سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » روزه سیاسی دانشجویان سبز دانشگاه علم و صنعت در حمایت از مهدی خزعلی...

روزه سیاسی دانشجویان سبز دانشگاه علم و صنعت در حمایت از مهدی خزعلی

چکیده :دانشجویان باابراز تاسف از وضعیت اسفناک زندانیان سیاسی و خاصه زندانیانی که برای رساندن صدای اعتراض خود هیچ راهی به جز اعتصاب غذا ندارند، بی تفاوتی مسئولین نسبت به اینگونه فجایع انسانی را شرم آور دانسته و از عموم مردم درخواست کردند صدای اعتراض مظلومانه ی ایشان را به همگان رسانده و موجب بالا رفتن حساسیت عمومی نسبت به مسائلی از این دست گردند....


در شصت و یکمین روز از اعتصاب غذای دکتر مهدی خزعلی، روز جمعه 19 اسفند 1390 جمعی از دانشجویان سبز دانشگاه علم و صنعت روزه ی سیاسی گرفته و در مراسم افطاری، خواهان آزادی و رسیدگی فوری به وضعیت این زندانی سیاسی شدند.

به گزارش کلمه، دانشجویان باابراز تاسف از وضعیت اسفناک زندانیان سیاسی و خاصه زندانیانی که برای رساندن صدای اعتراض خود هیچ راهی به جز اعتصاب غذا ندارند، بی تفاوتی مسئولین نسبت به اینگونه فجایع انسانی را شرم آور دانسته و از عموم مردم درخواست کردند صدای اعتراض مظلومانه ی ایشان را به همگان رسانده و موجب بالا رفتن حساسیت عمومی نسبت به مسائلی از این دست گردند.

همچنین این دانشجویان با درخواست برای آزادی فوری دکتر مهدی خزعلی، پایان اعتصاب غذای ایشان و بهبود وضعیت زندانیان سیاسی، ابراز امیدواری کردند در آستانه ی سال جدید دکتر خزعلی و دیگر عزیزان زندانی که جزو کسانی هستند که در این دوران عسرت صدای مردم ستمدیده بوده و چراغ مبارزه را روشن نگه داشته اند، سال نو را در کنار خانواده هایشان باشند و بیش از این قربانی لجاجت و کینه توزی اربابان قدرت نگردند.

در این مراسم بیانیه ی صادر شده توسط دانشجویان سبز نیز قرائت شد که متن کامل آن به شرح زیر است:

شصت و یک روز از اعتصاب غذای دکتر مهدی خزعلی یکی از مفاخر ایران عزیزمان می گذرد و با گذشت هر روز، بر نگرانی مردم ایران نسبت به وضعیت ایشان افزوده می شود و هرچه بیشتر شرمسار بزرگ منشی این گونه افراد می گردیم.

وضعیت فاجعه بار زندانیان سیاسی و خاصه زندانیانی که برای رساندن صدای اعتراض خود راهی جز انجام اعتصاب غذا نمی یابند، مایه ی تاسف فراوان است و این در حالی است که شاهد بی تفاوتی مسئولین نسبت به اینگونه فجایع انسانی می باشیم. چنین بی تفاوتی ها و بی مسئولیتی های شرم آور از جانب آن هایی که باعث رسیدن امثال دکتر خزعلی به چنین وضعیتی شده اند چندان دور از ذهن نبوده و نیست، لیک معتقدیم در چنین شرایطی حداقل وظیفه دانشگاهیان و عموم مردم اینست که صدای اعتراض مظلومانه ی ایشان را به همگان رسانده و موجب بالا رفتن حساسیت عمومی نسبت به مسائلی از این دست گردند.

ما دانشجویان سبز دانشگاه علم و صنعت ضمن درخواست برای آزادی فوری دکتر مهدی خزعلی، پایان اعتصاب غذای ایشان و بهبود وضعیت زندانیان سیاسی، از عموم دانشگاهیان و مردم می خواهیم اهتمام بیشتری نسبت به حل مسائل و مشکلات زندانیان و خانواده هایشان داشته باشند. زیرا علاوه بر مختل شدن زندگی این خانواده ها از جهات مختلف روحی، روانی و اقتصادی، این خانواده ها هر روز با خبر های نگران کننده از زندانها مواجه گردیده و هر روز بیش از پیش اضطراب و تشویش بر زندگی شان سایه می افکند.

در پایان امیدواریم در آستانه ی سال جدید دکتر خزعلی و دیگر عزیزان دربند که در این دوران عسرت صدای مردم ستمدیده بوده و چراغ مبارزه را روشن نگه داشته اند، سال نو را در کنار خانواده هایشان بگذرانند و بیش از این قربانی لجاجت و کینه توزی اربابان قدرت نگردند.


