سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مهدی خزعلی: برای خاتمه دادن به خیمه شب بازی هایی به نام دادگاه، به اعتصاب غذا ادامه ...
» قابل توجه دستگاه قضا؛ نامه خزعلی به قاضی پیرعباسی

مهدی خزعلی: برای خاتمه دادن به خیمه شب بازی هایی به نام دادگاه، به اعتصاب غذا ادامه خواهم داد

چکیده :در مرحله ی بدوی هم به ایرادات شکلی که ضرورت تجدید جلسه رسیدگی و کارشناسی را ایجاب میکرد، اعتنایی نفرموده و بدون حضور متهم (اینجانب) ختم رسیدگی را اعلام و اینجانب را از دفاع در مرحله بدوی محروم گردید/ من در زندان کسانی را دیدم که از رویت یک سطر دادنامه و پرونده و داشتن وکیل محروم بودن، کسانی که بدون داشتن هیچ سند و مدرک و اقراری به اعدام محکوم شدند. ...


مهدی خزعلی در چهل و هشتمین روز از اعتصاب غذای خود در نامه ای به قاضی پرونده خود برخی از رفتارهای غیر قانونی دستگاه قضایی کشور پرداخته است.

این زندانی سیاسی و نویسنده منتقد که امروز در پنجاه و دومین روز از اعتصاب غذای خود است، از دو روز پیش به بند 209 منتقل شده خبری از وی در دست نیست.

متن کامل این نامه که توسط یاران گمنام جنبش سبز در اختیار کلمه قرار گرفته، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای پیر عباسی، ریاست شعبه 26 دادگاه انقلاب

امروز چهل و هشتمین روز بازداشت بلاوجه و اعتصاب غذای من در اعتراض به این قرار بیدادگاه است، مگر خود شما نبودید که در همین پرونده شعبه 9 بازپرسی فرهنگ و رسانه رای دادید که “بازداشت موقت برای این اتهامات بلاوجه است!” چگونه است که در همان پرونده تسلیم خواست غیرقانونی و نامشروع بازجوی اطلاعات شدید؟!

جناب آقای پیر عباسی؛ روز 90.11.16 مرا برای ابلاغ رای بدوی پرونده نخست و اعلام وقت رسیدگی پرونده دوم با دستبند احضار فرمودید! و آقای ستاری، مسئول دفتر شما که همه متهمین از رفتارهای ناشایست و غیرقانونی او می نالند، از من خواست که بدون رویت و مطالعه رای ذیل صفحه آخر دادنامه، (ص57) ابلاغ رای را امضا نمایم. شما خلاف نص صریح قانون از ارائه یک نسخه دادنامه صادره به اینجانب (محکوم علیه) خودداری کردید. این رویه در دنیا بی سابقه است که کسی را 24 سال محکوم به تبعید به برازجان نمایند و 14 سالش محکوم به حبس در زندان برازجان باشد و 90 ضربه شلاق به خاطر مهدوی کنی و مصباح یزدی و قاضی حاجی محمدی محکوم نمایید و او را از داشتن یک نسخه از رای و حکم محکومیت خویش برای تدارک دفاع و تجدید نظر خواهی محروم سازید!

نمیدانم تاریخ درباره ی بی دادگاه های انقلاب چه قضاوتی خواهد کرد؟

علی ایحال، من تسلیم خواست نامشروع دادگاه نشدم و حسب قول شما که هر روز مرا از زندان برای مطالعه 800 صفحه پرونده و رونویسی 57 صفحه دادنامه به دادگاه خواهید آورد با توجه به حجم پرونده با استمهال 20 روز اضافی برای تجدید نظرخواهی موافقت خواهید کرد، ذیل صفحه 57 دادنامه نوشتم “اینجانب فقط 3 صفحه از دادنامه را قرائت کردم” و قول و وعده و عید قصی را نیز قید کرده و سپس امضا نمودم.

امروز 20 روز میگذرد و آن همه وعده و وعیدها به فراموشی سپرده شد، و ظاهرا امضای مرا ذیل دادنامه می خواستند. و دیگر فرصتی برای مطالعه رای دادگاه و پرونده داده نشد.

ظاهرا این گونه سخنان و وعده ها ترفند و حیله ای است برای اخذ امضای متهم ذیل دادنامه و سپس او را در بند و حبس نگه داشته و امکان تلفن و ملاقات با وکیل را از او سلب می کنند تا همه ی فرصت های قانونی برای تدارک دفاع و تجدید نظر خواهی را از دست بدهد.

