سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فهرستی از مدیران میانی پاکترین دولت که در پرونده اختلاس رشوه گرفته اند...

فهرستی از مدیران میانی پاکترین دولت که در پرونده اختلاس رشوه گرفته اند

چکیده :بر اساس اعترافات "امیر منصور" رؤسای بانک‌ها تا پول نمی‌گرفتند کار نمی‌کردند....


بررسی متن کیفرخواست منتشره از کیفر خواست امیر منصور خسروی (سرکرده گروه موسوم به آریا) که در اولین جلسه دادگاه وی قرائت شد نشان دهنده دریافت رشوه های کلان از سوی برخی مدیران ارشد سیستم بانکی، بیمه مرکزی و وزارت خانه های دولتی است.

به گزارش مهر بر اساس این کیفرخواست متهم تاکنون به پرداخت بیش از 30 فقره رشوه اعتراف کرده که تا این مرحله برای ۴ مورد به شرح ذیل قرار مجرمیت صادر شده است و در سایر موارد از جمله پرداخت رشوه به محمودرضا خاوری مدیرعامل وقت بانک ملی و ده‌ها مورد دیگر پرونده مفتوح است.

از جمله موارد جالب در این مورد اخذ بیش از ۲۹۰ میلیارد تومان از یک شرکت وابسته به صندوق فولاد ایران به صورت وجه دستی ! و پرداخت رشوه به یکی از معاونین وزارت راه، یکی از معاونین وزارت صنایع و مدیرکل سابق دفتر محرابیان، مدیر دفتر بازرسی بیمه مرکزی و یکی از مدیران عامل فعلی بانکهای بزرگ خصوصی کشور است.

بر اساس اعترافات “امیر منصور” رؤسای بانک‌ها تا پول نمی‌گرفتند کار نمی‌کردند.

برخی از موارد منتشره در خصوص رشوه های پرداختی به افراد مهم به این شرح است:

1- پرداخت مبلغ 9 میلیارد ریال به آقای «خ.الف» رئیس سازمان ایمیدرو و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت که متهم ردیف نهم پرونده است با همکاری و وساطت آقای «ع.ر» متهم ردیف دهم پرونده

-2 500 میلیون تومان به آقای “ش” مدیرعامل فعلی یکی از بانک‌ها از طریق «ح.س»

3- مبلغ 202 هزار یورو و همچنین 800 میلیون ریال به «م.الف» یکی از معاونین وزیر راه و ترابری با وساطت «الف.گ».

4- پرداخت یک میلیون دلار به آقای “ف.م” مسئول یکی از وزارتخانه‌های اقتصادی مهم درخصوص سپرده کردن پول در بانک

5- پرداخت 550 میلیون ریال به آقای «ع.ب» رئیس وقت بانک پارسیان شعبه پامنار و رئیس فعلی بانک تات شعبه بازار مبل 2.

6- پرداخت مبلغ 266 هزار دلار در یک نوبت و 350 میلیون ریال در نوبت دیگر به آقای «ش.ر» یکی از مسئولان ارشد وزارت راه و ترابری

7- پرداخت مبلغ 168 هزار یورو به آقای «ع.الف» مدیرکل راه و ترابری یکی از شهرستان‌ها با وساطت «الف.گ

8- پرداخت رشوه به کارکنان بانک ملی شعبه مرکزی کیش و بانک صادرات اهواز از قرار مبلغ 24 میلیارد و 500 میلیون ریال به آقای «س.ک» رئیس شعبه گروه ملی بانک صادرات اهواز.

9- همکاری آقای ف رئیس دفتر بازرسی بیمه مرکزی در دریافت رشوه یکی از متهمان. او هم برای سپرده کردن پول در بانک ملی حدود 300 میلیون تومان گرفته است.

10- پرداخت رشوه برای تاسیس بانک آریا توسط آقایان «ع.الف» و «ع.د» که همه هماهنگی‌ها توسط آقای «الف» معاون یکی از وزارتخانه‌ها بود که در قبال گرفتن یک مرحله پول به مبلغ 200 الی 300 میلیون تومانی و 5 درصد بانک آریا

11- پرداخت رشوه برای خرید ۴ شرکت از سازمان خصوصی‌سازی با روابط آقای د و گ که علی‌رغم نداشتن سرمایه این مهم صورت پذیرفته است. از قبیل گروه‌های فولاد ۹۳ میلیارد تومان خط و ابنیه ۱۲۵ میلیارد تومان – فولاد اکسید ۱۵۳ میلیارد تومان ماشین‌سازی لرستان با بدهی به سازمان گسترش ۱۵ میلیارد تومان- تأسیس بانک آریا ۱۵۰ میلیارد تومان که جمعاً حدود ۶۰۰ میلیارد تومان می‌شود.


