سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نامه آیت الله دستغیب به شورای نگهبان: در انتخابات ۸۸،«جمهوری» برداشته شد و با این ر...
» حصر مومن متقی موسوی و کروبی قانونی و شرعی است؟

نامه آیت الله دستغیب به شورای نگهبان: در انتخابات ۸۸،«جمهوری» برداشته شد و با این رفتارها «اسلامی»

چکیده :جناب آیة اللّه هاشمی رفسنجانی! آیا وضع موجود را تأیید می‌کنید؟ آیا شما نباید نسبت به خلاف شرع‌ها اعتراض کنید؟ شما که فعلاً به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت هستید، آیا نباید این همه انحراف و خلاف واقع را گوشزد کنید؟ مضافاً با انحراف‌های دیگر که در این چند سال اخیر صورت گرفته است که خوب می‌دانید. از جهات اقتصادی، سیاست خارجی و داخلی، امور فرهنگی به خصوص دانشگاه‌ها، آزادی مطبوعات و ... آیا باید ساکت بود تا همه دستاوردها از بین برود؟ مگر شورای نگهبانِ تصویب شده در قانون اساسی، نباید حافظ اجراء صحیح احکام اسلام و قانون اساسی باشد؟ پس پاسخ این سؤال‌ها چیست؟ آیا بازداشت‌هایی که توسط نیروهای خودسر صورت می‌گیرد، موافق با شرع مقدّس و قانون جمهوری اسلامی است؟ آیا بدون محاکمه می‌توان نسبت ارتداد، یا محارب، و یا جرم دیگری به شخص متّهم داد؟ آیا اعتراف‌گیری در زندان با تهدید و ارعاب و بعضاً با چشم بسته و این‌که انگشت سبّابه را بر روی نوشته‌های آماده زدن و به سوی دادگاه فرستادن، اسلامی است؟ ...


آیت الله دستغیب، در نامه ای به آیت الله مومن از فقهای شورای نگهبان، وآیت الله مهدوی کنی، ریاست مجلس خبرگان و آیت الله هاشمی رفسنجانی، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، ضمن یادآوری خلاف شرع های صورت گرفته خصوصا پس از انتخابات خرداد 88، این سه مسول حکومتی را متوجه وظایف شرعی وقانون خود کرده و از آنها عمل بر آنچه مرضی خدا و امام زمان (ع) است خواسته شده است.

وی می نویسد: به بنده می گویند چرا در مجلس خبرگان حاضر نمی شوی تا این مطالب خلاف شرع و قانون را تذکر دهی، اما باید پرسید آیا در این مملکت برای کسی که حق را بیان می کند و در پی رفع نواقص است امنیت می باشد؟ به بیت و مسجد و حوزه علمیه اینجانب حمله کردند و توسط افراد مجهول الحال در نماز جمعه ها اهانت ها صورت گرفته و می گیرد، آيا باز می توان گفت در این مملکت امنیت است، و شما می گویید جمهوری اسلامی است؟

آیت الله دستغیب در نامه ای به شورای نگهبان با برشمردن موارد نقض قانون اساسی نوشته است: مگر شورای نگهبانِ تصویب شده در قانون اساسی، نباید حافظ اجراء صحیح احکام اسلام و قانون اساسی باشد؟ پس پاسخ این سؤال‌ها چیست؟ آیا بازداشت‌هایی که توسط نیروهای خودسر صورت می‌گیرد، موافق با شرع مقدّس و قانون جمهوری اسلامی است؟ آیا بدون محاکمه می‌توان نسبت ارتداد، یا محارب، و یا جرم دیگری به شخص متّهم داد؟ آیا اعتراف‌گیری در زندان با تهدید و ارعاب و بعضاً با چشم بسته  و این‌که انگشت سبّابه را بر روی نوشته‌های آماده زدن و به سوی دادگاه فرستادن، اسلامی است؟

