سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پدر مرضیه رسولی: بعد از 40 روز، هنوز دلیل بازداشت دخترمان را نمی دانیم...

پدر مرضیه رسولی: بعد از 40 روز، هنوز دلیل بازداشت دخترمان را نمی دانیم

چکیده :بارها و طی درخواست های خود به این موضوع اشاره کرده ام که دخترم در طی ۱۱ سال فعالیت خود با مطبوعات سابقه هیچ گونه فعالیت سیاسی نداشته و تنها در حوزه ادب و هنر با رسانه ها همکاری می کرده است و بی گناه بازداشت شده است. خواستار تسریع در رونده پرونده دخترم و آزادی هر چه زودتر او هستم. ...


کلمه-سپند میریوسفی:

نزدیک به چهل روز از شبی که نیروهای امنیتی مرضیه رسولی را در منزلش بازداشت کردند می گذرد. او روزهای متوالی در سلول انفرادی بوده و در تمام این مدت پیگیری های خانواده اش برای اطلاع از علت دستگیری این روزنامه نگار بی‌نتیجه مانده است. ابوالفضل رسولی، پدر مرضیه از وعده‌های دروغ برای آزادی دخترش و بی‌تابی همسر بیمارش می‌گوید: همسر من ناراحتی قلبی دارد و هنوز از دستگیری دخترم بی اطلاع است. به او گفته ایم که دخترم به سفری کاری رفته و در جواب بی تابی هایش می گوییم دیگر همین روزها از سفر برمی گردد اما روزها می گذرد و خبری نمی شود.

گفتگوی کامه با پدر این روزنامه نگار دربند را با هم می خوانیم:

حدود چهل روز است که دختر شما در زندان است. تاکنون به چه مراجع قضایی مراجعه کرده‌اید؟

از فردای دستگیری دخترم هر روز به دادسرای اوین مراجعه می‌کنیم اما هیچ کس پاسخ درست و مشخصی به ما نمی‌دهد. به دادگستری تهران مراجعه کردیم و در خواست ملاقات دادیم اما مسئول دفتر رییس دادگستری مرا به معاون اول دادستان ارجاع دادند. آنجا هم به ما گفتند پرونده های امنیتی به ایشان مربوط نمی شود و دادستان شخصا به پرونده های امنیتی رسیدگی می کند.

مقامات قضایی دلیل بازداشت دخترتان را به شما گفته اند؟

اصلا نمی دانیم دخترم چرا بازداشت شده. حدود دو هفته قبل، پس از مراجعه های بسیار و درخواست دیدار با قاضی پرونده موفق به دیدار ایشان شدیم ولی از ارائه هرگونه توضیحی درباره اتهام دخترم خودداری کردند. حدود چهل روز است که دخترم را زندانی کرده اند بدون اینکه بدانیم چرا؟ همسر من ناراحتی قلبی دارد و هنوز از دستگیری دخترم بی اطلاع است. به او گفته ایم که دخترم به سفری کاری رفته و در جواب بی تابی هایش می گوییم دیگر همین روزها از سفر برمی گردد اما روزها می گذرد و خبری نمی شود.

در خبرها آمده بود که مقامات قضایی به دخترتان وعده آزادی داده بودند.

حدود دو هفته قبل شخصی که خود را بازجوی پرونده معرفی کرد طی تماس تلفنی وعده آزادی دخترم را داده بود. با توجه به اینکه در ان زمان مراسم ازدواج پسرم هم در پیش بود از قاضی پرونده خواستیم که شرایط آزادی هر چه سریع تر دخترم را فراهم کنند تا به مراسم ازدواج برادرش برسد اما نتیجه ای نداد. دخترم هم در طی تماس تلفنی خود گفت به او وعده ازادی داده اند.

آیا شما این وعده را از مقامات قضایی هم پیگیری کردید؟

وقتی با قاضی پرونده ملاقات کردیم، گفت که تماس ها از طرف آنها نبوده و بازجوی پرونده در زمینه آزادی مرضیه هیچ گونه تماس تلفنی نگرفته است!

وضعیت دخترتان در ملاقات چگونه بود؟

روزهای طولانی بازداشت دخترم را از نظر روحی و جسمی ضعیف کرده بود به خصوص که در وضعیت بلاتکلیفی به سر می برد. در ملاقات حضوری، فردی که به نظر می رسید بازجوی مرضیه باشد، پرسید آیا می دانم که دخترم شئونات اسلامی را رعایت نمی کند و با دوستانش به سفر می رود؟ گفتند که بازجویی های دخترم در مرحله آخر است و به زودی آزاد می شود.

آخرین درخواستتان چیست؟

بارها و طی درخواست های خود به این موضوع اشاره کرده ام که دخترم در طی ۱۱ سال فعالیت خود با مطبوعات سابقه هیچ گونه فعالیت سیاسی نداشته و تنها در حوزه ادب و هنر با رسانه ها همکاری می کرده است و بی گناه بازداشت شده است. خواستار تسریع در رونده پرونده دخترم و آزادی هر چه زودتر او هستم.


3 پاسخ به “پدر مرضیه رسولی: بعد از 40 روز، هنوز دلیل بازداشت دخترمان را نمی دانیم”

 1. ناظر گفت:

  به همان دلیلی که کلی انسان بی گناه رو شکنجه کردند. کشتند. توهین کردند.و گفتند که فقط یه نفر در اعتراضات خیابانی کشته شد.

 2. behzad گفت:

  نظام ایران جوری پیاده شده که فکر می کنن مردم برده حکومت اند که باید اونا سوال کنند و مردم جواب بدند و به عبارتی ارباب رعیتی هست . اما غافل از این اند که اساس و تنها دارایی یه حکومت مردم هست چون اگر اونا رو نداشته باشه هیچی نداره . تا کی فکر کردن مردم رو می تونن با چشم های بسته دور یه دایره بچرخونند!!تا کی فکر می کنن پدر و مادر های این افراد رو عذاب می دهند . بلاخره اون روز نهایی که نزدیکه میاد و مردم خودشون متوجه می شن

 3. سام گفت:

  دوستان دوشنبه با شنیدن برنده شدن اسکار فیلم جدایی نادر از سیمین با زدن بوق به جشن شادی در خیابان خواهیم رفت . لطفا همه کسانی که به اینترنت دسترسی ندارند را در جریان این موضوع بگذارید