17 پاسخ به “فهرستی از مدیران میانی پاکترین دولت که در پرونده اختلاس رشوه گرفته اند”

 1. ناشناس گفت:

  پول نفتمونه و خرج كردن در راه ولايت حلال ميباشد

 2. علی گفت:

  متهم ردیف 9 یعنی سردار ” …..” از سال 77 تا 80 فرمانده افراطی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت بود که در تجمعات دانشجویان, سازماندهی لباس شخصی ها و بسیجیان را در سرکوب ها بر عهده داشت. البته سن ایشون بیشتر از حد دانشجویی بود!. با احمدی نژاد به دولت رفت و مدتی معاون محرابیان بود و بعدن هم رییس سازمان ایمیدرو و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت شد.

 3. Amir گفت:

  Chi begam :(

 4. ناشناس گفت:

  ماشاالله

 5. محسن گفت:

  به خاطر همین دزدی‌هایشان بود که پول کم آوردند و همه یارانه‌ها را قطع کردند. اسمش هم شد هدفمندی تا منتی سر مردم بینوا باشد.

  بنده خدا آقای کرباسچی را که خودش و معاونینش از مفلوک‌ترین مردم ایران بودند به خاطر هیچ و پوچ (و فقط به خاطر انتقام گیری از مردم که به خاتمی رای داده بودند) توسط قاضی ناعادل اژه‌ای سنگدل محاکمه شدند آنهم به صورت علنی و در سیما ولی‌ اینها با اینهمه دزدیهای کلان حتی اسم‌شان هم در دادگاه نمیاید. به نازم به این عدالتخانه آقایان. خجالت بکشید از مولای متقیان که خودتان را به ایشان می‌‌چسبانید. شرم بر شما.

  بهزاد نبوی ۷۰ ساله را با دمپایی بدون جوراب در دادگاه می نشانید تا به خیال خامتان آبروی او را بریزید ولی‌ متهم ردیف سومتان میشود خ.ف و ردیف نهمتان س.ک!! اووف بر شما که اصول گراییتان از فرصت طلبی ماکیاول هم مشمئز کننده تر است. از مضحکه‌ای که شما به راه انداخته اید به قول خانم رهنورد عزیز مرغ پخته هم به خنده می‌افتد.‌ای اووف بر شما.

 6. امیر گفت:

  چه بخور بخوریه! در عوض تمام حواس بردران قاچاقچی جمع است که مردم ندانند چه خبره!

 7. ناشناس گفت:

  ولایت ولایت که میگفتن واسه این بود پس. جوری که اینا امام خامنه ای میگفتن من فکر کردم جدی جدی آقای خامنه ای شده امام سیزدهم اما تو نگو همش نقشه بیده.

 8. ناشناس گفت:

  ماشاء ا… حزب ا…

 9. Behzad گفت:

  Gol kashtid baba

 10. ali گفت:

  این آلمانی ها با اون شامورتی بازی هایی که سره رئیس جمهورشون در آوردن میخواستن به اسلام ضربه بزنن فکر میکنن ما مسلمانهای ایرانی نمی فهممیم که دارن فیلم بازی میکنن یک رئیس جمهور رو فدا کردن یعنی ما آره بابا عدالت داریم برید سره کارتون ما با این حرفا کلک نمیخوریم توی اسلام و از این حرفا یا اون کره ایی که خود کشی کرد اون ژاینی که از دولت رفت ایتالیایی یا اون فلان….. کلن غربی ها با ما لجن بابا مردم گوش نکنید 3000000000 میلیار که پولی نیست هی دارید کشش میدید ولش کنید قاضی شارع داریم ما ایرانیها رهبر دارم قوه قضائیه و دولت ولایت مدار داریم کربلا کربلا ما کرباسچی ها دادیم معاونن ها دادیم کربلا کربلا ما سال چی چی اقتصادی داریم کربلا کربلا قبلا با عدالت گردن میزدن حالا با یارانه و سهمیه عدالت خزانه کشور رو میزنن بخور بخوره بخورید خزانه ها را بخورید بانکها را بخورید سپاه ما بیدار است

 11. سبز جامه گفت:

  اي جان ذوب در ولايت شويد تا پولدار شويد

 12. ناشناس گفت:

  البته اسامی اعلام شده انقدر توهین امیز است که در شان جمهوری اسلامی نسل دوم است و بس الف ش س ح این هم شد اسم اوردن که چی تازه مگر ان مرتضوی متهم ردیف اول جنایات کهریزک چه شد اینها هم در کنار ان میرود به اینکه کش ندهند و ولش کنند

 13. قضقض گفت:

  همیشه دنبال این هستین تقی به توقی بخوره تا انقدر بزرگش کنین البته از شما بدبختر پیدا نمیشه واقعا احمق هستین

 14. ناشناس گفت:

  گفتن و نگفتن هر دو، آدمی را می سوزاند…

 15. ناشناس گفت:

  وقتی آقای کروبی 300میلیون از شهرام جزایری گرفت به نیت این بود که خیال می کرد شهرام آدم خیری است و آ« پول را برای کمک به مردم فقیر از طریق آقای کروبی هزینه می کند و طبق فرموده شیخ شجاع از ماهیت تخریبی عمل، خبر نداشته است ولی مدیران احمدی نژآد با صراحت از خسروی رشوه گرفته اند تا برای وی کار کنند.

 16. بی نام گفت:

  چون امر فرمودن کشششششششش ندید اسامی رو اختصاری نوشتن