متاسفانه در مرحله ی بدوی هم به ایرادات شکلی نظیر عدم رعایت قواعد قانونی ابلاغ ها و تردید و انکار و جعل و الحاق و تهدید و ارعاب و شکنجه که ضرورت تجدید جلسه رسیدگی و کارشناسی را ایجاب میکرد، اعتنایی نفرموده و بدون حضور متهم (اینجانب) ختم رسیدگی را اعلام و اینجانب را از دفاع در مرحله بدوی محروم گردید.

من در مرحله بدوی نیز تاکید داشتم که به عنوان یک نویسنده و مدیر مسئول دو نشریه و صاحب قلم، مایلم خودم پرونده را مطالعه و شخصا دفاع کنم، ولی شما بدون حضور حقیر کار را تمام کردید.

من تقاضای دادگاه علنی با حضور خبرنگاران را داشتم، اما ترس جناح حاکم باعث شد که دادگاه من حتی بدون حضور خودم تشکیل شود و منجر به صدور رای شود!

اینک نیز تمایل دارم شخصا دادنامه را داشته باشم و با مطالعه پرونده در یک دادگاه علنی و با حضور خبرنگاران (و ضبط و دوربین) از خود دفاع کنم و لایحه ی تجدید نظر خواهی را شخصا بنویسم، چه کنم که در اسارت و زندان به سر میبرم و از رویت رای دادگاه محرومم.

اینجانب فقط صفحات 55 و 56 و 57 دادنامه که{ناخوانا ست} را رویت کردم. و از 800 صفحه پرونده کمتر از 30 صفحه را رویت کردم. به این شیوه دادرسی ناعادلانه و ابلاغ مزورانه اعتراض دارم. و تا شهادت به اعتصاب غذا ادامه خواهم داد.

من در زندان کسانی را دیدم که از رویت یک سطر دادنامه و پرونده و داشتن وکیل محروم بودن، کسانی که بدون داشتن هیچ سند و مدرک و اقراری به اعدام محکوم شدند.

اینک برای احیای آیین دادرسی و استقرار قضایی و خاتمه این خیمه شب بازی ها به نام دادگاه، به اعتصاب غذا تا شهادت ادامه خواهم داد.

والسلام علی من التبع الهدی

دکتر مهدی خزعلی

بند 350 اوین

1390.12.6

 

انتقال مهدی خزعلی به بند ۲۰۹ اوین و بی خبری از وضعیت جسمی وی

مهدی خزعلی به همسرش: اینها قصد جان مرا کرده اند و من آماده جانبازیم

محمد نوری زاد به مهدی خزعلی؛ مرگ تو برای کرکس ها سنگین نیست، بمان و اعتراض کن

رفتار خشن با مهدی خزعلی در دادگاه انقلاب در آستانه ی پنجاهمین روز اعتصاب غذا

درخواست فاطمه کروبی از مهدی خزعلی برای پایان اعتصاب غذا، پس از ۴۸ روز

غلامعلی رجایی: می دانم زمانه ماندن نیست ولی تو که خیبری هستی

درخواست آیت الله بیات از مهدی خزعلی برای شکستن اعتصاب غذا؛ بی توجهی مسئولان زجر آور است

همسر شهیدمحمّد منتظری به مهدی خزعلی: بمان! که در این دیار، فقدان “رفته‏ ها” هرگز جبران نشد

حسین زمان به مهدی خزعلی: به تو محتاجیم، ما تن به ذلت همراهی با قداره کشان نمی دهیم

نامه مهدی خزعلی به مسئولان زندان: در صورت جان باختن من، تنها پزشکان سازمان ملل بدنم را کالبد شکافی کنند

بازگرداندن مهدی خزعلی به زندان و ادامه اعتصاب غذا

نامه عروس آیت الله منتظری به مادر مهدی خزعلی: امروز روز امتحان است

نامه دختر علامه طباطبایی، همسر شهید قدوسی، به مهدی خزعلی

انتقال مهدی خزعلی به بیمارستان قمربنی هاشم وزارت اطلاعات

نیروهای امنیتی شبانه مهدی خزعلی را از بیمارستان بردند

حمله قلبی در چهل و یکمین روز اعتصاب غذا؛ انتقال مهدی خزعلی به بیمارستان

مهدی خزعلی خطاب به همسرش: اشک امروز من و شما، ریشه ظالم را بر می کند

مهدی خزعلی به احمد منتظری: شاید شهادت من از نفوذ منافقان در اطلاعات و سپاه کم کند

