سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » امیرارجمند: میزان مشارکت از قبل مشخص شده بود تا ادعای رکورد شکنی ها اثبات شود...
» تقدیر شورای هماهنگی راه سبز امید از مردم

امیرارجمند: میزان مشارکت از قبل مشخص شده بود تا ادعای رکورد شکنی ها اثبات شود

چکیده :قطعا بر همگان آشکار است که میزان مشارکت در این انتخابات نیز از قبل مشخص شده بود تا ادعای رکورد شکنی های متوالی، البته در کنار رکوردهای مربط به فساد، اختلاس، بی کاری، جرائم اجتماعی ، نرخ ارز و غیره ادامه یابد....


سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید از همه شهروندان مسئول و فعالان جنبش سبز که با عدم شرکت در انتخابات نمایشی که مغایر با استانداردهای اولیه یک انتخابات ازاد است، اعتراض خود را به وضعیت اسفبار کشور اعلام کردند تشکر می کند.

اردشیر امیرارجمند در گفت و گو با کلمه با تقدیر از عدم مشارکت مردم در این انتخابات گفت: قطعا بر همگان آشکار  است که میزان مشارکت در این انتخابات نیز از قبل مشخص شده بود تا ادعای رکورد شکنی های متوالی، البته در کنار رکوردهای مربط به فساد، اختلاس، بی کاری، جرائم اجتماعی، نرخ ارز و غیره ادامه یابد.

مشاور ارشد میرحسین موسوی با بیان اینکه اقتدارگرایان در سراسر جهان رفتاری مشابه دارند، ادامه داد: ظاهرا میزان مشارکت برای انتخابات آتی ریاست جمهوری و شخص رئیس جمهور آینده نیز مشخص شده است.

وی با اشاره به ویژگی های یک انتخابات آزاد گفت: تا هنگامی که انتخابات توسط نهادهای مستقل نظارت نشود، سلامت انتخابات قابل تایید نخواهد بود. انتخاباتی که در ان یکی از جناحهای اصلی سیاسی به صورت غیر قانونی حذف شده باشد، احزاب و مطبوعات مستقل وجود نداشته باشند، عده ای میلیاردها تومان از بیت المال و امکانات دولتی و عمومی را صرف هزینه  مبارزات انتخاباتی خود کنند و مجریان و ناظران به قانون بی توجه هستند و بر اساس فرمان و دستور مراجع امنینی عمل می کنند، انتخابات نیست.

امیرارجمند افزود: اعلام آمار 64 درصدی شرکت در انتخابات این دوره مجلس همانقدر اعتبار دارد که ادعای بشار اسد، که در حال قتل عام مردم حمص است، در مورد شرکت بیش از 50 درصد مردم سوریه در رفراندم قانون اساسی ان کشور و رای بیش از 85 درصد به آن.


38 پاسخ به “امیرارجمند: میزان مشارکت از قبل مشخص شده بود تا ادعای رکورد شکنی ها اثبات شود”

 1. احسان گفت:

  به نظرم بایستی واقعیت را چنان که هست دید. بالاخره حدود ۵۰ در صد که امدند. خاتمی که شرکت کرد. هاشمی و حسن خمینی و موسوی تبریزی…
  لازم است نیم نگاهی هم به جبهه متفرق سبز یا اصلاحات داشت.
  علاوه بر آن شکست ذوالنور در قم احمدی نژاد در گرمسار ستارهدایتخواه و…نشان می دهد که انتخابات کاملا مهندسی شده نبوده است. به نظرم صحبت امیرارجمند از منطق قوی برخوردار نیست

 2. ناشناس گفت:

  مردم به اين حکومت و به انتخابات فرمايشي ان هيچ اعتماد و دلبستگي ندارند

  همه اش دروغ و تقلب و ريا هنر حاکمان ايران است

  اين حکومت لايق ايران و مردم ايران نيست

 3. منتقد سبز گفت:

