سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

سهام الدین بورقانی هم آزاد شد

چکیده :سهام الدین بورقانی، روزنامه نگار جوان اصلاح طلب، عصر امروز، دوشنبه، پس از تحمل 40 روز زندان و بازجویی با قرار وثیقه 200 میلیون تومانی از زندان آزاد شد. ...


سهام الدین بورقانی، روزنامه نگار جوان اصلاح طلب، عصر امروز، دوشنبه، پس از تحمل 40 روز زندان و بازجویی با قرار وثیقه 200 میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، بورقانی که روز 27 دی ماه امسال در منزلش بازداشت و به بند دو الف زندان اوین منتقل شده بود، دقایقی پیش از زندان اوین آزاد شد.

این روزنامه نگار جوان در حدود یک ماه در زندان انفرادی و تحت بازجویی شدید و فشار برای اعتراف علیه خود و اقرار نادرست به کارهای ناکرده قرار داشته است.

سهام الدین بورقانی فرزند ارشد احمد بورقانی، معاون مطبوعات دولت سیدمحمد خاتمی است. از دوران کوتاه تصدی احمد بورقانی در وزارت ارشاد به عنوان بهار مطبوعات ایران یاد می شود.

پرستو دوکوهکی و مرضیه رسولی نیز با تودیع وثیقه 300 میلیون تومانی آزاد شده اند.

همسر مرحوم احمد بورقانی، معاون وزیر ارشاد دولت سیدمحمد خاتمی دو شب قبل در گفتگو با کلمه با اشاره به تماس تلفنی سهام در روزهای ابتدایی بازداشت، گفته بود: سهام در همان روزهای اول بازداشتش در تماسی کوتاه با خانواده گفت که “حرف های من را در روزهای آینده باور نکنید” و چون تلفن روی بلندگو بود، همه ی اعضای خانواده این جمله پسرم را شنیدند.

به گفته وی، خانواده بورقانی بعد از این تماس تلفنی مطمئن بودند اگر اعتراف یا اقراری از سهام گرفته شود قطعا تحت فشار بوده و اعتباری ندارد.

چندی پیش نیز در خبرها آمده بود در حالی که این روزنامه‌نگار مستقل و سردبیر سابق سایت دیپلماسی ایرانی که هیچ ارتباطی با کارمندان شبکه بی‌بی‌سی نداشته‌است، صرفا به خاطر دوستی سابق با تعدادی از روزنامه‌نگاران همکار در روزنامه‌های داخل کشور که بعدا به خارج مهاجرت کرده اند تحت فشار برای مصاحبه و اعتراف دروغین قرار گرفته است.

همسر مرحوم بورقانی در ادامه افزوده بود: برای ما جالب توجه است که چگونه کسانی که اختلاس های ۳۰۰۰ میلیاردی می کنند در مطبوعات چهره شان پنهان می شود ولی این جوان های پاک، درس خوانده و مظلوم را نشان می دهند.


4 پاسخ به “سهام الدین بورقانی هم آزاد شد”

 1. ناشناس گفت:

  پس چی شد اتهام همکاری با بی بی سی و برنامه هشت و سی و…

 2. ناشناس گفت:

  مبارک باشد

 3. حسین جعفری گفت:

  سهام عزیزم بیگناه اگر به پای دار هم برده شود، بالای دار نمی رود. خوشحالم که بیرون آمدی. تو انسان بسیار خوش قلب و ایران دوست و حق جو و حق طلبی هستی و رفیق و یار مردمی و همواره نان جو ملت را به نان شیرمال سلطانی ترجیح داده ای. دلت شاد و سرت سبز ای فرزند پاک ایران زمین. ایام به کام باد

 4. مصطفی گفت:

  “همسر مرحوم بورقانی در ادامه افزوده بود: برای ما جالب توجه است که چگونه کسانی که اختلاس های ۳۰۰۰ میلیاردی می کنند در مطبوعات چهره شان پنهان می شود ولی این جوان های پاک، درس خوانده و مظلوم را نشان می دهند.”

  خانم بورقانی سه‌ اشتباه کرده آنهم در یک خط:

  اولا کی‌ گفته جوانها باید پاک باشند؟ مگر احمدی‌نژاد عیبی دارد؟

  ثانیا کی‌ گفته جوانها باید مظلوم باشند؟ مگر ساندیس خوران همیشه فحاش که ظالمند عیبی دارد؟

  ثالثا کی‌ گفته باید باسواد بود مگر کردان و رحیمی بی‌سواد عیبی داشته و دارند که راست راست تو چشم‌های ما نگاه میکنند و میگن دکتریم؟