وی ادامه داده است که: آیا بدون اجازه می‌توان وارد منزل متّهمی شد که جرمش هنوز ثابت نشده و بعضاً اتّهامات وارده به او واهی و مشکوک است؟ آیا این‌ها اسلامی است؟ آیا در زندگی خصوص افراد وارد شدن و حتّی وسائل شخصی متّهم را بردن، از احکام اسلام است؟ آیا شنود مکالمات تلفنی افراد صحیح است؟  آیا حصر خانگی مؤمن متّقی جناب آقای مهندس میر حسین موسوی و حجة الاسلام و المسلمین کروبی که بدون اثبات جرم بوده است، اسلامی می‌باشد؟

این مرجع تقلید افزوده است: در حوزه علمیه قم و حوزه علمیه نجف اشرف، امثال آیا ت عظام وحید خراسانی و صانعی و بیات زنجانی و صافی گلپایگانی و شبیری زنجانی و سیستانی و دیگر بزرگان هستند، بدون ارعاب و تهدید از این بزرگان سؤال کنید که آیا این مطالب گفته شده مطابق احکام اسلام است؟ ایشان فقهائی هستند که بعضاً از اساتید مجتهدین خبرگان می‌باشند.

البته مخاطب اصلی این نامه شخص آیت الله مومن می باشد که حضرت آیت الله دستغیب با تعبیر یکی از فقهای محترم و منصف در جمهوری اسلامی، از ایشان نام برده است. حضرت آیت الله دستغیب در ابتدای این نامه با اشاره به آیه 23 سوره احزاب می فرماید: اگر سؤال شود که آیا شما مخاطب این آیه هستید یا نه، چه جوابی خواهیم داد؟ مگر با خدای خود عهد و پیمان نبسته ایم که در راه خدا و صراط مستقیم که همان راه رسول اللّه (صلی اللّه علیه و آله) و ائمه هدی(علیهم السلام)، است حرکت کنیم و ملتزم به حفظ احکام الهی شده و از حق دفاع کنیم؟

وی در ادامه با انتقاد از عدم استقلال قوای اجرایی در کشور ادامه داد: مگر قوه قضائیه مستقل نیست، پس چرا نیروهای امنیتی دخالت دارند و پرونده سازی می نمایند؟ مگر مجلس شورای اسلامی مستقل و در رأس امور نیست و باید ناظر بر امور باشد. امّا اگر استقلال داشت که هرگز آن همه تخلفات انتخاباتی در تاریخ (88/3/22) صورت نمی گرفت.

این مرجع ایشان در ادامه با توجه به حوادث پس از انتخابات و حمله به بیت و مسجد قبا افزود: شما ملاحظه بفرمایید نیروهای سپاه، به منزل اینجانب حمله می کنند در حالیکه اهل بیت اینجانب در منزل هستند و از جایی خبر ندارند، آیا هجوم به زن و بچّه که نمی توانند از خود دفاع نمایند و وحشت زده از راهی دیگر بیرون می روند، شرعی است؟

متن کامل نامه که در سایت حدیث سرو منتشر شد به شرح زیر است:

بسمه تعالی

محضر مبارک آیات معظّم، جناب آقای مؤمن، جناب آقای مهدوی کنی، و جناب آقای هاشمی رفسنجانی! سلام علیکم.

قال اللّه تبارک و تعالی: «مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُواْ مَا عَاهَدُواْ اللَّهَ عَلَيْهِ  فَمِنْهُم مَّن قَضىٰ نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّنْ يَنتَظِرُ  وَ مَا بَدَّلُواْ تَبْدِيلا» (احزاب؛ آیه 23)

اگر سؤال شود که «آیا شما مخاطب این آیه هستید یا نه» چه جوابی خواهیم داد؟ مگر با خدای خود عهد و پیمان نبسته‌ایم که در راه خدا و صراط مستقیم که همان راه رسول اللّه -صلّی اللّه علیه و آله- و ائمه هدی -علیهم السلام- است، حرکت کنیم و ملتزم به حفظ احکام الهی شده، از حق دفاع کنیم؟

مگر فقهای بزرگوار مجلس خبرگان قانون اساسی، این قانون اساسی را مطابق با شرع مبین اسلام تدوین نکردند؟ آیا بر ما نیست که از آن دفاع کنیم؟ آیا امور مملکت بر طبق قانون اساسی جریان دارد؟

