامات و اظهارات تندی نسبت به فعالان جنبش سبز و منتقدین پرداخته است، در جدید ترین سخنان خود که در مراسم افتتاحیه پارک علم و فناوری در قم بیان شد، ادعا کرده کسانی که در فتنه سال 88 پس از سخنان رهبری از فعالان بودند، حق ورود به دانشگاه ها را ندارند. وی در این سخنرانی نسبت به آنچه که به زعم وی برخورد با « اساتید بسیجی» در دانشگاه ها نیز خوانده شده اعتراض کرده و خواستار توقف آن شد....


خبرگزاری دولتی ایرنا خبر داده که کامران دانشجو، وزیر علوم در اظهاراتی کم سابقه گفته است: كسانی كه در فتنه سال 88 فعال بوده و بعد از اتمام حجت رهبر در نمازجمعه تیرماه همان سال همچنان به فتنه گری ادامه دادند، حق ورود به دانشگاه ها را ندارند.

به گزارش کلمه، کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که پس از انتخابات سال 88 ریاست جمهوری به اقدامات و اظهارات تندی نسبت به فعالان جنبش سبز و منتقدین پرداخته است، در جدید ترین سخنان خود که در مراسم افتتاحیه پارک علم و فناوری در قم بیان شد، ادعا کرده کسانی که در فتنه سال 88 پس از سخنان رهبری از فعالان بودند، حق ورود به دانشگاه ها را ندارند. وی در این سخنرانی نسبت به آنچه که به زعم وی برخورد با « اساتید بسیجی» در دانشگاه ها نیز خوانده شده اعتراض کرده و خواستار توقف آن شد.

این نخستین بار نیست که دانشجو، در کسوت وزیر علوم مواضع تندی را نسبت به اساتید و دانشجویان منتقد اظهار می کند و با انتساب صفاتی همچون «لیبرال»، «فتنه گر»، «ضدانقلاب» و الفاظ مشابه، خواستار برخورد و حذف آنها از عرصه دانشگاهی می شود. پیش از این نیز در اظهاراتی در مراسم تجلیل از مدال آوران مسابقات جهانی و آسیایی دانشجویان که در دانشگاه تربیت مدرس تهران در سال 89 برگزار شد، وی گفته بود: فتنه ۸۸ پایان یافته است و مدیران دانشگاهی حق مسامحه با همراهان فتنه را ندارند. دانشجو نیز که همچون سایر مسوولین دولت احمدی نژاد و نهادهای امنیتی-نظامی سعی در القای این امر دارند که جنبش سبز که به قول آنها «فتنه 88» نامیده می شود، پایان یافته است و هم اکنون زمان برخورد با فعالان آن است.

لازم به ذکر است در قالب همین سیاست های حذف گرایانه و انحصارطلبانه، وزارت علوم در طی سال های پس از انتخابات ریاست جمهوری با نگاهی از موضع بالا نسبت به محیط دانشگاهی، به صورت قابل ملاحظه ای تعداد دانشجویان ستاره دار، احکام کمیته انضباطی، محرومیت از تحصیل، اخراج اساتید و دانشجویان را افزایش داده و به کاهش زمان تدریس اساتید منتقد، فعالیت تشکلهای مخالف و اقداماتی مشابه پرداخته است. در همین راستا بود که وزیر علوم چندی پیش نیز اعلام کرد قرار است بورسیه تحصیلی دانشجویان مرتبط با فتنه، در خارج از کشور را نیز قطع کنیم.

این در حالی است که همواره مراکز دانشگاهی و اساتید در مرکز گفتمان نقد در کشور و به خصوص پس از انتخابات 88 قرار داشته اند و یکی از بیشترین نقاط مورد توجه دولت احمدی نژاد برای سرکوب و محدودیت بیشتر بوده اند.