فرزند مهدی خزعلی: با هر دین و آیین برای پدرم دعا کنید، نگرانیم

درخواست سید محمد خاتمی از مهدی خزعلی برای شکستن اعتصاب غذا

نامه دوباره همسرشهید همت به خزعلی: بمان و ما را در گذر از این پلیدستانِ پرآشوب یاوری کن

پیام مهدی خزعلی از اوین: پیش از آنکه در سوگ ارزش ها دق کنم؛ بگذارید به خیل شهیدان بپیوندم

تقاضای همسر شهید همت، همسر شهید باکری و محمد نوری زاد از مهدی خزعلی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

انتقال مهدی خزعلی به بهداری بند ۳۵۰ بعلت خونریزی معده

وضعیت نامناسب جسمی مهدی خزعلی در دوازدهمین روز اعتصاب غذا

پنج روز از اعتصاب غذای مهدی خزعلی گذشت

پنجمین بازداشت مهدی خزعلی/ بی عدالتی در حیاط عدالتخانه


11 پاسخ به “مهدی خزعلی: برای خاتمه دادن به خیمه شب بازی هایی به نام دادگاه، به اعتصاب غذا ادامه خواهم داد”

 1. ناشناس گفت:

  اقای مهدی خزعلی امیدوارم که شما اعتصاب غذایت را بشکنی و اگر به اعتصاب ادامه دادی و به خیل شهیدان پیوستی شما اخرین نفری باشی که بدست این دژخیمان شهید میشوی همانطور که سعید ابن جبیر اخرین نفری بود که بدست حجاج خونخوار به شهادت رسید.

 2. ناشناس گفت:

  zende bad azadi

 3. کامران گفت:

  خدایا؛پروردگارا تو را به اسارت زین العابدین(ع)؛ و به صبوری زینب(س) قسمت میدهیم به داد زندانیان و اسیران در بند این حاکمیت مستبد برس.و خانواده های صبور و همراهشان را تسلی خاطر ده.پروردگارا فریاد رسی به غیر از خودت نیست.این بزرگواران در بند و آن آزادگانی که “حر”گونه به دامان ملت برگشتند را در پناه خودت حفظ کن.پناهمان تویی؛ریشه بیداد را بکن.آمین.

 4. رزمنده سابق علی گفت:

  این پیر عباسی مسئول خون های زیادی است .و اگر مهدی خزعلی شهید شود او مستقیما مسئول خون او است و روزی در همین داد گاه ها محا کمه خواهند شد .و مکرو مکر الله والله الخیر الماکرین

 5. ناشناس گفت:

  من زندگی را دوست دارم ولی از زندگی دوباره می ترسم. دین را دوست دارم ولی از کشیش ها می ترسم, قانون را دوست دارم ولی از پاسبان ها می ترسم, من روز را دوست دارم ولی از روزگار می ترسم. ( حسین پناهی) . دیگر حال آدم بهم میخورد از این همه ظلم .

 6. فاطمه گفت:

  برادر عزيزمً زنده بمان كه مرگ خفاش را ببني ما ارزوي سلامت ترا داريم ومرگ ستمگر فرزندم زندگي هديه خداوند است و ما بايد درحفظ ان بكوشيم به خواهش همه عزيزان توجه كن ماسلامت ترا ميخواهيم شما را بخدا اعتصاب ً غذايت را بشكن ما را ازنعمت ديدن وخواندن محروم نكن

 7. ناشناس گفت:

  اقای خزعلی عزیز ایرانیها بو جود شماها نیاز داره لطفا بخاطر هم رزمان و همو طنان اعتصابتان را بشکنید

 8. پور امین گفت:

  ایستادگی را بعضی ها باید از دکتر خزعلی عزیز یاد بگیرند. نه آنهایی که با دو تا تشر اومدند تلوزیون و اقرار کردند. امیدواریم که دکتر از این مبارزه سالم و سربلند بیرون بیایند.

 9. سبز گفت:

  مهدی اقا اعتصاب غذایت را بشکن تا با هم جشن پیروزی ازادی را بگیریم

 10. ناشناس گفت:

  اقا مهدی اعتصابت بر بشکن….

 11. رضا گفت:

  مهدی جان بمان…….