مگر قوّه قضائیه مستقل نیست؟ پس چرا نیروهای امنیتی دخالت دارند و پرونده‌سازی می‌نمایند؟ مگر مجلس شورای اسلامی مستقل و در رأس امور نیست و باید ناظر بر امور باشد؟ امّا اگر استقلال داشت که هرگز آن همه تخلّفات انتخاباتی در تاریخ (۲۲/۳/۸۸) صورت نمی‌گرفت. شما بگذارید آنها که اسناد صحیح در دست دارند بیایند و تخلّفات را بیان کنند، که متأسفانه غالباً در زندان به سر می‌برند! مردم نظام اسلامی را دوست دارند اما مخالف دروغ و خیانت در امانت و کینه و حسد هستند.

مگر شورای نگهبانِ تصویب شده در قانون اساسی، نباید حافظ اجراء صحیح احکام اسلام و قانون اساسی باشد؟ پس پاسخ این سؤال‌ها چیست؟ آیا بازداشت‌هایی که توسط نیروهای خودسر صورت می‌گیرد، موافق با شرع مقدّس و قانون جمهوری اسلامی است؟ آیا بدون محاکمه می‌توان نسبت ارتداد، یا محارب، و یا جرم دیگری به شخص متّهم داد؟ آیا اعتراف‌گیری در زندان با تهدید و ارعاب و بعضاً با چشم بسته  و این‌که انگشت سبّابه را بر روی نوشته‌های آماده زدن و به سوی دادگاه فرستادن، اسلامی است؟

آیا بدون اجازه می‌توان وارد منزل متّهمی شد که جرمش هنوز ثابت نشده و بعضاً اتّهامات وارده به او واهی و مشکوک است؟ آیا این‌ها اسلامی است؟ آیا در زندگی خصوص افراد وارد شدن و حتّی وسائل شخصی متّهم را بردن، از احکام اسلام است؟ آیا شنود مکالمات تلفنی افراد صحیح است؟  آیا حصر خانگی مؤمن متّقی جناب آقای مهندس میر حسین موسوی و حجة الاسلام و المسلمین کروبی که بدون اثبات جرم بوده است، اسلامی می‌باشد؟

در حوزه علمیه قم و حوزه علمیه نجف اشرف، امثال آیا ت عظام وحید خراسانی و صانعی و بیات زنجانی و صافی گلپایگانی و شبیری زنجانی و سیستانی و دیگر بزرگان هستند، بدون ارعاب و تهدید از این بزرگان سؤال کنید که آیا این مطالب گفته شده مطابق احکام اسلام است؟ ایشان فقهائی هستند که بعضاً از اساتید مجتهدین خبرگان می‌باشند.

اینجانب از حضرت آیة اللّه مؤمن که یکی از فقهای محترم و منصف در جمهوری اسلامی است، سؤال می‌کنم که آیا آنچه به عنوان تخلّف از قانون اساسی و احکام شرع شمرده شد، مرضیّ حضرت حجة بن الحسن العسکری -علیه السلام- می‌باشد؟ شورای نگهبان حافظ چه چیز است؟ اگر فردای پس از مرگ و یا در همین زمان حضرت ولی عصر (ع) از شما سؤال کند: «به چه دلیل شرعی کسانی را که شهادتین می‌گویند و اکثراً از دوستان اهل بیت -علیهم السلام- هستند و مکرراً خواسته‌شان این است که در یک دادگاه صالح و واقعی و شرعی و علنی محاکمه شوند، زندانی کرده‌اید؟ آنها چه خلاف شرعی انجام داده‌اند که باید زیر فشار تهمّت‌ها و شکنجه‌های روحی و جسمی قرار بگیرند؟» چه جوابی داده می‌شود؟

جناب آقای مؤمن! اگر می‌فرمایید: «کاری از بنده ساخته نیست» پس مسؤولین و دوستانتان را متوجّه این خلاف شرع‌ها کنید و اگر می‌گویید: «این‌ها خلاف شرع نیست» لابدّ برای سخنان خود توجیهاتی دارید؛ خوب آنها را به مردم بگویید تا به دنبال کسانی بروند که مصداق «رِجَالٌ صَدَقُواْ مَا عَاهَدُواْ اللَّهَ عَلَيْهِ» هستند.

