سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » میرحسین موسوی: چیزی تغییر نکرده است، بر مواضع خود ایستاده ام...
» تاکید چند باره در آخرین گفت و گوی تلفنی با فرزندان

میرحسین موسوی: چیزی تغییر نکرده است، بر مواضع خود ایستاده ام

چکیده :مهندس موسوی با صدایی محکم و قاطع چندین بار تاکید کرده است که «هیچ چیز عوض نشده است و خطاب فرزندان خود گفته است: دخترانم شما بدانید که من بر سر مواضع پیشین خود همچنان ایستاده ام. در ادامه ایشان گفته اند «ممکن است به دلایلی همین تنها امکان حداقلی چند ماه یکبار برای کسب خبر از وضعیت ما با شما را هم قطع کنند.» هنوز از دلایل احتمالی این تاکید اطلاع دقیقی در دست نیست. ...


میرحسین موسوی درگفت و گوی تلفنی اخیر خود بر مواضع پیشین خود تاکید کرده است.

در ادامه بازداشت غیر قانونی آقای میرحسین موسوی و خانم زهرا رهنورد که با قطع متناوب ارتباطات با خانواده در دوره هایی طولانی و نگرانی و انواع فشارها در سال گذشته همراه بوده‌است، این دو همراه سبز پس از چندین ماه بی‌خبری مطلق در آستانه سالگرد حبس خانگی با فرزندان خود گفتگوی تلفنی داشتند.

بنا به گزارش رسیده به کلمه آنچه در این گفت و گوی تلفنی حائز اهمیت بود آنکه در همان ابتدای مکالمه و پیش از احوالپرسی مرسوم که به‌طور طبیعی پس از چندین ماه بی‌خبری باید انجام می‌شد، مهندس موسوی با صدایی محکم و قاطع چندین بار تاکید کرده است که: «هیچ چیز عوض نشده و خطاب به فرزندان خود گفته است: دخترانم شما بدانید که من بر سر مواضع پیشین خود همچنان ایستاده ام. در ادامه ایشان گفته اند «ممکن است به دلایلی همین تنها امکان حداقلی چند ماه یکبار برای کسب خبر از وضعیت ما با شما را هم قطع کنند.» هنوز از دلایل احتمالی این تاکید، اطلاع دقیقی در دست نیست.

خانم رهنورد نیز که برخلاف ادعاهای کذب رسانه های امنیتی روحیه ای قوی داشت به فرزندان خبر داده است که: «به دلایلی که خودتان خواهید فهمید، ما مدتها امکان صحبت با یکدیگر نداشته‌ایم.

درپایان مکالمه تلفنی، این پدر و مادر دربند، فرزندان خود را به بردباری و استقامت بیشتر و توکل به خدا در شدائد و شکر بر پیمودن راه حق فرا خواندند.

بنا براین گزارش پس از این گفتگوی تلفنی مجددا فشارها بر دختران مهندس به شدت افزایش یافت. به نظر می رسد ممانعت غیر قانونی و غیرکتبی ماموران امنیتی از تدریس دختر موسوی در دانشگاه الزهرا، تهدید به بازداشت و انتقال به زندان و یا مکان نامعلوم و سایرتهدیدها و ایجاد مانع ها و مشکلات دیگر برای دختران اقوام پس از این تماس و گفت و گو بوده است. همچینین ایشان در پاسخ به سوال دختران در مورد شایعاتی مبنی بر خروج آنان از شهر و به طور مثال حضور آزادانه در شمال کشور که با مقاصد نگران کننده ای از سوی مراکز امنیتی پخش شده است به شدت آن را تکذیب و بر تدام زندانی بودن خود تاکید کردند.

از جمله موارد دیگر آزار و اذیت ماموران امنیتی این بوده است که آنان با گفتن این که حکم بازداشت دارند و به اندازه کافی علیه آنان سند جمع کرده‌اند، داماد و دختران را مورد تفتیش و بازجویی قرار دادند. در این بازجویی ها ضمن تکرار اتهامات بی پایه قبلی به مهندس موسوی و همسرشان گفته شد که این فشارهای جدید شغلی ، امنیتی و خانوادگی همگی به خاطر اصرار و پایداری مهندس میرحسین موسوی بر مواضع پیشین است که او علی‌رغم میل ماموران در همین آخرین تلفن به دخترانش انتقال داده است.

اگرچه دختران و سایر اعضای خانواده این دو یار دربند جنبش سبز همچون اقوام سایر زندانیان سیاسی دیگر شدیدا تحت انواع فشارها بوده‌اند، همواره بر ایستادگی در کنار دو عزیز زندانی خود و باور و افتخار به این راه تاکید کرده‌اند.


123 پاسخ به “میرحسین موسوی: چیزی تغییر نکرده است، بر مواضع خود ایستاده ام”

 1. ناشناس گفت:

  یا حسین میر حسین
  مرگ بر دیکتاتور

 2. ایران گفت:

  مخالفم با این که ایران به این دو عزیز ملت بدهکارند بلکه آنها دارند برای اینکه ایران را به این مرحله رسانده اند و گروهی از آنها پلی برای رسیدن به امروز استفاده کرده اند رنج می برند. همه ایرانیان در رنجند این عزیزان نیز همانند ملت.

 3. یزدی سبز گفت:

  دورد بر تو ای میر دلها

  همه ما در رنجیم. خدا به رگهای این ملت خفته غیرت ارزانی دارد.

