سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یک سال حبس تعزیری برای ریحانه طباطبایی، روزنامه نگار...

یک سال حبس تعزیری برای ریحانه طباطبایی، روزنامه نگار

چکیده :ریحانه طباطبایی، روزنامه نگار، به اتهام فعالیت برای دستیابی به انتخابات آزاد و انتشار اخبار جنبش سبز، از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد....


ریحانه طباطبایی، روزنامه نگار، به اتهام فعالیت برای دستیابی به انتخابات آزاد و انتشار اخبار جنبش سبز، از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، در حکم صادره برای این روزنامه نگار و فعال جنبش سبز، تلاش برای انتخابات آزاد از طریق”حذف نظارت استصوابی شورای نگهبان و اصلاح شورای نگهبان، مطبوعات آزاد، احزاب آزاد و آزادی زندانیان اغتشاشات و فتنه گران و عدم دخالت نظامیان در سیاست و اقتصاد و بازگشت نظامیان به پادگان ها” به معنای “تضعیف ارکان نظام جمهوری اسلامی” فرض شده و این موارد که همگی ریشه در قانون اساسی و شعارهای انقلاب دارد را “بر اساس ایده و نظریه انحرافی مصطفی تاجزاده” دانسته اند!

در بخش های دیگری از حکم صادره برای این روزنامه نگار، انتشار اخبار زندانیان سیاسی و دیگر اخبار جنبش سبز به عنوان “زنده نگهداشتن جریان فتنه و برجسته کردن اخبار مربوط به محکومان جریان فتنه و متهمان حوادث پس از انتخابات” عنوان شده و نیز “شرکت در مراسم چهلم ندا آقا سلطان و سهراب اعرابی و مراسم شمع روشن کردن در خیابان ولی عصر و شرکت در تجمع اعتراضی خانواده های زندانیان و محکومان در مقابل زندان اوین” به عنوان دیگر مصادیق ارتکاب ماده 500 قانون مجازات اسلامی موسوم به “تبیلغ علیه نظام” ذکر شده است.

این حکم در مرحله بدوی است و امکان درخواست تجدیدنظر درباره آن وجود دارد.

ریحانه طباطبایی در تاریخ 21 آذر 1389 از سوی سپاه بازداشت و به مدت 36 روز در انفرادی بند 2 الف سپاه تحت بازجویی قرار گرفت. او در حال حاضر عضو تحریریه سیاسی روزنامه شرق است.

طباطبایی بیش از این در مجله ایران فردا، خبرگزاری سینا، روزنامه های فرهیختگان، کلمه سبز، بهار سابقه فعالیت داشته است.

این حکم در تاریخ 9 فروردین ما 91 و در ایام تعطیلات نوروزی به طباطبایی ابلاغ شده است.


یک پاسخ به “یک سال حبس تعزیری برای ریحانه طباطبایی، روزنامه نگار”

  1. عین الله گفت:

    ما به این دختر افتخار می کنیم