شما ملاحظه بفرمایید نیروهای سپاه به منزل اینجانب حمله می‌کنند در حالی که اهل بیت  در منزل هستند و از جایی خبر ندارند؛ آیا هجوم به زن و بچّه که نمی‌توانند از خود دفاع نمایند و وحشت زده از راهی دیگر بیرون می‌روند، شرعی است؟ نماینده ولیّ فقیه در سپاه به همراهی پایگاه‌های مقاومت بسیج و نیروهای لباس شخصی تحت امر خود -حدود ۲۰۰ نفر- به حوزه علمیه ابوصالح (عج) و مسجد قبا هجوم می‌آورند و خرابی‌هایی ایجاد می‌کنند (در دو مرحله و به فاصله یکسال) و عدّه‌ای از مردم و طلاب که در مسجد بودند در برابر حمله مهاجمین از خود دفاع می‌کنند و از این ظلم به محکمه شکوائیه می‌نویسند؛ حقیر هم طی چندین نامه به ریاست قوّه قضائیه شکایت بردم و جریان را گزارش دادم که صحنه‌های هجوم نیروهای سپاه نیز موجود است؛ امّا در عوض رسیدگی به این شکایات، دادگاه ویژه روحانیت طلاب مظلوم  را محکوم کرد و شورای حوزه علمیه قم نیز خدمات به آنها را قطع کرد و تا به حال برای دوازده نفر از طلاب حکم تبعید داده‌اند؛ حتماً به عنوان محارب! در صورتی که مهاجمین مصداق محارب هستند. حال از شما سؤال می‌شود آیا این کارها مطابق شرع اسلام است؟

وظیفه طلاب رساندن احکام اسلام به مردم است؛ آیا اگر مدّاح اصل صد و دهم (ولایت فقیه) نبودند باید از مساجد و مدارس بیرون بروند؟ و از تمام امکانات محروم شوند؟ (که تا به حال ده‌ها نفر از ایشان این وضع را پیدا کرده‌اند) یا این‌که برائت از اینجانب بجویند و یا با این شدّت به سر برند؟ خوب این مطالب اتفاق افتاده و کسی هم جوابگوی این اتفاقات نیست.

جناب آقای مؤمن! حقیر به دنبال مال دنیا و خدمات حوزه علمیه قم و هیأت حاکمه نیستم و صاحب حوزه را حضرت بقیة اللّه -روحی و ارواح العالمین له الفداء- می‌دانم و به خداوند شکایت می‌کنم، امّا حسب تکلیف بیان می‌کنم که نمی‌توان این همه خلاف شرع را دید و ساکت بود.

جناب آقای مؤمن! به بنده می‌گویند: «چرا در مجلس خبرگان حاضر نمی‌شوی تا این مطالب خلاف شرع و قانون را تذکّر دهی؟»؛ امّا باید پرسید آیا در این مملکت برای کسی که حق را بیان می‌کند و در پی رفع نواقص است، امنیت می باشد؟ به بیت و مسجد و حوزه علمیه اینجانب حمله کردند و در نماز جمعه‌ها توسط افراد مجهول الحال، اهانت‌ها صورت گرفته و می‌گیرد، آيا باز می‌توان گفت در این مملکت امنیت است؟ و شما می‌گویید «جمهوری اسلامی» است؟

در انتخابات ۸۸، معنی «جمهوری» برداشته شد و با این رفتارها «اسلامی» آن هم برداشته شد! چگونه می‌توان گفت امور مملکت بر طبق شرع و قانون اساسی جریان دارد؟ این معنی به خوبی بر علماء و مراجع تقلید روشن است. اما متأسفانه حوزه‌ها و دفاتر مراجع هم به شدّت در کنترل نیروهای امنیتی است؛ که آنها هم اگر مطلبی بگویند به همان بلا مبتلا می‌شوند که برای بنده حقیر رقم زدند. با این وضع چگونه می‌توان امید داشت که حوزه‌ها، مجتهدانی پرورش دهند که بتوانند بر سر ظالم فریاد بکشند و از احکام اسلام دفاع نمایند؟