 4. احمد گفت:

  من میگویم درکنار این دعا که خدایا میرحسین را برای مردم ایران نگهدار آرزو کن وبگو خدایا اکثریت ملت ایران را مثل میرحسین بگردان که پای حرفشان بایستند و در برابر ظالم و ظلم او کمر خم نکنند. حتی اگر تمام امتیازات را از او بگیرند محلی از اعراب برای عمله ظلم قائل نشود. درمثل مناقشه نیست یاد ایوب و صبرش افتادم که خداوند برای آزمایش او همه ثروت و فرزندان و رفاه و آسایش و چشمان اورا گرفت و او باز شکر می کرد یاد خدا بود بالاخره خدا کوتاه آمد و اورا به حال اولش برگرداند. حال قضیه این میرماست که در برابر اینهمه ناملایمات اصلا به روی مبارک نیاورده و همه ظالمان و عمله ظلم را به خاویار دریای مازندران حواله داده است.

 5. ناشناس گفت:

  هنگامی که خبری از میرحسین می شود ومردم برای گذاشتن کامنت سرودست می شکنند باید به میزان محبوبیت او در بین مردم پی برد.

 6. ناشناس گفت:

  مرگ بر دیکتاتور

 7. ارش گفت:

  ما هم با شما و بانوی بزرگوارتان عهد مبندیم تااخر ایستاده ایم برعلیه استبداد و ظلم

 8. حسین گفت:

  تا فرصت پیش بیاید دوباره صدا خواهیم زد یا حسین میر حسین

 9. ناشناس گفت:

  اینها ازرونمیرن اینها خیلی بی حیا هستند

 10. اسفراینی گفت:

  من کسی را به راحتی به دل خود راه نمی دهم که به راحتی از آن در بیاورم.
  میرحسین عزیز به عهدی که با شما برای رهایی از وضع موجود بستم، پایبندم و هرگز تسلیم فضای خفقان موجود نخواهم شد.

  یا حسین میرحسین

 11. سیدمحمد رهجو گفت:

  ما هم به عهد خود پایبندیم

  تحریم انتخابات تا دفع کل فتنه

 12. سیدمحمد رهجو گفت:

  یا حسین – میرحسین

  تحریم انتخابات تا دفع کل فتنه

 13. الهام گفت:

  ما هم هستیم تا پیروزی

 14. مادر سبز گفت:

  اقا یا خانم ایرانی جواب تمام سولات شما را خود میر حسین داده لطفا بیانیه ی 18 را مطالعه فرمایید تا پاسخ پرسش های خود رابگیرید.

 15. ناشناس گفت:

  مادرم در سی سی یو است.شادی این خبر مدتی مرا از اندوه رهانیده…

 16. میرعماد گفت:

  پیامی بسیار کوتاه و بسیار روحیه بخش
  میرحسین عزیز؛ بنده هم به نوبه ی خودم و به عنوان یک عضو ساده جنبش سبز مردم ایران بر مواضع خود ایستاده ام و مطمئنم که ما پیروزیم.
  اللهم فک کل اسیر

 17. ناشناس گفت:

  واقعا خیلی ….. میخواد پس از ادعای الکی تقلب و کشاندن جوانان ساده به خیابونا و به کشتن دادن اونا هنوز هم دو قورتو نیمشون باقیه
  البته میدونم این نظر رو نمیزنید ولی بدونید که هم دنیاتون رو به باد دادید هم آخرتتون رو به پای دنیای موسوی و کروبی فدا کردید .البته هنوز راه توبه باز است …

 18. ALI گفت:

  kheiliiiiiiii dooset daram aghaaaaaaaaaaaaa

 19. محمودی گفت:

  اندکی صبر سحر نزدیک است
  جناب میرحسین عزیز شما و یاران سبزتان چنان ضربه مهلکی بر پیکر ظالمین وارد کرده اید که اکنون بیشتر به سلیمان مرده ای شبیه هستند که بر عصای موریانه خورده تکیه زده است. و هر لحظه امکان فروریختن شان هست. درود خداوند بر شما و همه ظلم ستیزان تاریخ.

 20. امير گفت:

  ظلم پايدار نميمونه -اميد را از دست ندهيد-با آگاه كردن مردم از فساد رايج در كشور آنان را تشويق به اعتراض كنيد.زنده باد همه زندانيان سياسي وخانواده هاي آنان-درود بر خانواده شهداي راه حق وآزادي در ايران

 21. كريمي گفت:

  پدر بزرگوار موسوي بزرگ و مادر زينب مرام سركار زهرا رهنورد شما در قلب ما جا داريد با همچو مايي مانند فرزندانتان قضاوت كنيد ميدانم كوتاهي هاي بسياري از طرف ما شده چون فكر نمي كرديم با هم چون خوارج مسلك هايي طرف باشيم خلاصه اي بزرگواران فرزندان خود كه ما باشم را حلال كنيد خدا شاهد است ارزو داشتم ميتوانستم جاي شما در حبس بودم اميدوارم خود خداوند از خزانه غيب خود بهترين جزاهاي دنيا واخرت را نصيب شما بگرداند

 22. سامان گفت:

  به خاطر مخالفت كردن با حذف ديدگاه ها براي اولين بار در انتخابات شركت نمي كنم.

 23. ناشناس گفت:

  doostetoon daram