سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » 17 میلیارد ریال خسارت ناشی از شکستن سد پیش از بهره برداری...

17 میلیارد ریال خسارت ناشی از شکستن سد پیش از بهره برداری

چکیده :دریچه خروجی سد خاتم‌الانبیاء راین دچار شکستگی شد و آب ذخیره در پشت سد به یک باره وارد مسیر رودخانه و جاری شدن سیل...


بخشدار راین گفت: سد راین پیش از بهره‌برداری شکست و موجب جاری شدن سیل و طغیان رودخانه شد و بیش از 17 میلیارد ریال خسارت در پی داشته است.

شهر تاریخی راین در صد کیلومتری کرمان قرار دارد.

سیدابراهیم پاریزی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به شکستگی سد راین اظهار داشت: روز گذشته دریچه خروجی سد خاتم‌الانبیاء راین دچار شکستگی شد و آب ذخیره در پشت سد به یک باره وارد مسیر رودخانه و جاری شدن سیل شد.

وی افزود: سیل خسارت جدی به باغ‌ها و مزارع ‌روستاهای کم سرخ، باب طاهونه، احمد‌آباد، گروه، کدبک و خوروئیه در مسیر رودخانه وارد کرد.

بخشدار راین تصریح کرد: بر اثر این سیل آب آشامیدنی و برق شش روستای در مسیر رودخانه قطع و به 40 کیلومتر از راه‌های خاکی روستایی خسارت جدی وارد شد.

این مسئول بیان داشت: بخشی از محور مواصلاتی روستاهای کم سرخ و خوروئیه نیز به طور کامل از بین رفته و قرار است با استفاده از دو دستگاه لودر و بولدوزر مسیر این روستاها بازگشایی شود.

پاریزی اضافه کرد: به علت شدت سیل حدود 200 تا 300 اصله درخت گردو در اطراف رودخانه از بین رفتند.

وی نیاز اصلی اهالی روستاهای سیل زده را تأمین آب آشامیدنی عنوان کرد.

بخشدار راین ابراز داشت: این سیل خسارت جانی به همراه نداشته و با توجه به اینکه منطقه راین منطقه گردشگری است از ورود گردشگران به منطقه سیل‌زده خودداری شد.

این مسئول ادامه داد: علت اصلی بروز این سانحه توسط کارشناسان جهاد کشاورزی در دست بررسی است، اما بارندگی روز گذشته و وجود مشکل فنی در بخش دریچه خروجی در به وجود آمدن این حادثه دخیل است.

پاریزی بیان داشت: این سد هنوز به بهره‌برداری رسمی نرسیده بوده و قرار بود در دهه فجر سال گذشته مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی تصریح کرد: سد تحویل موقت شده بود و آبگیری آن در اواخر اسفند ماه سال گذشته انجام شد.


6 پاسخ به “17 میلیارد ریال خسارت ناشی از شکستن سد پیش از بهره برداری”

 1. ناشناس گفت:

  اینم از کیفیت پروژهای ساخت سپاه. همه چیز ایران فدای سپاه و مقام معظم رهبری. چه اشکالی داره؟!

 2. ناشناس گفت:

  سدی که خودمون بسازیمو بشکنه بهتره از سدیه که برامون بسازن و نشکنه

 3. نادر گفت:

  از قدیم گفته اند کار را باید داد دست آدم کاردان اینها کدام کارشان درست است که این یکی باشه.

 4. مهتاب گفت:

  معلم اسکندر به او گفت اگر میخواهی بعد از مرگت نام نیکی از تو بر جا بماند ممالکی را که گرفته ای بدست آدمهای دانا و با خرد بده و اگر میخواهی

  جاهایی را گرفته ای خیلی زود ویران شده و نامت به بدی برده شود آنها را به آدمهای نادان و عقب افتاده بسپارو این چنین است سرنوشت ما.

 5. احمد خشمگین گفت:

  والله به جای آنکه این جوانان را به زندانهای طولانی محکوم کنند، باید دوسه تا از این دزدان و غارتگران اموال عمومی را که ثروت مردم را خورده و چنین کارهایی تحویل میدهند جلو جوخه تیربار گذاشته فورا اعدام کنند تا دیگر هیچ دزدی در لباس پاسدار و بسیجی و لباس شخصی و کلاش و… دست به این گونه اعمال بیشرمانه نزند. اینهم مملکته که ما داریم؟ بی شرم و حیایی هم حدی دارد. شما ها شرم را خورده و حیا را قورت داده اید ای سارقان سرگردنه ها که درشهرها در مقابل مردم آنهم در روز روشن به شغل خود پرداخته اید؟

 6. قاصدک گفت:

  دشمن دانا بلندت می کند بر زمینت می زند نادان دوست