و شما جناب آیة اللّه هاشمی رفسنجانی! آیا وضع موجود را تأیید می‌کنید؟ آیا شما نباید نسبت به خلاف شرع‌ها اعتراض کنید؟ شما که فعلاً به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت هستید، آیا نباید این همه انحراف و خلاف واقع را گوشزد کنید؟ مضافاً با انحراف‌های دیگر که در این چند سال اخیر صورت گرفته است که خوب می‌دانید. از جهات اقتصادی، سیاست خارجی و داخلی، امور فرهنگی به خصوص دانشگاه‌ها، آزادی مطبوعات و … آیا باید ساکت بود تا همه دستاوردها از بین برود؟

و شما جناب آیة اللّه مهدوی کنی! رئیس مجلس خبرگان! غالباً اعضاء به شما چشم دوخته‌اند که خلاف شرع‌ها و خلاف واقع‌ها را روشن کنید و خود را در پیشگاه امام زمان (ع) آبرومند گردانید. جناب آقای مهدوی کنی! انتخابات مجلس دهم در پیش است؛ امّا افرادی که بسیاری از مردم ایران آنها را می‌خواهند، بدون محاکمه در حصر و زندان هستند! مردم چه باید بکنند؟ اگر محاکمه‌ای صورت می‌گرفت (البته در دادگاه صالح و علنی) مردم متقاعد می‌شدند که دادگاه صالح که ما ناظر آن بودیم چنین حکمی کرده است. حال اگر سؤال شود که «حکم شرعی در رأی دادن چیست» و شما بگویید: «بیایید به لیست مورد تأیید من رأی دهید»؛ آیا این است جواب مردم معترض؟

در پایان اینجانب به عنوان یکی از اعضای مجلس خبرگان  خطاب به ملّت شریف ایران می‌گویم: «انحرافاتی که در این نامه ذکر شد، هیچکدام مورد رضای صاحب شرع و حضرت صاحب الزمان(ع) نیست و اسلام، دین رأفت و انصاف و دور از کینه و عقده و شخص پرستی است. اسلام دین ترقّی و تعالی فرد و جامعه در دنیا و آخرت است».

و السّلام

سید علی‌محمّد دستغیب 90/11/16


 • koosha

  تظاهرات ۲۵ بهمن باید به سمت خانه میر حسین و کروبی باشد در جهت رفع حصر از ایشان. تظاهرات باید هدفدار باشد، نه اینکه بگوییم، مردم ساعت ۴-۷ بیایید در خیابان راه بروید!!!!