  من در انتخابات شرکت نکردم نه به دلیل این که راه سبز امید خواسته بود که در انتخابات شرکت نکنیم بلکه به این دلیل که احساس کردم حضور در انتخابات تایید کننده فساد،تبعیض و ظلمی باشد که به مردم سرزمینم روا میشود.در ضمن از میان کاندیداها کسی را که بتواند با اقتدار در جهت اصلاح وضع موجود باشد را ندیدم و گرنه شرکت میکردم.البته من دلایل کسانی که در انتخابات شرکت کردند را هم شنیدم و به نظرم دلایل انها هم یک جورایی منطقی بود و من برای نظرات انها احترام قائلم.متاسفانه جوری در نوشته ها و کامنتهای این سایت نشان داده می شود کسانی که در انتخابات شرکت کرده اند اقلیتی از مردم هستند که یا احمقند یا به خاطر منافعشان یا از روی ترس و یا به خاطر ساندیس رای داده اند. در حالی که به نظر من اصلا اقلیت واکثریت معلوم نیست چون هر طرف طرفداران خود را اکثریت می خواند.و نظرات و اعتقادات هر دو طرف محترم است و ما باید به سمتی حرکت کنیم که بتوانیم در جامعه هر کس بتواند ازادانه نظرات خود رابیان و از آن دفاع کند شاید شما ادعا کنید که خواهان چنین جامعه ای هستید ولی استنباط من از نوشته ها واندیشه ی شما این است که اگر شما به حکومت برسید مثل حکومت کنونی مخالفان خود را سرکوب خواهید کرد به قول دکتر شریعتی هر انقلابی بعد از چند سال در برابر آرمانهای خود خواهد ایستاد و مخالفان خود که همان آرمانها را شعار میدهد سرکوب خواهد کرد.البته من نسبت به اقای موسوی نظری متفاوت دارم و احساس می کنم ایشان منصف تر هستند.
  ما مردم یک کشوریم و در کنار هم زندگی می کنیم و همدیگر را دوست داریم پس بهتره که بازیچه دست سیاست مداران نشویم و به اعتقادات هم احترام بگذاریم و به همدیگه توهین نکنیم مثلا ما نباید همدیگر را با الفاظی مثل متحجر،احمق،ساندیس خور و… ویا فتنه گر،ایادی آمریکا،منافق،بی بصیرت و…نام ببریم.ما همه ملت ایرانیم و هم را دوست داریم.

 4. ناشناس گفت:

  علاوه بر رای دادن و ندادن مردم و آمارهای درست و غلطی که شاید ارایه شده باشد که جداگانه نیز قابل بررسی میباشد و شما فقط کافی است به همین تعداد رای هایی که رسما اعلام شده است کمی دقت کنید متوجه خواهید شد رای های باطله آمارش به شدت بالاست مثلا در تهران رای نفر اول و دوم و الی آخر را با کل آراء اعلام شده را مقایسه کنید متوجه خواهید شد همین رای های باطله خودش اعلام خبری است که گاها افراد به دلایلی رای میدهند اما چون احساس اجبار دارند با دادن رای سفید و نوشتن کلمات دیگر مخالفت خود را به روش دیگر اعلام میکنند .

 5. ناشناس گفت:

  آخه چرا اینطور رفتار میکنید.مگه چشمانت را بستی.دلیلش خاتمی است.چرا خاتمی صبح رای نداد.آیا غیر از این است که سیل جمعیت را درک کرد و نخواست از غافله عقب نیفتد.والا او هم رای نمیداد.بهتر است گاهی اوقات معترف شکست بشویم.شما ۲۵ بهمن ۹۰ هم تشکر کردید.اما از چه کسی خدا میداند.

 6. امیر گفت:

  منطقه ما با 48 هزار نفر رای فرد نخست را به مجلس فرستاد ولی تلویزیون سراسری این رقم را 79 هزار نفر اعلام کرد .جالب اینجاست که نفرات بعدی را نیز با همین نسبت بیشتر اعلام کردند.

