سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شگفتی مسئولان؛ مشارکت 100 درصدی در شهر آسارا...

شگفتی مسئولان؛ مشارکت 100 درصدی در شهر آسارا

چکیده :پیش از این در انتخابات ریاست جمهوری مهندسی شده سال 88 در برخی از حوزه های اخذ رای آمار بالای صد در صد اعلام شده بود و در توجیه آن ادعا می شد که تعداد زیادی از مسافران به این شهرها در انتخابات شرکت کرده اند....


در حالی که مشارکت مردم در انتخابات بسیار پایین گزارش شده است، آمار ارائه شده برای شهر آسارا حتی شگفتی مسئولان را هم برانگیخت.

رئیس شورای اسلامی شهر آسارا ادعا کرد: 100 درصد واجدان شرایط در آسارا در انتخابات شرکت کردند.

پیش از این در انتخابات ریاست جمهوری مهندسی شده سال 88 در برخی از حوزه های اخذ رای آمار بالای صد در صد اعلام شده بود و در توجیه آن ادعا می شد که تعداد زیادی از مسافران به این شهرها در انتخابات شرکت کرده اند.

ناصر لطفی سیرایی در گفتگو با مهر، در خصوص فضای انتخابات در آسارا اظهار داشت: مردم آسارا با حضور 100 درصدی در انتخابات موجب سربلندی این شهر شدند.

وی تصریح کرد: گرچه مشارکت مردم در این دوره قابل مقایسه با دوره های گذشته نبود و در همه جای کشور مردم با شور و شعور فراوان خود را به شعبه های اخذ رای رساندند، اما در کمتر منطقه ای آمار مشارکت 100 درصد گزارش شده است.

بر اساس این ادعا یعنی حتی یک نفر از واجدین شرایط بنا به هر دلیلی از شرکت در انتخابات خودداری نکرده و هیچ یک از آنان از شهر خارج نشده بوده است.

این ادعا در حالی مطرح می شود که در غیاب اصلاح طلبان درصد بالایی از مردم در انتخابات شرکت نکردند.

رئیس شورای اسلامی شهر آسارا تعداد شرکت گنندگان در انتخابات در شهر آسارا را بالغ بر شش هزار و 500 نفر برشمرد و افزود: واجدان شرایط در آسارا با شرکت در انتخابات شگفتی دیگری برای این شهر خلق کردند.

وی با یبان اینکه شرایط جوی نامناسب روز انتخابات در آسارا نیز مانع حضور حداکثری مردم در انتخابات نبود، تصریح کرد: حتی افراد ناتوان و سالخورده ای که توانایی حرکت نداشتند نیز با کمک نزدیکانشان خود را به حوزه های اخذ رای رساندند و در انتخابات مجلس شرکت کردند.

رئیس شورای شهر آسارا یادآور شد: به دلیل شرایط نامناسب جوی برخی از شهروندان آسارا که به دلایل مختلف در کرج بودند در همین شهر آراء خود را در صندوق ها انداختند.


13 پاسخ به “شگفتی مسئولان؛ مشارکت 100 درصدی در شهر آسارا”

 1. ناشناس گفت:

  الان میگم چون توریستی هست این اتفاق افتاده. که باید در جواب گفت کدوم عاقلی قبل عید میره مسافرت؟!

 2. فراز گفت:

  لامذهبا از يك سر سوزن هم نميگذرن . تا فى خالدون دروغ پيش ميرن .
  رئیس شورای شهر آسارا یادآور شد: به دلیل شرایط نامناسب جوی برخی از شهروندان آسارا که به دلایل مختلف در کرج بودند در همین شهر آراء خود را درصندوق ها انداختند.
  با وجود اين سخن ، بازهم 100% راى دادن .
  واقعأ كه شرط عدالت و صداقت و ايمان در وجود اين عاشقان خدمت !!؟ مثل سماور ميجوشه .

 3. درويش على گفت:

  لامذهبا از يك سر سوزن هم نميگذرن . تا فى خالدون دروغ پيش ميرن .
  رئیس شورای شهر آسارا یادآور شد: به دلیل شرایط نامناسب جوی برخی از شهروندان آسارا که به دلایل مختلف در کرج بودند در همین شهر آراء خود را درصندوق ها انداختند.
  با وجود اين سخن ، بازهم 100% راى دادن .
  واقعأ كه شرط عدالت و صداقت و ايمان در وجود اين عاشقان خدمت !!؟ مثل سماور ميجوشه .

 4. فرزانه گفت:

  معروف است یکروز شعبان بی‌ مخ رفته مدرسه رضا پهلوی. معلم رضا به شعبون خان میگه تمام نمره‌های والاحضرت بیسته. شعبون با عصبانیت میگه بیست؟ نمره‌های والاحضرت باید صد باشه! حالا داستان ما ملت بدبخت با این شعبون بی‌ مخهای معاصر هم از همون قیاسه. به هرحال بی‌ مخی بی‌ مخیه! برای رضایت عظما باید ۱۲۰% رأی شمرده بشه!