  کوشا

 • احمد

  آفرین بر این آیت الله درستکار وحق جو. به اعتقاد من بهترین کار به جای آنکه نامه های سرگشاده برای رهبری بفرستیم که حتی برای او خوانده هم نمی شود، باید مجلس خبرگان را نامه باران کنیم. وقتی کسی خطا می کند، یا حقوق کسانی را پایمال می کند باید از او به قوه قضاییه شکایت کرد. اما ازآنجا که قوه قضاییه ما براثر نقض قانون اساسی و زیاده خواهی های رهبری تبدیل شده است به یکی از ارگانهای زیر دست رهبری و از او فرمان می برد و به داد شاکیان نمی رسد من پیشنهاد می کنم، پیشنهاد آقای نوریزاد را کامل کرده و تا آنجا که می توانیم هریک نامه ای سرگشاده برای مجلس خبرگان بفرستیم و از این دستگاه کاملا بی بخار بپرسیم گناه آقایان کروبی و موسوی چیست و چرا باید آنها را یکسال حبس کنند، بدون آنکه جرم آنها معلوم یا به آنان تفهیم شده باشد و محاکمه ای در کار باشد. درست که مملکت ما از بدو تاریخ هرکی هرکی بوده و هرکی گردنش کلفت تر و این روزها اسلحه اش بیشتر زور به مردم میگفته و گردن کلفتی میکرده است اما بالاخره مملکتی که عضو سازمان ملل است وزیر میثاق حقوق بشر را امضاء کرده باید دست کم به امضای خود احترام بگذارید ما در این نامه سرگشاده بود باید از مجلس خبرگان سوال کنیم حال که قوه قضاییه ما جرات ندارد به مساله موسوی و کروبی برسد آنها کمیته ای را مامور رسیدگی کرده و اگر آان مجرم اند برابر قانون با آنان رفتار شود وگرنه آنها را آزاد کنند در غیر این صورت ما که با کسی رودرباسی نداریم خودمان به خیابان ها می ریزیم و آنقدر شعار میدهیم و حق طلبی می کنیم تا بالاخره یا این داستگاه یا سازمانهای بین المللی به داد ما برسند. آخرین پیام من هم به آقای رهبری اینست: آقای خامنه ای خطا کردیم رفتیم خیابان تظاهرات کردیم و که نتیجه اش این باشد؟ یعنی شما که یک آدم منبری بودید با درآمدی مختصر و خانه ای یک اتاق خوابه که به قول رادیو فردا هروقت پدر محترم شما میهمان داشتند زن و بچه ها میرفتند زیر زمین و ابوی گرامی از میهمانان در آن یک دانه اتاق ازمیهمان پذیرایی میکرد(هفتاد و دوسال- رادیو فردا) اما حال کار شما تصدقی سرما و فریادهایمان در خیابان به جایی رسیده که تقریبا نصف خیابان آذربایجان را زیر زمینی و رو زمینی کاخ رهبری خودتان کرده اید آنهم درآمد و مخارج و خدمت کاران و حدم و حشم شما از تشکیلات دولتی هم بزرگتر است نصیب ما چه شده است؟ رئیس جمهور تحمیلی ، از بین بردن آراء ما، از بین رفتن حکومت که نه جمهوری است و نه اسلامی. نه واقعا آقای خامنه ای بفرمایید ما گناهمان چیست چرا این کارها را می کنید که روزی ده بار بگوییم خدایا ما را ببخش که نفهمیدیم و اینها را برخود و بر ملت مسلط کردیم؟

 • محمد

  رحمت خدا بر توي اي مرد حق كه هنوز نفس حقت گرمي ميده به ما

  بچه ها بيست و پنج بهمن يادتون نره

 • ناشناس

  اسلام!!!!!!!!!!!!

 • بسیجی خمینی

  الان وضعیت طوری است که به فرموده امیرالمومنین علی علیه السلام (عالمها ملجم وجاهلها مکرم)دانشمندلب فروبسته و جاهل گرامی است سنگ را بسته و سگ را رها کرده اند.درود بر علمای آزاده و رها از کیسه حکومت که وامدار حکومت و شخصی نیستند.

 • زنده باد سيد حسن خميني

  من يه جيزي ميدونم با اسلام مذهب روحانيت مردم غرور و عزت مردم بازي ميكنن هر جا يه مخالف حرف ميزنه ميكن منافقه يا امريكايي يا اسراييلي اما يه سوال دارم ايا خيري كه به خانه ميرود به مسجد حرام است؟؟؟؟جرا ما ملت ايران بايد هزينه جنك حزب الله لبنان رو برداخت كنيم جرا ايران بايد از نظام ديكتاتور سوريه حمايت مالي و همه جانبه داشته باشه جرا از جيب ملتي كه صورتشو با سيلي سرخ نكه ميداره بايد اين هزينه ها برداخت بشه جرا جرا

 • یک انسان

  زنده باد! و درود بر چنین “انسان والایی” درود، درود، درود!

 • mohegh

  و علی الاسلام , السلام

 • ناشناس

  درود بر عالم ربانی آیت الله دستغیت خداوند طول عمر بابرکت به شما دهد

 • هوشیار تبریزی

  به قول مولانا:

  رهی جز کعبه و بتخانه میجویم که میبینم
  گروهی خود پرست اینجا و مشتی بت پرست آنجا

  آیا از این بهتر میشود این گروه “خود” پرست را که بندگان خدا را به دو دسته “خودی” و غیر خودی تقسیم کرده اند توصیف کرد؟ غیر خودی را میتوان مظلومانه کشت و به حقوق او تجاوز کرده و از هستی ساقط کرد و خودی هر غلطی کرد بگذار بکند – مصلحت نظام (یعنی همان نفس اماره وامانده…) آنرا ایجاب میکند. ترجیح دادن باند منحرف و متوهم احمدی نزاد بر مهندس موسوی بصیرت بود؟ خاک بر سر این بصیرت.