 7. ali گفت:

  “در حالی که به نظر من اصلا اقلیت واکثریت معلوم نیست چون هر طرف طرفداران خود را اکثریت می خواند.”
  نکته همینجاست برادر من
  اینکه شما می کویید معلوم نیست بعد از تابستان 88 معلوم شد

 8. ا گفت:

  من شرکت کردم چون یک وظیفه بود اصلا شما فک کنم ایرانو با افغانستان اشتباه گرفتید 65 درصد هم شرکت کرده بودند به خاطر وطنشون

 9. ناشناس گفت:

  در سرزمینی زنذگی می کنیم که حضور مردم مایه خودنمایی خودکامگان است و نه حقی برای حیات یا ابراز عقیده .
  پس این حضور را خودمان مصادره می کنیم تا روزی که حضرات به کجی و ناراستی قامت شان پی ببرند.

 10. میترا گفت:

  با منتقد سبز موافقم درسته که ما در انتخابات شرکت نکردیم ولی به این معنا نیست که صد در صد شورای هماهنگی راه سبز امید را قبول داریم.
  در ضمن به نظرم دیدگاه های میرحسین عزیز با شورای هماهنگی راه سبز امید و همین سایت کلمه تفاوتهایی دارد . شورای هماهنگی و سایت کلمه در برخی موارد خیلی تنگ نظرانه و محافظه کارانه برخورد میکنند حتی از کامنتهایی که در سایت کلمه سانسور میشود میتوان این را متوجه شد.در کل زیاد به این دو خوشبین نیستم الان هم نمیدونم این کامنت منتشر میشه یا اینکه دچار تیغ سانسور میشه

 11. ناشناس گفت:

  اگر واقعاً 64.2 درصد در انتخابات شرکت کرده بودند، شرکت آقای خاتمی اینقدر در فضاهای حقیقی و مجازی واکنش ایجاد نمی کرد.

 12. بابك گفت:

  درود بر جنبش سبز وموسوي وكروبي كه رأي ندادند

 13. یاور سفردوست گفت:

  امیدوارم مقاومت ارزنده ملت ایران در برابر هجمه نمایشی و سر تا سر دروغ استبداد حاکم، راهگشای فصل نوینی از مبارزات آزادیخواهان ایران با الهام از درک و فرهنگ والای ملت از انتخابات آزاد باشد. از سر شکر به درگاه حق سر تعظیم فرود میاورم که هویت تاریخی آزادیخواهی ایرانیان را در غبار مکر وحیله مذهب در آستین پروران نظام استبداد مطلقه حفظ فرمود. پایداری یاران در بند ما، صبر خانواده شهدای ما، سرمشق بقیه ما و اتحاد و همدلی همه ما ضامن رهایی و سرافرازی ایرانی و ایران ماست.
  آزادی تمامی زندانیان سیاسی عقیدتی، آزادی بیان و عقاید و انتخابات آزاد به برکت فهم والای ملت از درجه شعار تبلیغاتی فراتر رفته و به یک بینش همگانی و هویت ایرانی تبدیل گشته است. امیداورم که کلیه سازمانها و گروهها و نهادها و افراد مستقل صفوف خود را فشرده تر از نمایش پرشکوه همبستگی 12 اسفند نموده و راه صعب و دشوار آزادی را به کام خود و ملت شیرین تر نمایند.

 14. امیر گفت:

  دوستان نباید این نکته مهم را فراموش کنید که مهر انتخاباتی که در شناسنامه ثبت می شود معتبر ترین سند برای استخدام افراد است و از مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت مهم تر است. خیلی از جوانانی که در انتخابات شرکت کردند فقط از ترس اینکه هیچ
  گاه نتوانند در شرکت های دولتی استخدام شوند وادار به حضور شده اند .این انتخابات نیست بلکه یک انتصابات با حضور اجباری مردم است

 15. امیر گفت:

  توجه به این نکته مهم ضروری است که خیلی از جوانانی که در این انتصابات اجباری شرکت کردند به دنبال مهر انتخاباتی در شناسنامه شون بودند که از همه چیز حتی مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت برای استخدام مهم تر است

 16. یاسمن گفت:

  دیگه این حرفا نخ نما شده به فرض درست بودن تخلفاتی که میگید و ابطالشون چند درصد 64درصد کم میشه؟

