سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

کوچ تجار ایرانی از دبی به مسکو

چکیده :طی هفته های اخیر تقاضای فعالان اقتصادی ایرانیان مقیم امارات عربی متحده برای انتقال فعالیت خود به روسیه افزایش یافته است ....


روزنامه خراسان نوشت: طی هفته های اخیر تقاضای فعالان اقتصادی ایرانیان مقیم امارات عربی متحده برای انتقال فعالیت خود به روسیه افزایش یافته است .

این اتفاق پس از وقوع چند برخورد نادرست با تجار بزرگ کشورمان در این منطقه و اعمال برخی محدودیت های فراقانونی در گشایش اعتبار بانکی رخ داده و به همین خاطر، درخواست برای دریافت بروشورهای آشنایی با مسایل بانکی و تجاری روسیه از نمایندگان تجاری ایران در روسیه رشد چشمگیری داشته است


5 پاسخ به “کوچ تجار ایرانی از دبی به مسکو”

 1. ناشناس گفت:

  as tars chaleh be chah mioftim

 2. فرانس پرس
  امروز چهار شنبه پوتین به مخالفین هشدار داد که تسلیم اکثزیت شوند. او منتقدین خود را متهم کرد که آنها برای استفاده از دوز و کَلَک های کثیف در انتخابات ریاست جمهوری آماده می شوند.
  پوتین گفت:« قاعده احترام گذاری به اقلیت، ولی تسلیم شدن به اکثریت است.» او گفت که اپوزیسیوین بر آنست تا صندوقهای رأی با پر کردن صندوقها با اوراق آرای تقلبی انتخابات را بی اعتبار کند.
  …………………
  کامنت من:
  نفسِ بکار گیری چنین ادبیاتی و چنین اتهاماتی از سوی پوتین حکایت از:« سالی که نکوست از بهارش پیداست.» دارد. پوتین طی ماههای گذشته همه انواع پوپولیسم مبتذل را برای جلب توجه اقشار عقب مانده جامعه روسیه بکار برد. از نمایشهای کاراته بازی، اسب سواری های نمایشی، دمیدن به شیپور زنگ زده ضد آمریکایی و ناسیونالیسم مبتذل خارجی ستیز روسی تا وعده های سر خرمنی نوع احمدی نژادی و لجن مالی چهره های اصلی مخالف با پخش مکالمات تلفنی آنها و.. .
  طی چند ماهه اخیر ولادیمر پوتین نشان داد نه سیاستمداری ، حد اقل، از طراز کاسگین و گرومیکو یا گورباچف بلکه از قماش احمدی نژاد و هوگو چاورز است. پوتین به پیروزی خود اطمینان ندارد و از آن بیشتر از این واهمه دارد تا پس از انتخابات به تقلب متهم شود اتهامی که میتواند طلیعه ی اعتراضات مداوم و اوج گیرنده خیابانی شده و سر انجام به بهار روس یا انقلاب مخملی منتهی شود.
  پوتین در بن بستی قرار گرفته است که تقریباً یکسال پیش بشاراسد بدان دوچار بود. اگر تن به رفرم داده و دست از پوپولیسم و عوامفریبی بردارد، ساقط شده و بخاطر قانون شکنی های بسیار، در دوران فرمانروایی اش، جایش پس از چندی گوشه زندان است و اگر تن به رفرم ندهد باید در مقابل اعتراضات رشد یابنده مردم بایستد و روز بروز از ابزار سرکوبِ بیشتر استفاده کند.
  اما روسیه سوریه نیست. ارتش روسیه مطیع پوتین نیست .علاوه بر حزبِ کم یا بیش ریشه دار کمونیست، احزاب لیبرال و ناسیونالیست هم هستند که بعید است اجازه دهند ولادیمیر پوتین دیکتاتوری شخصی خود را مستقر کند.
  صرفنظر از نتایج انتخاباتی، روسیه آبستن اعتراض وسیع مردمی است. حال این اعتراض با چه شتاب و چه وسعتی آغاز شود و گسترش یابد، به روحیه تغیر یابنده مردم در جریان انتخابات 4 مارس [15 اسفند] در روزهای آینده بستگی دارد. ولی احتمال ژرف شدن تنش بین مردم ( بویژه اقشار متوسط شهری و و بخشی از کارگران) بسیار است. حتی اگر پوتین موفق به خفه کردن اعتراضات مردم هم شود، نطفه مخالفت با کل نظام شکل گرفته است و ولادیمیر پوتین و حزب روسیه متحد شانس و فرصت ابتکار عمل را از هم اکنون از دست داده است زیرا در برابر خود اقشار تحول طلب جامعه را دارد که آنها بدانچه پوتین قادر است به آنها بدهد قانع نیستند. ساقط کردن پوتین در دستور جنبش کنونی قرار گرفته است. رخداد های روزهای آینده روسیه هم بر سرنوشت ایران و هم سوریه تأثیر جدی خواهد داشت.

 3. ناشناس گفت:

  دبی ترکیه و چین و بازار سوریه و سعودی و .. را اباد کردیم حالا باید بازار روس را هم خوب اباد کنیم تا کشور خودمان را بیشتر ویران کنیم

 4. یک سبز واقع بین گفت:

  آقا، بالاخره برای خیلی روس ها پوتین نماد قدرت گیری این کشور و خروج از مرحله فلاکت بار یلتیسن هست. من تا اونجا که پیگیر بودم، پوتین محبوبیتش توی روس ها زیاده و به نظرم بیراهه نیست که آمریکا داره توی روسیه برای تغییر نتیجه انتخابات پول خرج می کنه. هر چند مخافلان پوتین زیادن اما طرفدارش اینقدر هستن که دوباره رای بیاره.
  با تشکر از دوستان کلمه

 5. ناشناس گفت:

  ما اماده ایم تا ثروت ملی مان که از درامد نفت و گاز است را در کشور های دیگر هزینه کنیم و انها را اباد کنیم و خود مان را خراب