گفتنی است در 3 سال اخیر، با افزایش برخوردهای حذفی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی-که این روزها به صورت مطلق در تملک سیاستهای «برادران دانشجو» در آمده- وضعیت کشور از نظر علمی، تحقیقی و دانشگاهی به صورت قابل مشاهده ای در جهان نزول پیدا کرده است. دانشجو، که امروز برادران را نیز در رئوس و سطوح مدیریتی دانشگاه های کشور با خود همراه کرده، پس از مدیریت نتایج انتخابات ریاست جمهوری 88، توسط احمدی نژاد به محیط دانشگاهی تحمیل شد و این همان نکته ای بود که بسیاری از دانشجویان و اساتید از همان نخست از آن به عنوان « انتقام گیری احمدی نژاد از دانشگاه» به دلیل همراهی با کاندیداهای مخالف از آن یاد کردند.


 • ناظر

  این بابا جز آنهایی است که باید در دادگاهی عادلانه به اعمال ننگین و بی شرمانه اش همچون مرتضوی و شریعتمداری و بقیه خایین به ملک و میهن پاسخگو باشد.

 • مادر سبز

  حوادث 88 را شما و رئیستان رقم زدید ؟!!!!!!!!!!!!

 • ناشناس

  آقای دانشجو من شنیده ام شما هنگامی که در انگلیس زبان میخواندید و قضیه سلمان رشدی پیش آمده بود، یکی از فعالیت های شما شکستن شیشه های کتابفروشی هایی بود که کتاب سلمان رشدی را پشت ویترین گذاشته و می فروختند. آیا شما را به این علت در محلی که زبان می خواندید بیرون کردند؟
  مخالفت با دولت و حکومت حق هر تبعه و همشهری است. چرا اعتراض به انتخابات باید جرمش به این سنگینی باشد که یک کسی را برای مادام العمر از تحصیل در دانشگاه محروم کنند. اگر همین بلا سر شما و برادرتان می آمد آیا اکنون یکی وزیر علوم و دیگری رئیس دانشگاه می شد؟

 • دیپلم ریاضی 88

  دانشگاه ارث ومیراث پدری شماست حق هم دارید من یکی از همان 88 ها هستم اجازه بدهید بیایم کفش مبارک را ببوسم شاید سهمی از ارث پدری تان را به الاحقر بخشیدید حیف است برای مسلمانی چون شما تنها با برادرانت این میراث را حیف ومیل کنید فکر آخرت هم باشید ما در آنجا از شما تعریف خواهیم کرد که درست پا جای یزید گذاشتید شاید یک گوشه کوچکی هم بی دردسر نصیب شما در آن دنیا شد البته ممکن است شک کنید که آن دنیایی هم هست وظاهرا دارید هوار مسلمانی میکشید اما من ایمان دارم به هم میرسیم حالا قدری از ارث پدری بگذرید تا دیر نشده کوتاه بیایید آخر سن ما که بالا رفت واین معدل نزدیک 20 دیپلم عتیقه شد دیگر کسی نمیخرد وما هم که پولی در بساط نداریم چون آقا زاده راهی غرب بشویم آنوقت یکهو دیدی به اسم خیانت به ایران وبه مسلمین نمکدی که دوختی به یغما برود وسرت بی کلاه بماند البته این کلاهک را باد روزی خواهد برد اما بهتر است طوری دستت را رویش بگذاری که نه سیخ بسوزد نه کباب گویا همه ملت با هر عقیده با هر دین با هر نژاد در جمع آوری این ارث زحمت کشیده اند حق دارند نتها به شما وبرادر دانشمندت نمیرسد که از ما گفتن وبقول صمد آقا خواهش تقاضا کردن بقیه با خودت

 • ناشناس

  نزدیک است که خودتان هم از ایران بیرون کنیم.خیانت و جنایت کاران گشور

 • ناشناس

  اونوقت وارد دانشگاه نمیتونن بشن وزیر علوم و رییس سازمان تامین اجتماعی و رییس دولت و … که میتونن بشن ایشالله؟ هان؟

 • مهدی


  سوال:
  “آیا امکان ارسال مقالات برای سایت محترم شما، از طریق ایمیل ممکن است؟ ایمیل سایت شما چیست؟”

  کلمه: با سلام. برای ارسال مقاله میتوانید به نشانی info@kaleme.com ایمیل بزنید.