 17. simin گفت:

  mosavi payandeh bad.karoobi ham zendeh bad.
  KHatami yad begir

 18. ممد گفت:

  تصمیم درست شورای هماهنگی و سایر گروه های مخالف در تحریم انتخابات گامی درست در جهت اتحاد اپوزیسیون بود و امیدوارم ادامه پیدا کند. باید هرچه زودتر بدیل حکومت فعلی مشخص شود. پیش نویس قانون اساسی که حقوقدانان سبز 2 سال پیش نوشتند مجدداً مورد بحث و بررسی و در معرض نظر مردم قرار گیرد تا همه بدانند در مقابل نه به حاکمیت بله به چه چیزی خواهند گفت.

 19. ایمان گفت:

  آیا به نظر شما این دیوانگی نیست که ما به خاطر دیگران به جهنم برویم
  آنها ریاست کنند
  بخورند و ببرند و ظلم کنند
  و ما به صرف رای به آنها به جهنم برویم

 20. اینترپرایز 2 گفت:

  نه ما هرگز افغانستان را با کهریزکـستان (ایران) اشتباه نمیگیریم بلکه شما سایبریهای مزدور را با برادران عرزشی اشتباه گرفتیم که در اینجا از آن برادران عذر خواهی میکنیم!
  غیبت داشتید عزیزم زمان کهریزک و اختلاس و جنگیری و اینترپرایز ووو…. (سایبری مزدور اجیر شده برای انتخابات ۹۰!)
  فقط مواقع انتخابات و راهپیمایی و ۲۵ بهمن (خرید عید ۸۹ و ۹۰!) هجوم میاورید(سایبری مزدور اجیر شده برای انتخابات ۹۰!)
  شما فقط یک انتخابات را نشان بده که با شایعه رونق نگرفته باشد,خواهشا جواب بده(سایبری مزدور اجیر شده برای انتخابات ۹۰!)
  با توجه به این که در حکومت نا اهلان تنور انتخابات همـــــیــــشــــــه با پخش شــــــایــــــعـــه راجع به ضرورت “مهر شناسنامه” گرم میشود (!) اینجا هم با پخش شایعه “قطع یارانه ها” در صورت نداشتن “مهر شناسنامه” باز هم انتخابات کم شور برگزار شد چون همان اقلیت ترسو هم برای اینها کفایت میکرد و اصلا انتخابات اخیر مانند کودتای ۸۸ سرنوشت ساز نبود که احتیاج به ترفندهای بیشتری مثل قطع پیامکها و موبایلها و اینترنت و پخش گونی سیب زمینی و سهام عدالت باشد!
  و عجیبتر از همه این که برای انتخابات از شایعه “قطع یارانه ها” کمک گرفتند ,همان یارانه هایی که به لطف تحریمهای ایران قطع شد ,همان تحریمهایی که به لطف احمدی نژاد نصیبمان شد , همان احمدی نژادی که به لطف تقلب ۸۸ به روی کار امد , همان تقلبی که به لطف قطع پیامکها محقق شد. ظلم تا به کجااااااااااااااااا………..
  و عجیبتر از همه این عجایب آنجاست که همان سهام عدالتی که در کودتای ۸۸ معجزه ساز شده بود بود در آستانه همین انتخابات ۹۰ پرداخت سودش دوباره خبرساز شد.نیرنگ تا به کجااااااااااااااااا………..
  راستی جناب سایبری “بیشعور” به افغانستان توهین نکن , کهریزکـستان را با افغانستان که هیچ حتی با “اسراییل” نمیشود مقایسه کرد , فقط در کهریزکـستان است که یک جوان را آنقدر کهریزکی (۱۸+) میکنند تا بمیرد.………
  http://www.kaleme.com/1390/06/03/klm-70588/
  انا لله و انا الیه راجعون و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

 21. نافرمان مدني گفت:

  فقط يك سال و سه ماه تا انتخابات نمايشي رياست دولت (نه رياست جمهوري ) مانده است بايد از همين الان دست به كارهايي از قبيل اسكناس نويسي ، دادن ايميل دوستان به خصوص شهرستاني ها به سايت هاي منتقد مثل كلمه ، جرس ، راديو فردا و …، بحث هاي منطقي و آگاهي بخش در مهماني ها و مجالس خصوصي و راهپيمايي سكوت نه در خيابان بلكه در پياده روها زد و از فرصت پيش آمده بيشترين بهره را برد.

