سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حسین زمان به مهدی خزعلی: به تو محتاجیم، ما تن به ذلت همراهی با قداره کشان نمی دهیم...
» تو یادگار شبهای عاشقی مجنون و شلمچه ای

حسین زمان به مهدی خزعلی: به تو محتاجیم، ما تن به ذلت همراهی با قداره کشان نمی دهیم

چکیده :برادرم ، مهدی عزیز ما چوب اعتقاداتمان را میخوریم و چه شهد گوارایی است برای ما این همه تلخی که به کاممان میکنند . برادرم ، مهدی ، تو مرد میدانی و من این را بخوبی میدانم . تو یادگار شبهای عاشقی مجنون و شلمچه ، خرمشهر و آبادانی . به خاطر داشته باش عهدی را که با مردم بسته ای . هنوز کارمان به پایان نرسیده . هنوز به پایمردی و همت تو و امثال تو نیاز است . تو برای خود نزیسته ای و نخواهی زیست . تو متعلق به مردمی . ...


حسین زمان در نامه ای به مهدی خزعلی از او خواسته است که به خواسته دوستانش لبیک بگوید و در این مبارزه آنها را تنها نگذارد و به خاطر داشته باشد عهدی را که با مردم بسته است.

این هنرمند مردمی با تقدیر از روحیه بالا و عزم راسخ خزعلی در این مبارزه نوشته است: امروز قداره کشان به قدرت رسیده ما را که تن به ذلت همراهی شان نمیدهیم به حبس می برند ، شکنجه میدهند و تبعید میکنند و به این نیز بسنده نکرده ، همسران و فرزندانمان را نیز با شلاق کینه می آزارند واز سوی دیگر به ظاهر یاران غره شده در افکار روشنفکری ، نیش بر دلهای ریشمان می زنند.

حسین  زمان در نامه ای به مهدی خزعلی آورده است: برادرم ، من و تو زخم خورده قداره دشمنان کینه جو و ناجوانمرد و نیز زبان به ظاهر دوستان بی مروتیم . سالهاست که از هر دو سو چوب میخوریم و مورد سرزنش قرار میگیریم . زخم قداره را تحمل کرده و میکنیم ولی زخم زبان جراحتی بس سخت و کشنده است . امروز قداره کشان به قدرت رسیده ما را که تن به ذلت همراهی شان نمیدهیم به حبس می برند ، شکنجه میدهند و تبعید میکنند و به این نیز بسنده نکرده ، همسران و فرزندانمان را نیز با شلاق کینه می آزارند واز سوی دیگر به ظاهر یاران غره شده در افکار روشنفکری ، نیش بر دلهای ریشمان می زنند .

این رزمنده هشت سال دفاع مقدس در خاتمه از وی دعوت کرده است که اعتصاب غذای خود را شکسته و در این مدان مبارزه بماند: برادرم ، مهدی عزیز ما چوب اعتقاداتمان را میخوریم و چه شهد گوارایی است برای ما این همه تلخی که به کاممان میکنند . برادرم ، مهدی ، تو مرد میدانی و من این را بخوبی میدانم . تو یادگار شبهای عاشقی مجنون و شلمچه ، خرمشهر و آبادانی . به خاطر داشته باش عهدی را که با مردم بسته ای . هنوز کارمان به پایان نرسیده . هنوز به پایمردی و همت تو و امثال تو نیاز است . تو برای خود نزیسته ای و نخواهی زیست . تو متعلق به مردمی . رسم جوانمردی نیست که مردم را تنها بگذاری .میدانم که که مرد مبارزه و مرد عملی . درک میکنم که میان تو و جماعت خو کرده به شعارها و ژست های روشنفکری فاصله بسیار است اما بیا تا با هم یک بار دیگر فریاد یا حسین سر دهیم که میدانم که میدانی چه سری نهفته است در این نام مقدس . بیا و دست یاریت را از ما مگیر ما به همت تو و به حضور تو محتاجیم.


6 پاسخ به “حسین زمان به مهدی خزعلی: به تو محتاجیم، ما تن به ذلت همراهی با قداره کشان نمی دهیم”

 1. ALI گفت:

  سلام به عنوان یه طلبه سبزبابت این مصیبتهابه فرزندان این اب وخاک متاسفم..هیهات مناالذله..

 2. ناشناس گفت:

  أميد وارم حرمت توصيه شمما

 3. ناشناس گفت:

  برادر به ندای جنبش سبز گوش فرا ده و اعتصاب غذای خودت را بشکن امیدوارم بزودی حکومت دد منشان بشکند

 4. محق گفت:

  سلام بر برادر دربندمان جناب دکتر خزعلی

  این برادر حقیر شما , نه در کتاب خدا , در سیره حضرت یوسف علیه السلام و نه در سنت امامان معصوم , در طول مدت حبس باب الحوایج موسی بن جعفر علیه السلام , اثری از اعتصاب غذا ندیدم .

  استدعایم از برادرم دکتر خزعلی این است که با دست خود جان خود را به خطر نیندازد . “ولا تلقوا بایدیکم الی التهلکه” .
  مرا اجابت کنند یا نکنند دوستشان دارم .

 5. محسن گفت:

  کرشمه ای کن و بازار ساحری بشکن
  به غمزه رونق و ناموس سامری بشکن
  مهدی عزیز
  استواریت اسطوره است، صلابت تو سنگ خارا را خار کرده،
  پرده ی تزویر را سوختی و بیش از این خود را مسوزان،
  نتیجه ی استبداد را شکستی و اعتصاب را هم بشکن و دل دوستان را مشکن.

 6. ایرانی بیدار گفت:

  من هم خواهش میکنم به این اعتصاب پایان بدهید آقای خزعلی…
  شهادت شما ما ها رو به شدت ناراحت و مخالفان نامرد مردم آزاده و اسلام رو شاد میکنه…
  زنده و پاینده باشید تا ایرانی اسلامی و آباد را بسازیم…..انشاالله
  یا حسین میرحسین