 • ناشناس

  کسی که مقاله IsI میدزده چه انتظار دارید ؟بگه درهای علم برای همه بندگان خدا بازه؟

 • سعید

  دانشجویی که بپذیرد امثال شماها بر او حکومت کنند همان بهتر که به دانشگاه نرود .

 • قلم فرانسه

  خبرگزاری دولتی ایرنا خبر داده که کامران دانشجو، وزیر علوم در اظهاراتی کم سابقه گفته است: کسانی که در فتنه . . .

  اظهارات کم سابقه ! ؟ واقغا از یک شبه انسان خائن و از یک راهزن آرا مردم جز این انتظاری نمی رود !

  دانشگاهی که ریاست آن را برادر غاصبت غصب کرده باشد , باید ارث پدری محسوب شده و سردر آن ایستاده و از ورود آزاد اندیشان جلوگیری نمائی. قلم فرانسه

 • amin

  من يکي از کساني هستم که آقاي کامران دانشجو بخاطر مدال جشنواره شخصا به من لوح تقدر دادند…من 1 سال اوين بودم…خوشحالا که ديگه تو ايران نميتونم ادامه ي تحصيل بدم

 • جوان

  خداخودش به دادمون برسه ازجمهوری اسلامی چی مونده دیگه !

 • علی

  مردک مگه دانشگاه ارث باباته؟فتنه گر کسیه که میره تو کشور دیگه کتابخانه آتش میزنه نه ما.نمیدونم این افراد حقیر و دنیا پرست چطور میخوان بمیرن!!

 • علی

  احتمالا به زودی یک درس 3 واحدی با موضوع فتنه!!! به دروس تمامی رشته های دانشگاهی هم اضافه بشه

 • علی

  جالب است این برادران دانشجو که ادعا دارند در خانواده مذهبی بدنیا آمده اند ، یکی از آنها لااقل محض رضای خدا اسم اسلامی و ائمه را ندارند و همگی “کامران و خسرو و … ” هستند (البته من مخالف این اسمها نیستم) ، یکی از این برادران خیلی مسلمان ! که همگی در دوران جنگ جوان و آماده جنگ بودند سابقه جبهه و جنگ ندارند .
  خدا را شکر که این برادران خیلی مسلمان نه اسم مسلمانی دارند و نه به جبهه رفته اند چون اگر این چنین بود اولآ ورود افرادی که نام غیر ائمه داشتند را به دانشگاه راه نمیدادند و اگر سابقه جبهه داشتند ، ورود جوانانی را که جبهه نرفته اند را به دانشگاه راه نمیدادند (در آنصورت باید یکی پیدا میشد به اینها بفهماند که جوان 18 ساله امروز با گذشت 23 سال از پایان جنگ اصلآ بدنیا نیامده بوده که به جبهه رفته باشد، مثل امروز که اعلان کرده فعالین فتنه را به دانشگاه راه نمیدهد ، کسی باید به او بفهماند اولآ اکثریت مردم معترض بودند و ثانیآ جوان کنکوری امسال در سال 88 فقط 15 سال سن داشته که حتی حق رآی هم نداشته و…!!!! )
  الحمدلله فقط این برادران یک هنر داشتند و آنهم تقلب بوده و فقط مخالفین تقلب را به دانشگاه راه نمیدهند ! ولی اگر چندین هنر و ایثار دیگری می داشتند همه آن موارد را از شرایط ورود به دانشگاه اعلام میکردند و موضوع خیلی سخت میشد.