 5. محمود گفت:

  اینجاست که باید گفت “شهیدان زنده اند الله اکبر”.

 6. rozbeh گفت:

  حكومت احمقها بر اعلمها.

 7. ناشناس گفت:

  یک زمانی یک پینوکیو معروف بود، اینا حالا همه روی پینوکیو رو هم سفید کردن .. من نمیدونم اینا خودشون یک لحظه خندشون نمیگیره؟!! بعضی وقتا اینا رو که میزاره تو تلوزیون من منتظرم بعدش یهو بپرن بالا بگند ملت ایران شما همه مقابل دوربین مخفی هستید لبخند بزنید ، در این حد حرفاشون عجیب غریبه

 8. ناشناس گفت:

  بلاخره ۱۰۰٪ رای دادند یا عده ای در کرج رای دادند…

 9. مهرداد گفت:

  در شهریتان نور که اقای ناطق نوری هم کاندیدا بود تقریبا همین اتفاق افتاد. نفر اول (آقای فیاضی) با حدود 57000 رای اول شدن و اقا ناطق با حدود 42 هزار رای دوم. و کاندیدای سوم هم 15هزار رای آورد. مجموع آرای این 3 کاندیدا و نفرات بعدی به حدود 120هزار می رسه. در حالی که حوزه انتخابیه مربوط به نور و محمود آباد متشکل از بخش مرکزی نور و مرکزی محمود آباد و شهرهای رویان و ایزدشهر و بلده و چمستان و چندتا روستاست. طبق آمار جمعیتی (تقریب از آمار سال 85) جمعیت مرکزی نور حدود 60 هزار نفر و محمودآباد حدود 57هزار نفره و شهرستان نور (مرکزی نور، بلده و چمستان که نور متشکل از رویان و ایزدشهر و بلده و چمستان هم متشکل از چند روستا هستن.) در حدود 120 هزار نفر و محمودآباد (مرکزی محمودآباد و روستاها) در حدود 110 هزار نفر. مجموع این دود عدد به حدود 230 هزار نفر می رسه. معمولا آمار واجدین شرایط یک چهارم یا یک سوم ساکنین هر حوزه در نطر گرفته میشه (به علت اینکه مابقی یا زیر سن رای دادن هستن یا در اون ناحیه سکونت ندارن). در حالت خوش بینانه اگر یک دوم در نظرگرفته بشه که میشه در حدود 115 هزار نفر باز هم از 120 هزار رای ماخوذه کمتره. مشارکت در نور در حدود 104درصد بوده.
  این درحالیه که در دوره پیش که مشارکت مردم به شدت زیاد بوده ناطق حدود 46هزار رای اورد و نفر دوم هم حدود با اختلاف 20 هزار رای شکست خورد(احتمالا) و مجموع آرا هم تقریبا 80 هزار بود. با آمار واجدین اون سال 80 درصد مشارکت وجود داشته که برای یه شهر کوچیگ با نزدیک به 67 درصد روستانشین منطقی به نظر میرسه بنابراین این دوره رشد 150درصدی شرکت کنندگان هم نسبت به دوره قبل وجود داشته.
  آقای فیاضی که با لوای جبهه متحد شرکت کرده پیش از این مدتی مدیرکل آموزش و پرورش استان بود که حدود چند ماه قبل برکنار شده. دلیل برکناری ایشون رسما اعلام نشد اما احتمالا نزدیکی به آقای مشایی بوده چون ایشون در ابتدای بررسی صلاحیت ها توسط شورای نگهبان رد شده بود (بند 1) که بعد دوباره تائید شد.

 10. علی گفت:

  در شهرستان های مینودشت و گالیکش و کلاله از استان گلستان هم صد در صد واجدین شرایط رأی داده اند!!!.

 11. ناشناس گفت:

  در بعضی از شهر ها هم مشارکت 120 درصدی بوده از این هم شگفت تر می شود

 12. محمود گفت:

  کنتور نداره دروغتون…از قول منابع رسمی نثل کنید در ضمن یه مشت ادم بوووق اینجا کامنت میگذارن که فقط انگار کارشون تاییده و هرچی بنویسید تایید میکنن….فردا اینجا بد موسوی رو هم بنویسید اینا تایید میکنن….در هر حال این پروژه دروغگویی شما خارج نشینها مثل تحریم باز هم شکست میخوره…بهتره امار این شهر در دوره های اصلاحات هم می اوردین….

 13. ناشناس گفت:

  در گنبد هم 120 در صد شركت داشتند