 • محمد

  حضرت آیات الله !
  این موارد بسیار مهم که ذکر شد ه است و مشخص کننده انحراف از قوانین و اصول کشور داری اسلامی است برای “حضرت مقام معظم رهبری امام خامنه ای دامت افاضاته ” ممکن است بسیار کم اهمیت باشد .ایشان در صحبت های اخیر خود فرمودند “الان با یک نه و بله ی ما منطقه و جهان دچار تحول میشود ” .یعنی این قدر ما مهمیم ! پس شما برای چه نگرانید؟!!

 • ناشناس

  زنده باد سيدعلي محمد دستغيب

 • ناشناس

  درود خداوند بر شما كه حامي مردم مظلوم ايران هستيد و به عامل به علم خود. واقعا معناي واقعي آيت ا… هستيد. ما غير از شما و چند مرجع سبز از همه علما قطع اميد كرده ايم. والله خير حافظا و هو ارحم الراحمين

 • ناشناس

  آیا حصر خانگی مؤمن متّقی جناب آقای مهندس میر حسین موسوی و حجة الاسلام و المسلمین کروبی که بدون اثبات جرم بوده است، اسلامی می‌باشد؟

 • علی از کرمانشاه

  درود بر ایت الله دستغیب. 25 بهمن نشونشون میدیم

 • آزاده

  درود بر انسانهای آزاده چون دستغیب عزیز ، انشاالله مورد تائید حق باشید. راهی که در پیش گرفته اید درست می باشد.

 • ناشناس

  راهپیمایی 25 بهمن پیش به سوی منزل موسوی و کروبی برای آزادی این دو عزیز الله اکبر

 • محسن

  برادران هموطن بترسید از روزی که شلاق .باطوم .و………..که امروز بر سر مردم بیگناه پایین میاورید.سعید امامی یا اسلامی را بخاطر بیاورید.دستان خداوند از هر دستی قدرت مند تر است .بدانید که هر ضربه شما بر سر یک جوان .ممکن است فردا توسط دیگری بر سر فرزند شما فرود اید .محسن روح الا مین را بیاد بیاورید

 • ناشناس

  دریغا عشق که بر باد شد
  دریغا اسلام که بر باد رفت
  این انقلاب یک شهید داشت و آن اسلام بود.

 • ناشناس

  سال 88 جنتی دروغ نمی گفت .میگفت این راهپیمائی مثل سیزده بدر است میایند و میروند .ما باید از گفته همین دشمن درس بگیریم.باید به هدف برسیم.حال اینها موضوع خود را همانا سرکوب است .پس بایدحمله را اغاز کنیم .پیش بسوی تسخیر مجلس

 • ربانی

  آفرین بر مرجع عالیقدر :
  آیت الله العظمی سید علی محمد دستغیب
  سلام بر انسانهای آزاده :
  صانعی
  بیات زنجانی
  مهدی خزعلی
  محمد نوری زاد
  وحید خراسانی
  صافی گلپایگانی
  غلامعلی رجایی
  حسین علایی
  همسر شهید همت
  همسر شهید باکری
  فائزه هاشمی
  سید حسن خمینی
  تاج زاده
  و…….

 • منتظر القائم

  در هر عصری از غیبت کبرای حجت کبرا (ع) حدااقل یک عالم عامل وجود دارد که مورد رضایت حضرت است تا حضرتش چهره نمایان کند.

 • ناشناس

  من فکر میکنم که مخاطب این نامه کسی جز مستبد نیست.
  و زهی خوشحال که هیچکس مخاطبش نمیکنند چون ارزش برایش قایل نیستند!!!
  ننگت باد استبداد!!
  قبول حکومت مادامالعمر یک فرد بر جامعه ، اهانت به شعور و کرامت انسانی ان جامعه میباشد.