 22. نا شناس گفت:

  انتخابات زماني اهميت. و ارزشمند خو اهد بود كه تمام افراد بتوانند خودراكانديداوحق انتخاب داشته باشند نه براي افراد مشخص كه نتجه أش اقبل معلوم است

 23. بايد به اين بحث پر داخت كه چرا كه هميشه بر واژه مقاومت مدني از سوي مخالفان ديكتاتوري در ايران تاكيد مي شود و از واژه مبارز مدني استفاده نمي شود . چرا كه كلمه اول يك معناي واكنشي دارد و كلمه دوم معنايي كنشي . با مبارزه مدني است كه مي توان حكومت را وادار به تسليم كرد نه با مقاومت مدني صرف.
  بنابراين بايد استراتژيست هاي دموكراسي خواه ايران به فكر تجديد در برنامه هاي خود بوده و كنشگري را به جاي اقدامات واكنشي صرف برگزينند. ضمنا ايميلي كه داده ام جعلي است به ناچار.

 24. ابوالفضل گفت:

  در جایی که آزادی نیست، اگر انتخابات چیزی را تغییر می داد، حتما نمی گذاشتند رأی دهید!

 25. tara گفت:

  به کسانی که گفتند برای وطن شرکت کرديم. دروغ و دوباره دروغ کسی که به حکومتی که حتی 1 زندانی سياسی داشته باشدرای بدهد فقط باج بگير و نون به برخ روز خور است حالا هر کجای دنيا که می خواهد باشد.اين حرفها فقط بدرد جما عت نادان می خورد.

 26. داود گفت:

  برای انتخابات مجلس اشتباه کردیم، برای انتخابات ریاست جمهوری 92 فرصت جبران هست.
  گام اول: پذیرش اشتباه:
  1- استراتژی تحریم در انتخابات اشتباه بود
  دلیل:
  1-1: استراتژی تحریم چه هدفی داشت؟ احتمالا پایین آوردن سطح مشارکت و نشان دادن به همه که ببینید تنها 30 درصد مردم در انتخابات شرکت کردند و در نتیجه سهم خواهی از حکومت. اما این هدف هیچگاه تحقق نمی یافت، بر همه مثل روز روشن بود که نتیجه نظرسنجی فارس به عنوان نتیجه اعلام خواهد شد. حالا چه مدرکی داشتیم که ثابت کنیم حکومت باز تقلب کرده؟ رسما هیچی! اگر هم انتظار داشتیم که بیان راستشو بگن که آمار درست چه بوده سخت در اشتباه بودیم؟ چرا که اگر با چنین حکومتی طرف بودیم که مشکلی نداشتیم.
  1-2-مطابق به نظر خود شما، صندوق رای هر چه باشد و متولی اش هر کسی باشد، دارای احترام است. لذا عدم شرکت در انتخابات به نوعی پشت کردن به این حرمت بود.
  1-3-از امروز به بعد هر اتفاقی بیفتد از طرف حکومت طرد شده هستیم، جملاتی چون “شما اگر مخالفتی داشتید پای صندوق رای حاضر می شدید” یا “طرفداران تحریم=طرفداران حمله به ایران” بیش از پیش از رسانه های حکومتی شنیده می شود. به نظر می رسد بیش از پیش موضع جنبش سبز تضعیف شده است.

