سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » خانواده های زندانیان سیاسی بابل؛ به ملاقات عزیزان خود نمی رویم تا از شناسنامه های ...
» دستور رییس زندان: شناسنامه های زندانیان را به زندان تحویل دهید

خانواده های زندانیان سیاسی بابل؛ به ملاقات عزیزان خود نمی رویم تا از شناسنامه های آنان سوءاستفاده نشود

چکیده :مسئولین با گرو گرفتن حق اولیه هر زندانی، که ملاقات او با خانواده اش است، سعی در به عجز کشاندن و سوءاستفاده از موقعیت عاطفی خانواده های زندانیان سیاسی را دارند. اما عزیزان ما به سبب خردورزی و حفظ ارزش های انسانی، در بند هستند و ما نیز با حمایت از آرمان های پاک ایشان، حدود شرع و عقل را قربانی عواطف نمی کنیم و با اعتراض به این شرط غیرقانونی رئیس زندان، به ملاقات عزیزان خود نمی رویم تا امکان هرگونه سوءاستفاده از شناسنامه های عزیزانمان سلب شود. ...


جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی زندان متی کلای بابل با انتشار بیانیه ای با بیان اینکه “چهارشنبه هفته گذشته، در ملاقات کابینی که با همسران و فرزندان خویش داشتیم، مسئولین زندان دستور دادند که ما برای ملاقات بعدی با عزیزان خود، باید شناسنامه آنها را نیز با خود بیاوریم و تحویل زندان بدهیم تا در انتخابات فرمایشی روز جمعه از شناسنامه پاک عزیزان ما استفاده شود.”، اعلام کرده اند: با اعتراض به این شرط غیرقانونی رئیس زندان، به ملاقات عزیزان خود نمی رویم تا امکان هرگونه سوءاستفاده از شناسنامه های عزیزانمان سلب شود.

به گزارش کلمه، این خانواده ها در بخشی از بیانیه ی خود آورده اند: عزیزان دربند ما، پیش تر اعلام کرده بودند که این انتخابات توهین به حرمت انسانی و شعور شهروندی است و بلا شک انتخاباتی که در آن صدای مخالف زندانی است و حقّ هیچگونه فعالیت و حضوری ندارد، جز صحنه رقّت بار و بی شرمانه انتصابات، چیز دیگری نیست. حال، از ما که خود رنج کشیده هوس های قدرت طلبانه مسئولین هستیم، خواسته اند که شناسنامه عزیزان خود را برای انتخابات به همراه داشته باشیم و در غیر این صورت ملاقات آتی لغو خواهد شد.

متن کامل این بیانیه که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

” لاَّ يُحِبُّ اللّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوَءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلاَّ مَن ظُلِمَ وَكَانَ اللّهُ سَمِيعًا عَلِيمًا . ”

” خداوند علنى كردن سخن در باره‏ى بدى [ديگران‏] را دوست ندارد مگر كسى كه بر او ستم رفته باشد، و خداوند شنواى داناست.”

این روزهایی که سپری می شود، روزهای نزدیک شدن به انتخابات فرمایشی مجلس و جریان کاذب ایجاد شور و هیجان در مردم است. از ماه ها پیش، مسئولان امنیتی اقدام به زندانی نمودن فعالین سیاسی در تمامی نقاط کشور نموده اند و با گذشت زمان شاهد افزایش بازداشت ها و حبس های غیرقانونی فعالین سیاسی هستیم. تمامی این زندان و حبس و بازداشت و بازجویی ها، چیزی جز فروختن آخرت به چند صباحی قدرت آلوده به خون نیست.

در ادامه این اقدامات غیرقانونی، چهارشنبه هفته گذشته، در ملاقات کابینی که با همسران و فرزندان خویش داشتیم، ناباورانه شاهد آن بودیم که مسئولین زندان پیامی دور از قانون و انصاف از رئیس زندان متی کلای بابل، ناصر بابازاده، به ما ابلاغ می کنند. ایشان بدون هیچ پایه و اساس قانونی، دستور دادند که ما برای ملاقات بعدی با عزیزان خود، باید شناسنامه آنها را نیز با خود بیاوریم و تحویل زندان بدهیم تا در انتخابات فرمایشی روز جمعه از شناسنامه پاک عزیزان ما استفاده شود.

عزیزان دربند ما، پیش تر اعلام کرده بودند که این انتخابات توهین به حرمت انسانی و شعور شهروندی است و بلا شک انتخاباتی که در آن صدای مخالف زندانی است و حقّ هیچگونه فعالیت و حضوری ندارد، جز صحنه رقّت بار و بی شرمانه انتصابات، چیز دیگری نیست. حال، از ما که خود رنج کشیده هوس های قدرت طلبانه مسئولین هستیم، خواسته اند که شناسنامه عزیزان خود را برای انتخابات به همراه داشته باشیم و در غیر این صورت ملاقات آتی لغو خواهد شد.

مسئولین با گرو گرفتن حق اولیه هر زندانی، که ملاقات او با خانواده اش است، سعی در به عجز کشاندن و سوءاستفاده از موقعیت عاطفی خانواده های زندانیان سیاسی را دارند. اما عزیزان ما به سبب خردورزی و حفظ ارزش های انسانی، در بند هستند و ما نیز با حمایت از آرمان های پاک ایشان، حدود شرع و عقل را قربانی عواطف نمی کنیم و با اعتراض به این شرط غیرقانونی رئیس زندان، به ملاقات عزیزان خود نمی رویم تا امکان هرگونه سوءاستفاده از شناسنامه های عزیزانمان سلب شود.

همچنین چندین روز است که با عزیزان دربند خود تماس تلفنی نداشته ایم و از وضعیت آنان باخبر نیستیم. احتمال می رود این روند محدود شدن تماس ها، رفتاری مستقل از تصمیمات زندان و دستور گرفته از مقامات بالاتر است. پر واضح است این آزارهایی که به هر بهانه ای به زندانیان سیاسی و خانواده هایشان وارد می شود، نشان از عدم حکمفرمایی قانون بر تصمیمات مسئولین مربوطه دارد. امید است آنان که در سراشیبی بی قانونی و ظلم فرو افتاده اند، به اعمال ناروای خود، آگاه و به اصول اولیه انسانیت و قانون مداری پایبند شوند.

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی زندان متی کلای بابل

9 اسفند 1390


3 پاسخ به “خانواده های زندانیان سیاسی بابل؛ به ملاقات عزیزان خود نمی رویم تا از شناسنامه های آنان سوءاستفاده نشود”

 1. ناشناس گفت:

  shenasname mohem nist vase ray man khodam to bimarestan budam sandogh ovrdan bdon shenasname ray grftan

 2. ناشناس گفت:

  تصمیم دارند پس از انتخا بات از دروغ اعلام کنند 65% مردم در انتخا بات شرکت کردند و هورا هورا بکشند

 3. رشتی گفت:

  دوستان برای اعتراض به این بی حرمتی ها روز جمعه همه با هم در ساعت های رای گیری از خونه خارج نمی شیم….
  دم همه بچه های سبز گرم…