 • علی مرادی

  در کشورهای پیشرفته، حتی جنایتکاران زندانی نیز از حق تحصیل محروم نمیشوند و امکانات لازم در اختیار آنان گذارده میشود،

 • ناشناس

  در جواب آن دوستی که گفت مشکل اسم کامران خسرو و امثالهم هست باید گفت به همین دلیل به این “پوپولیست ها” لفظ نا اهلان و نا محرمان اطلاق میشود. جدیدا با اسامی ایرانی منوچهر و رامین مردم را فریب میدهند که الحمدلله همیشه مکرهایشان به خودشان برمیگردد

 • محمد مهدی

  زمان شاه هم اینجوری نبود فعالان سیاسی وزندانیهای سیاسی هیچ وقت جلوی ادامه تحصیلشون گرفته نشد یکی از فامیلهای ما با سابقه 8 سال حضور مدام در جبهه با 50 درصدجانبازی برادر شهید وبرادر جانباز با مصرفی روزانه 15 قرص به خاطر عوارض جنگ به خاطر حمایت از میرحسین با اینکه توی یک شهرستان کوچیک هستیم از ادامه تحصیلش در دانشگاه جلوگیری کردند . الهی بحق آبروی اباالفضل مردم به حق خودشون برسن به همین زودیها. انشاالله

 • mohsen

  نفرین خدا بر صاحبان و حامیان چنان تفکری که به دلیل اعتراض به تقلب و تغلب در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 ، آنان را از حق آزادی آموختن و تحصیل محروم می کنند.
  کامران دانشجو و برادراش و حامیان اش مطمئن باشند که به لطف خدا از سال 88 تا به امروز از بدنه مردم روز به روز به حامیان سبز افزوده شده است و مردم چنین کاسه لیسی کامران و اخوانش را هرگز نخواهد بخشید.

 • سبز

  یکی نیست به این بابا بگه اونی که نباید وارد محیط علمی بشه دروغگو هایی هستن که مدرک قلابی از انگلستان دارن مردان سر زمینم مردن صد حیف صد حیف مردی نیست

 • آزاده

  کامران خان منم با نظر شما موافقم .اگه هواداران موسوی رو از دانشگاهها بیرون کنیم.خوب دور و برمون واسه خیال پردازی های آقا محمود خلوت میشه.اونوقت تو میمونی و من و رییست و مش قربون ابدارچی دانشگاه. چون من دور و بر شماها کسی نمی بینم که باسواد باشه.همشون مثل مرحوم کردان دانشگاه نرفته دکترا گرفتن.این جنبش سبزی های بیچاره هستن که همش دنبال درسو دانشگاهن

 • علی

  جناب دانشجو کاش شما هم زمانی دانشجو می بودید که اینگونه با دانشجویان برخورد می شد حق دارید که این طور سخن بگوئید اگر شما در هر کشوری که می بودید هرگز اینقدر حق و حساب به حسابتان و فکرتان نمی رسید دانشجوئی که در تصمیم گیری این کشور بعد از اتمام تحصیلاتش اثری ندارد برای چه اصلا به دانشگاه برود حال چه 88 باشد و چه بعد و قبلش.
  دوست عزیز کشور را در اختیار نابخردان گذاشته اند هرچه آنها بگویند آنهائی که بزرگ شمایند و قیوم ملت پس بگذار دانشجو را اخراج کنند چون این تیم و قشر نه دادرسی دارد و نه پناهگاهی دیوارش هم که از همه دیوارها کوتاهتر است پس بچاپید فرهنگو علم و دانش کشور را چون بانکها که رئیستان می چاپد

 • ناشناس

  تو چیکاره هستی اخه مگه مملت مجلس نداره.مگه قانون نداره.هر ننه قمری واسه خودش قانون گذار شده

 • فرزاد

  ازادی رو از مردم گرفتین.مگه همه باید موافق شما باشن.مردم که داشتن راهپیمایی مسالمت امیز میکردن.شمایین که خوی حیوانی دارین…جیره خورها یه نگاه به وضع اجتماع بندازین ببینین چه بر سر مردم اوردین