سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » در سالگرد 25 بهمن چهره تهران بار دیگر امنیتی شد/همزمان با تاریکی هوا؛ قطع پیامک، شکل...

در سالگرد 25 بهمن چهره تهران بار دیگر امنیتی شد/همزمان با تاریکی هوا؛ قطع پیامک، شکل گیری تجمعات پراکنده، افزایش برخورد بامردم

چکیده :تقاطع خیابان انقلاب و جمالزاده افزایش جمعیت مردم در پیاده روها باعث استقرار تعداد زیادی از نیروهای امنیتی و درگیری مختصر با مردم شده که به پراکنده جمعیت منجر شده است. ...


در پی فراخوان راهپیمایی سکوت توسط شورای هماهنگی راه سبز امید در سالگرد حضور خیابانی مردم در سال گذشته، چهره شهر بار دیگر امنیتی شد.

بنا به گزارش های رسیده به کلمه، خیابان های تهران از ساعات اولیه روز شلوغ تر به نظر می رسد و از سویی حضور پر تعداد موتور سوارها کاملا مشهود است.

شاهدان عینی در مناطق مرکزی شهر تهران گزارش داده اند که گره ی ترافیکی در خیابان ولیعصر کور شده و صدای بوق ماشین ها باعث شده حضور تعداد چشمگیرتری از ماموران در این مناطق شده است.

همچنین میدان آزادی در محاصره و حفاظت ویژه ی نیروهای امنیتی و گارد ویژه قرار گرفته و هر لحظه به تعداد ماموران و مردم در پیاده رو ها در محدوده دانشگاه صنعتی شریف افزوده می شود.

به گزارش خبرنگار کلمه، تقاطع خیابان انقلاب و جمالزاده افزایش جمعیت مردم در پیاده روها باعث استقرار تعداد زیادی از نیروهای امنیتی و درگیری مختصر با مردم شده که به پراکنده جمعیت منجر شده است.

***

در لحظه تنظیم خبر در ساعت 5 و 55 دقیقه بعد از ظهر؛ صدای بوق ممتد اتومبیل های سواری  در خیابان انقلاب.

***

رفته رفته با تاریک شدن هوا؛ افزایش میزان جمعیت در پیاده روها حوالی میدان ولیعصر و خیابان انقلا، چهار راه کالج و میدان ونک

***

به گزارش یک شاهد عینی از میدان هفت تیر از دقایقی پیش مامورین اقدام به تفتیش موبایل بصورت رندوم کردند. نیروهای لباس شخصی که با لباس شخصی های قدیمی ظاهری متفاوت دارند در میان جمعیت پراکنده اند و سه نفر از بالای یک ون در گوشه ای از میدان مشغول فیلمبرداری بودند. پلیس مردم را به حرکت و پراکنده شدن ارشاد می کند.

***

خبرنگار کلمه از خیابان آزادی گزارش داده که تقاطع خیابان اسکندری در محلی مربوط به نیروی انتظامی، تعدادی از مردم که به صورت رندوم بازداشت شده اند، نگهداری می شوند.

در عین حال گزارش ها حاکی از آن است که برخی بازداشت شدگان بعد از زمان کوتاهی آزاد شده اند و تعدادی هنوز در بازداشت نیروی انتظامی هستند.

***

از دقایقی پیش، حدود ساعت 7 بعد از ظهر، امکان ارسال پیامک در بیشتر نقاط تهران از بین رفته است. همزمان با تاریکی هوا مردم در برخی نقاط موفق به شکل دهی تجمع و سر دادن شعار شدند، همزمان موج دستگیری ها آغاز شده است.


153 پاسخ به “در سالگرد 25 بهمن چهره تهران بار دیگر امنیتی شد/همزمان با تاریکی هوا؛ قطع پیامک، شکل گیری تجمعات پراکنده، افزایش برخورد بامردم”

 1. آزاد گفت:

  من همون شخص ناشناسی هستم که نظر و پیشنهاد برای 12 اسفند رو بعنوان 13 بدر سیاسی گذاشتم و کاملا از اون دفاع می کنم. البته بعضی دوستان مخالفند و خانه نشینی رو توصیه می کنند. به نظر من خانه نشینی یه جور انفعاله و حاکمیت هم خوب بلده از این انفعال استفاده کنه و با خیال راحت بازی خودش ر دربیاره و برای خودش فیلم و … دربیاره و انتخابات رو پرشور نشون بده. ما باید نشون بدیم شور واقعی اون روز در کوهها و دشتهاست و مردمی است که در اعتراضی واقعی و غیر انفعالی شهر رو خالی از سکنه کردند. البته در عین حال معتقدم ما باید تا قبل اون روز به یک اجماع برسیم و همه با هم، همون کار رو انجام بدیم یا همه خونه بمونیم و در شهر سکوت حاکم بشه و یا همه شهر رو در اعتراض به انتخابات فرمایشی خالی از سکنه کنیم و همدیگر رو دوباره پیدا کنیم که این یکی از بزرگترین مزایای اون هست. ولی در خانه نشستن ما یکدیگر را پیدا نخواهیم کرد.انشقاق در اون روز از قدرت واقعی ما خواهد کاست و به نفع حاکمیت خواهد بود.لطفا دوستان با هم اندیشی در شبکه های مجازی به یک اجماع واحد برسند تا بعد بتونیم خبررسانی کنیم. بجنیم که داره خیلی دیر میشه. من مفصلتر در این باره خواهم نوشت. امیدوارم کلمه به عنوان یک مقاله منتشر کنه.
  به امید ایرانی آباد و آزاد و سربلند
  و پیروزی جنبش سبز در چارچوب جنبشی مدنی، عقلانی، منطقی و مسالمت آمیز.
  م. آزاد.

 2. mahsa گفت:

  بجنگید تا بجنگیم هر چند مال این حرفها نیستید .اما اینو بدونید که چراغی را که ایزد بر فروزد هر ان کس پف کند ریشش بسوزد .تا ظهور مولامون مهدی() زنده باد کشور پر افتخار ایران اسلامی

 3. رهجو گفت:

  یا حسین – میر حسین
  12 اسفند تحریم انتصابات !