  گام دوم: بهتر بود چه می کردیم (نگاه به انتخابات خرداد 92)
  در انتخابات شرکت می کردیم ولی نام میرحسین موسوی و مهدی کروبی را در آرا می نوشتیم.
  دلایل
  1-1- می توانستیم با نماد های سبز در حوزه ها حاضر شویم. مطمینا نمی توانستن مارا به باتوم در حالیکه برای رای دادن آمده ایم بزنند و دستگیر کنند.
  1-2-با حضور در پای صندوق های رای احترام خود را به نماد دموکراسی که همان صندوق رای است نشان می دادیم، ثانیا در برابر تبلیغات حکومتی که می گوید جنبش سبز همان عقبه استعمار آمریکا و انگلیس است می ایستادیم، چرا که با حضور خودمان مخالفتمان با هر نوع حرکت خشونت طلبانه (مثل جنگ) که با روح دموکراسی در تضاد است را اعلام می کردیم.
  1-3- افرادی که در شمارش آرا حضور دارند بخشی از طبقه جامعه هستند که الزاما حکومتی نیستند( مثل معلمان آموزش و پرورش) ، لذا مشاهده آنکه در هر صندوق بخش قابل ملاحظه ای از آرا به نام موسوی و کروبی ریخته شده و باطله است (و احیانا عکس هایی که از این آرا در فضای مجازی منتشر می شد) روح تازه ای در بدنه جنبش می دمید.
  1-4-از یاد نبریم که تمام بزرگان جنبش بلااستثنا به تحریم انتخابات رای دادند، ولی حضور پای صندوق رای و رای دادن به کسی که رسما کاندید نیس، تحریم حکومتی است که دموکراسی نمی داند، شخصا تصور می کنم که اگر موسوی و کروبی در حصر نبودند ممکن بود به چنین تحریم فعالی رای بدهند.
  1-5- تاکید همیشه موسوی و کروبی به تشکیل شبکه های اجتماعی است. من تصور می کنم اگر بر روی این ایده در زمان باقی مانده تا خرداد 92 کار شود و بتوان موجی همچون موج 4 سال پیش راه انداخت، و اگر بتوان در هر حوزه حداقل یک نفر از جنبش را یافت که به طور ناشناس بتواند تخمینی از آرای باطله با رای موسوی و کروبی بدهد، شاید بتوان این مبارزه مدنی را تا آزادی رهبران در حصر پیش برد. ضمن اینکه افراد موجود در بدنه حکومتی که تحت تاثیر تبلیغات حکومت هستند با دیدن این آرا به فکر فرو می روند.
  در پایان باید بگم که آینده روشن است و باید از امروز درس گرفت، می توان بر روی ایده های اینچنینی برای انتخابات سال 92 ریاست جمهوری بهره گرفت.
  با تشکر.

 27. روشن بین گفت:

  مشکل اینجاست که شما فکر می کنید هرچه می گویید صحیح است و برایتان توهم ایجاد شده است . خواهش می کنم همه مردم ایران عزیز را در نظر بگیرید با همه سلایق فردی و اجتماعی و قومیتی .

 28. ناشناس گفت:

  درایران دونفر پیدا نمیکنی که نفر سومی را قبول داشته باشدبجز با اجبار در یک کلیدوری قرار گیرند آن وقت یک رقابت تصنعی وغیر واقعی منجر به گزینش فرد یا افرادی که یک قدم به جلو دوقدم به عقب برمی دارند

 29. ناشناس گفت:

  من با نظر میترا و متنقد سبز کاملا موافقم. منم رای ندادم اونم بخاطر آرمانهایی که دارم و اون تقلب بزرگ 88 اما قبول ندارم که یک طرفه و غیر منصفانه برخورد کنیم ، تو شهرستانها خیلی مشارکت بالا بود که باعث میشه آمار مشارکت کشور بالا بره اینو باید قبول کنیم و یادمونم نره که هر حکومتی طرفداران خودشو داره حتی شاید خیلی زیاد. یکی از دلایل مشارکت هم تبلیغات زیاد و حتی سو و همچنین قومی بودن و کل کل کردن این انتخابات بود

 30. علي گفت:

  دوستان محرتم هموطني كه مدعي اند، ادعاي كم مشاركت از منطق پيروي نميكند، فقط همين گاف عجيبي كه در محاسبه ساده درصد مشاركت، 10 درصد بيشتر اعلام شده را ملاك قرار دهند. اصلا ما در يك راي هم شك نمي كنيم و تعداد واجدين شركت را هماني ميدانيم كه وزير احمدي نژاد گفت و درصد شركت كنندگان را هم همان. يك تناسب ساده رياضي مشخص ميكند كه 54 درصد در انتخابات شركت كرده اند، نه 64 درصد. گاف هاي جمعيت تهران و ايلام هم بماند
  http://www.rahesabz.net/story/50124/

 31. اینترپرایز 2 گفت:

  آقای منتقد سبز!
  دم خروست از زیر عبا پیداست! شما که مخالفین را بر اساس وهم و خیال و تهمت محکوم میکنی گزینه مناسبتری هستی برای شورای نگهبان و نظارت استصوابی ,نه اصلا چطوره جانشین قاضی صلواتی ملعون بشی, به خدا حقت را خوردند.
  حالا ما دیگه مزاحم شما نمیشویم, شما برو با خیال راحت به ادامه ماجرای “هسته ای” مشغول شو

 32. رضا گفت:

  من در منطقه امیریه تهران زندگی میکنم . روز جمعه با همسرم به چندین حوزه انتخاباتی ( مسجد دارلسلام ، مسجد فخریه ، مسجد زعیم ، مدرسه رهنما ، مدرسه مدنی ) سرزدیم برای ما که تقریبا در بیشتر انها قبلا پای صندوق رای رفته بودیم خلوتی بی سابقه انها بسیار عجیب بود ما در تمام انتخابات شرکت کرده بودیم و این اولین انتخاباتی بود که تماشاچی بودیم . اینها را نمی گویم تا بشوم ایتی بر صحبتهای طرفداران جنبش سبز بلکه میخواهم در حد خودم هشداری داد ه باشم به حاکمان ابله و ظالم که از نمایش خودشان مبادا جو گیر شوند و شروع کنند به ماجراجوئی و خاک پاک این میهن را به چنگ ونکبت بکشند . بدانند همین مردم اندکی نیز که عروسک این خیمه شب بازی شدند با صدای اولین انفجار شمشیرهای برنده ای خواهند شد که گلوی همین کردانندگان نمایش را خواهند برید . بیدار شوید مشروعیت را با دروغ و تقلب نمی توان احیا کرد .

 33. محمد گفت:

  در نظر بگیریم پزشک برای تشخیص مرض فردرابه ازمایشگاه میفرستد واو با دستکاری برگه ازمایش به دکتر اطلاعات غلط بدهد!…دردنیا با انتخابات درحقیقت ازجامعه میزان افکار مردم مورد سنجش قرارمیگیرد وبر ان اساس جامعه مدیریت علمی میشود . تصور نمی کنید افرادی مانند گروه حاکم که این نتایج رادستکاری میکنند باید به عنوان وحوش افسار گسیخته ! نامیده شوند؟….

 34. جمشید گفت:

  به هر حال عقل حکم می کند که به آمار دولتی که در دادن آمارهای دروغ و ادعاهای فریبکارانه ید طولایی داره نباید باور داشت. تمدید ساعت انتخابات تا ساعت 12 شب هم یک کار غیر قانونی دیگر بود. در حالی که درهای انتخابات 88 را با آن مشارکت بالا سر ساعت 9 بستند. واقعا باید تاسف خورد

 35. ناشناس گفت:

  البته اگر امار اعلام شده را بدون شکی بپذیریم باز معلوم می شود که تقلب در انتخابات سال 88 صورت گرفته چرا که در حدود 20 میلیون در انتخابات سال 90 شرکت نکرده اند همین یک دلیل یعنی تقلب در ارا و امار نا صحیح اعلام کردن

 36. d گفت:

  درود به خودم موسوی کروبی که رای ندادیم

 37. الهه گفت:

  سلام.

  جناب امیر ارجمند گرامی .

  افراط در هیچ زمینه ای پسندیده نیست . قرآن حکیم و رحیم ما را به میانه روی و اعتدال سفارش کرده اند .

