سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

بیکاری دو برابر شد

چکیده :درخوش بينانه ترين حالت نرخ بيکاري ظرف يک سال گذشته دو برابر شده است، به گونه ای که بيش از 50 درصد نيروي کار فعال کشور در شرايط بيکاري قرار دارند. ...


نماینده کارفرمایان در شورای عالی اشتغال اعلام کرد: در پی تداوم رکود در واحدهای تولیدی نرخ بیکاری به بیش از 31 درصد در پایان سال افزایش يافته است.

محمد عطاردیان در گفتگو با ایلنا خواستار اعلام نرخ بیکاری واقعی ازسوی دولت شد و گفت: با وضعیت بحرانی که در واحدهای تولیدی به دلیل عدم پرداخت یارانه بخش توليد ایجاد شده است، چطور می‌توان انتظار کاهش نرخ بیکاری را داشت.

دبیر کانون عالی انجمن صنفی کارفرمایان یاد آور شد: درخوش بينانه ترين حالت نرخ بيکاري ظرف يک سال گذشته دو برابر شده است، به گونه ای که بيش از 50 درصد نيروي کار فعال کشور در شرايط بيکاري قرار دارند.

اين فعال كارفرمايي با انتقاد از نحوه محاسبه آمار نرخ بيكاري تصریح کرد: به فردی که در هفته دو ساعت کار می‌کند را نمی‌توان شاغل محسوب کرد.

عطارديان افزود: براي پايين نشان دادن نرخ بيکاري از معيارهاي غلط استفاده می‌شود و درنتيجه نرخ بيکاري اعلام شده غلط است.

او با تاکید بر این که هم اکنون نرخ بیکاری دچار ابهام و تردید است،‌ گفت:‌ با تغییر تعریف کار مشکل بیکاری در کشور حل نمی‌شود، اما نکته این است که با تمام این تعاریف نیز آمار دقیقی از تعداد بیکاران در کشور وجود ندارد.

عطاردیان افزود: چون آمار ورودی و خروجی به بازار کار به طور دقیق ثبت نمی‌شود به همین دلیل آمار نرخ بیکاری با عدد واقعی تفاوت زیادی دارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.