15 پاسخ به “روزه سیاسی دانشجویان سبز دانشگاه علم و صنعت در حمایت از مهدی خزعلی”

 1. مهدی گفت:

  مهدی خزعلی تنها مسلمان موحد در ایران است. ما همه مسمان مشرکیم. شرک ولایت فقیه داریم؛ شرک حفظ نظام؛ شرک اصل نظام! اگر مسمانیم، اگر شیعه ایم، اگر آیت الله منتظری را عالم ربانی می دانیم، حداقل باید این سخن ایشان را بپذیریم که «حفظ نظام واجب نفسی نیست (فی نفسه واجب نیست) حفظ اسلام واجب است». روی سخن ام با شماست آقای سید محمد خاتمی! (سایت کلمه، اگر بنای سانسور دارید، قسمت نظرات را بردارید)

 2. ناشناس گفت:

  دمتون گرم،امیدوارم دانشجویان همیشه اینچنین در صحنه حاضر باشند

 3. احمد گفت:

  والله راستش را بخواهید این دانشگاه شما ازهمه خطاکارتراست. یک کسی که هرگز سر کلاس درس حاضر نمی شد و این طرف و آنطرف مشغول خرابکاری و شیطنت بود و سالهای آخر را هم اصلا دانشکده نمی آمد یکبارخبر دارشدیم که لیسانس گرفته است. کجا درس خوند کی درس خوند کی ازاو امتحان گرفت والله خدا میدونه. تا اینکه درقضیه دکتر سامی دوسه روزی هم افتاد زندان و بعد هم گفتند که این بابا ماخلق الله اش عیب دارد و انداختنش بیرون و شد فرماندار خوی و استاندار اردبیل و …. ده برو بالا و یک روز خبر دار شد که شده رئیس جمهور که ازدهانش در رفت که والله من خودم هم باور نمیکردم که از چی شد که همچی شد. همینجور یک دکتر دکتری هم مثل مرحوم کردان بسند به نافش و خلاصه ما گرفتار این بابا شدیم. حالا ما حق داریم از این علم وصنعت شما شاکی بشیم که بابا شما این بابارو اینقذه پرمایه اش کردین و حالا دیگه میره دانشگاه کلمبیا و وقتی بهش اخطار میدن اینجا دانشگاه معتبریه مواظب حرف دهنت باش. صداشو کلفت میکنه من یک آکادمسین و پروفسور هستم خود استادیار و دانشیار هم که همینجوری رو کاغذش کردن دیگه حالا میفرمایید این دانشگاه شما گناهکار نیست؟ ما هرچی میکشیم از دست همین دانشگاه شماست و این عنوان ها و مدارک بیخودی که به این بابا دادن و امر به خودش هم مشتبه شده والله آخه اینم شد مملکت یا بقول اون بابا مملکته؟؟؟

 4. ناشناس گفت:

  جمع کنین کاسه کوزه تونو!!! 5نفر جمع شدن اسم خودشونو گذاشتن دانشجو!

 5. ناشناس گفت:

  درود بر دانشجویان فهیم

 6. شریعتی گفت:

  آدم بالاخره مي ميره حالا من به….. بميرم بهتره يا به خاطر حرفم

 7. میم.ت گفت:

  درود بر دانشجویان با غیرت و سبز دانشگاه علم و صنعت
  ما هم همصدا با این عزیزان از همه ی مردم و مسئولین میخواهیم که در برابر این همه ظلم و بی عدالتی ساکت نباشند
  و از مقامات مسئول، آزادی هر چه سریع تر و رسیدگی به وضعیت مهدی خزعلی و همه ی زندانیان سیاسی را خواستاریم
  یاحسین میرحسین

 8. ناشناس گفت:

  احسنت! حركت زيبايي بود.

 9. سبز گفت:

  اینجا خونس یا دانشگاه؟؟!!! وقعا بعیده که تو دانشگاه به این راحتی بشه مانور داد: تی شرت سبز اونم با عکس میر حسین……!!!!
  من یکی که از خدامه و خوشحال می شم اگه واقعا همچین اتفاقی افتاده باشه و حداقل دانشجوها 1 حرکتی برای جناب خزعلی انجام بدن…. ولی ما مردم فقط صداقت می خوایم

 10. علی گفت:

  درود بر شرف آقای خزعلی و مرحبا بر جوانان میهن دوست و با مسئولیت

 11. صابر قوامی گفت:

  دوست عزیز جناب خزعلی گرامی !

  من به عنوان یک هموطن شما تقاضا میکنم که به اعتصاب غذای خود پایان دهید ٫ متاسفانه کم نیستند در این مملکت مارگارت تاچرهای وطنی که جان افراد آزاده و خیرخواه برایشان پشیزی ارزش ندارد .

 12. mohsen گفت:

  با سلام صد هزار آفرین به این غیرت و این شیوه حمایت از قهرمان ملی و انسان شریف و آزاده ای که در راه عقیده تا پای شهادت رفته است.

 13. آذربایجانلی گفت:

  نام جاويد اي وطن
  صبح اميد اي وطن
  جلوه کن در آسمان
  همچو مهر جاودان
  وطن اي هستي من
  شور و سرمستي من
  جلوه کن در آسمان
  همچو مهر جاودان
  بشنو سوز سخنم
  که همآواز تو منم
  همه در جان و تنم
  وطنم، وطنم، وطنم، وطنم
  بشنو سوز سخنم
  که نوا گر اين چمنم
  همه جان و تنم
  وطنم، وطنم، وطنم، وطنم
  همه با يک نام و نشان
  به تفاوت هر رنگ و زبان
  همه با يک نام و نشان
  به تفاوت هر رنگ و زبان
  همه شاد و خوش و نغمه زنان
  ز صلابت ايران جوان
  ز صلابت ايران جوان
  ز صلابت ايران جوان

 14. رسول گفت:

  درود برشما دانشجویان عزیز سبز اندیش که ازانسان فداکاری چون خزعلی عزب

 15. رسول گفت:

  درود برشما دانشجویان عزیز سبز اندیش که دراین وانفسای خفقان ومشقت ازانسان فداکاری چون خزعلی عزیز پاسداشت نمودید