  متاسفانه شما نیز همانقدر در قضاوت هایتان به شتاب و افراط گرائیده اید که اصولگرایان افراط گرا …

  اما تنها راه برون رفت از تمام بحران های سیاسی و خارجی … همانا دست دوستی و اتحاد و همبستگی و وحدت محمدی ص همه ایرانیان ست.

  چرا بر روی نقاط مشترک تان زووم نمی کنید ؟

  چندین هزار بار راه قهر و خشونت و تندی زبان را مردم امتحان کرده اند ؟ و چرا هنوز بعد از 100 سال تلاش مدنی هنوز به اتوپیا نرسیده اند ؟

  آیا فکر نمی کنید در شیوه ی اصلاح طلبی باید تجدید نظر جدی کنید و راه تعادل مثل سید بزرگوار محمد خاتمی را در پیش بگیرید ؟

  در مورد سوریه و اسد نیز لطفا غیر از منابع خبری بی بی سی و وی- ا- ای … نگاهی هم به غیر متحدان ناتو بیندازید …مثل مجله هفته …

  که اصلا سکولار ست … و ربطی به سوریه شیعه نشین هم ندارد ولی در تحلیل هایشان از اوضاع سوریه و بشار اسد از شما ی مسلمان

  بشردوستانه تر و واقعی تر قضاوت کرده . و منصفانه تر حتی

  با احترام

 38. خاتمي گفت:

  هموطنان عزیز-دوستان همراه مسیر عظیم سبز—چند نکته…خواهش میکنم دقت کنید:
  ۱-هیچ آیا میدانید که اقتدارگرایان و تمامیت خواهان اکنون به ما میخندند،بجای اینکه از اصل انتخابات و…صحبت کنیم،آمده ایم از انسانی حرف میزنیم که در جهان،افتخار اکثر ما ایرانیان مسلمان است؟
  ۲-آیا این همان خاتمی نیست که تمام بد گوییها را تحمل کرده و صدایی از ما تا کنون بلند نشده(هرچند که ما هم تقصیری نداریم)؟
  ۳-آیا اگر همین خاتمی عزیز را همانند میر حسین و مهدی کروبی به حصر میکشاندند،باز ما سکوت نمیکردیم(هر چند ما هم در تنگنا هستیم)؟
  ۴-آیا او همان خاتمی نیست که در راهپیمایی قدس عمامه از سرش برکندند،اما او ،باز به ما همانند میرحسین ویارانش آموخت که صبر و آگاهی از اصول مسیر ماست؟
  ۵-آیا تفکر کرده اید در این تنگنایی که برای یاران بزرگ و کوچکمان ایجاد کرده اند،ما فقط همین خاتمی را داریم؟و اگر او را نیز بگیرند..ما میمانیم و باز ما!!!که فعلا توانی جزء اندیشیدن و آگاه کردن نداریم؟..
  ۶-دوستان فهیم راه سبز امید..حتی اگر از ما بگذرد ما اما باز،به این راه پایداریم چون راهیست که می اندیشد و تقلید نمیکند..تنها راه اینست که در حد توان و با سرعت بیشتری-اما با صبر همچون امامانمان-به آنهایی که کمی شایسته ترند آگاهی دهیم..یقین بدانید و بدانیم که خداوند،درست در زمانها و مکانهایی که به فکر ما نمیرسد این حکومت را یا اصلاح خواهد کرد یا به زوال خواهد رساند زیرا که خداوند مکارتر از همه فرعونیان و شبه امامان است.
  ۷-به خاتمی دوست داشنتی،عزیز و بزرگ نیز فرصت میدهیم تا دلهای مارا دوباره اما با صراحت بیشتر بدست آورد و او میتواند-با منش خاص خود- به عنوان نقطه عظیمی از مبارزه با ظلم، در تاریخ ایران ثبت شود.خاتمی و همراهان او نیز صبوری میکنند تا درصد دیگری از هموطنانمان-به یاری ما وشما-آگاهتر شوند،هر چند که ظلم و ظالم ما را ناخودآگاه ،آگاه خواهد کرد…تا خداوند مکر خود را عملی کند.
  درود بر همه آنهایی که در این راه قدم برداشته اند و برمی دارند…

  []