سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دستور ارشاد به روزنامه ها: از شور انتخاباتی تيتر نزنيد برخورد مي كنيم...

دستور ارشاد به روزنامه ها: از شور انتخاباتی تيتر نزنيد برخورد مي كنيم

چکیده :از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد به روزنامه ها ابلاغ شده است که تیترهای یک خود را به مطالب انتخاباتی اختصاص دهند که نشان دهنده شور انتخاباتی و مشارکت بالای مردم در انتخابات باشد.بر اساس این گزارش، مدیران مسئولی که در برابر این خواسته مقاومت کنند با محدودیت های بیشتر و احتمال تعطیلی نشریه خود رو به رو خواهند شد.فشار بر نشریات در حالی صورت می گیرد که فضای عمومی شهرها نشان از بی رغبتی مردم برای شرکت در انتخابات است....


در ادامه اقدامات برای برگزاری انتخابات فرمایشی، به روزنامه ها دستور داده شد که در صفحات اول خود مطالبی منتشر کنند که موید شور انتخاباتی باشد.

به گزارش رسیده به کلمه، از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد به روزنامه ها ابلاغ شده است که تیترهای یک خود را به مطالب انتخاباتی اختصاص دهند که نشان دهنده شور انتخاباتی و مشارکت بالای مردم در انتخابات باشد.

بر اساس این گزارش، مدیران مسئولی که در برابر این خواسته مقاومت کنند با محدودیت های بیشتر و احتمال تعطیلی نشریه خود رو به رو خواهند شد.

فشار بر نشریات در حالی صورت می گیرد که فضای عمومی شهرها نشان از بی رغبتی مردم برای شرکت در انتخابات است.

گرانی روز افزون، عدم اعتماد عمومی، فضای ترس و ارعاب، عدم مسئولیت پذیری دولت و مسئولان، بی پاسخ گذاشتن ابهامات انتخابات مهندسی شده 88، زندانی بودن تعداد زیادی از فعالان سیاسی و روزنامه نگاران و غایب بودن نامزدهای گروه های مختلف فکری از جمله مواردی است که منجر به عدم مشارکت مردم در انتخابات مجلس نهم شده است.

بر اساس آخرین نظر سنجی انجام شده، میزان مشارکت در شهر تهران تنها ده درصد گزارش شده است.

این در حالی است که در شهرهای بزرگ نیز خبر از مشارکت بسیار پایین می دهند.

مسئولان سیاسی کشور به تبع پیش بینی رهبری از برگزاری انتخابات دشمن شکن، خبر از مشارکت شصت درصدی داده اند.


10 پاسخ به “دستور ارشاد به روزنامه ها: از شور انتخاباتی تيتر نزنيد برخورد مي كنيم”

 1. ناشناس گفت:

  مسئولین مملکت باید برن ترشی فروشی راه بندازن. به آقا بگین یکم خیار و هویچ شورشون رو زیاد کنن تا خوشمزه تر بشه. ترخون هم فراموش نشه.

 2. احمد گفت:

  اولا کور خواندید کسی برای این انتخابات انتصابی و فرمایشی و قلابی شوری ندارد. مقصودتان آنست که درباره کسادی بازار انتخابات کلمه ای ننویسید. اما چون خجالت می کشید میفرمایید شور. لازم نیست روزنامه ها بنویسند آبروی نداشته شما کاملا رفته و همه میدانند که وضعتان خراب و شوری نمانده همش تلخی است و تندی

 3. ناشناس گفت:

  آهای امنیتی-اطلاعاتی ها شما هم دیگر شورش را درآورده اید ها. سرمان را هم که بخواهیم بخاریم، فورا تهدید می کنید که “برخورد” خواهید کرد. مگر میکرب و باکتری “برخورد” افتاده به جانتان؟ بابا یه خورده اعتماد به نفس داشته باشید. میشه ما زیر بغلمون بخارونیم و شما برخورد نکنید؟

 4. ناشناس گفت:

  باند بازي راي نمي بدم

 5. رضایی وناشی گفت:

  والله تو خانواده ی 53 نفری که ما در جایی میهمان بودیم 5/1نفر می خواستند رای بدهند . اون 5/. نفر هم مردد بود که رای بده یا رای نده .خود حدیث مفصل بخوان از این ارا ( شور و هیجان بیداد می کنه ) .

 6. ارزو گفت:

  هرانسان در انتخابات شرکت کنه یعنی تن به هر گونه ذلت رو داده از هر جنایتکار ی جنایتکار تر وضعیت ما از این بدتر هم مگه می تونه باشه ما با این پشینه تاریخی که هر جا می رسیم پز شو می دیدم تا این اندازه خوار ذلیل شدیم مگه بدتر از این هم ممکنه اتفاق بیفته مرده شور رشون ببره با شور انقلابی شون

 7. ناشناس گفت:

  اینکه حکومت قصد تقلب داره شکی نیست، ولی نکته اینه که همین”آقا” که اینجوری با اعتماد به نفس از انتخابات با شکوه حرف می زنه می دونه که بدون تقلب به جایی نمی رسه. همین رفته رفته تضعیفش کرده تعادل روحیش رو به هم زده و وادارش کرده که تصمیماتی غلط تر از گذشته بگیره….

 8. ناشناس گفت:

  نباید زیاد تعجب کرد وقتی ده در صد مردم پای صندوق رای بروند. خیلی ها از این نظام نان و آب شان تامین میشود حتی اگر به ناحق. این آقایان لباس شخصی چه هنری دارند که برای کتک زدن مردم حقوق میگیرند. این نظام از بین برود حقوق آنها از بین رفته چرا رای ندهند. بعضی ها از ترس رای میدهند. نکند او را از کار اخراج کنند. همین ها راحت ده در صد میشود. از طرف دیگر دیکتاتور نیاز به دو سه در صد شرکت کننده دارد تا تبلیغ کند بالای نود در صد آمدند.

 9. سرو گفت:

  کاش میزان آرا رو هم جلو جلو اعلام می کردن تا روزنامه ها قبل از جمعه دست به کار تقدیر و تشکر از حضور میلیاردی مردم می شدن
  راستی چینی ها،ونزویلایی ها و… هم حق رای دارن؟هر چی باشه این دولت و مجلس بیشترین خدمت رو به اینا کردن.

 10. یاور گفت:

  رهبراز تو به یک اشارت ازما به سردویدن در مهندسی تمام عیار انمایش انتحاباتی.تقدیم به همه انهایی که شعور مردمشان را ماننذ خود میبینند