 • مجید/قم

  عرض ارادت خدمت آزادیخواهان
  بنده بر این عقیده هستم اگه همین چند آیت ا… دست اخوت بهم بدن وجلودار بشن همان گونه که آیت ا… عالم منتظری (ره) بود باشن مطمئنا میشود به اهداف که اسلام اصلی وآزادی است دست یافت
  به امید پیروزی زیر سایه آقا امام زمان

 • محمد موسوی

  این نامه ها در تاریخ ثبت خواهد شد.و بی اعتمادی را به بلاترین حد رسانده و آیندگان معلوم نیست چه تصمیمی درباره اینها خواهند گرفت. .متاسفانه آن همه خونی که ریخته شد برای آزادی عقیده ، آزادی فکر، آزادی انتقاد ، آزادی بیان همه را یک فرد با شیوه های ترس و ارعاب و تطمیع و فریب و زندان و کشتن می خواهد به تسخیر خود درآورد .هر چند تاریخ نشان داده که این شیوه ها عملی نبوده . ولی یک چیز عملی شده و آن اینکه این فرد باورهای مردم را نشانه گرفته.به غیر از آقای ایت الله دستغیب و کمی هم آقای هاشمی بقیه به خواب ابدی رفته اند.

  پیش به سوی 25 بهمن

 • ناشناس

  کاش همه مراجع عظامی که عالم به اوضاع زمان هستند وباید باشند طی یک حرکت انقلابی وابتکاری از عموم ملت میخواستند که اگر همه ارزشهای انقلاب را میپذیرند و فقط نسبت به وضع کنونی معترضند امسال 22 بهمن را از صبح تا نماز ظهر جهت رساندن مراتب اعتراض خود به مسئولین از خانه های خود بیرون نیایند. مطمئنم که قریب به اتفاق مردم که همه ساله بیرون میامدند.اینبار همراهی میکردند واینگونه اعتراض خود را به منسه ظهور میگذاشتند واینطوری هم استکبار جهانی میدانست که این ملت همان ملت منسجم ومتحد وانقلابی زمان انقلاب هست وعلما ی عظام انها هم زبان سرخ وسخنگوی به حق انان است واین مسئولین هم که با این کارهایشان اب بیار اسیاب دشمن شدند حجت برایشان تمام میشد که این مردم بر انقلاب وارزشهای ان کاملا پایبند هستند وهمه ان ارزشها را که اکنون تضعیف شدند را کاملا میخواهند وبرای تقویت دوباره انها دست به این کار زدند. ولی دیگر اینها را نمیخواهمند وافراد جدیدی را میخواهند چایگزین نمایند.وایکاش که متوجه میشدند وبه مشکلات وتفرقه ها دامن نمزدند واین مشکلات از راه درستش حل می شد.

 • arash

  ali yarete wa daste hagh behamrahete ta azadi fagha tyekghadam mande

 • سرباز سبز

  سید دستغیب عزیز تو افتخار بزرگی هستی برای شیراز. خوش به حال طلبه های وفادار تو سید شجاع.

 • ناشناس

  من توي يه چيز موندم اين علماي عظام و مراجع تقليد( ایت الله وحيد خراساني و صافي و …) سكوت كردن چيزي نمي گن!!!!! چرا!!!

 • keyvanfbi

  به نظر من صاف بره بیش خامنه ای این حرف هارو به اون بزنه این دوتا گه کاره ای نیستند

 • درود و سپاس بر شما و سایر آیات ه
  عظامی که نام بردید.

 • سبز یعنی استقامت تا بهار

  درود خدا بر مرجع آزاده

 • یا حسین، مظلوم میر حسین.

  ان الله مع الجماعة
  دست در دست هم ميهن خويش را کنیم آباد.
  ما همه سرباز توییم دستغیب
  گوش به فرمان توییم دستغیب.

 • مادر دو شهید

  مصلحت نظام یعنی < همان نفس اماره وامانده ترجیح دادن باند منحرف و متوهم احمدی نزاد بر مهندس مو سو ی که عین بصیرت بود
  ای خاک بر سر این بصیرت

 • یا حسین

  ومن المومینن الرجال ما عاهدوا الیه و منهم من قضا نحبه و منهم من ینتضر

 • حسن

  درود خداوند بر تو ای ابوذر زمان، ای منادی اسلام راستین، ای سید عزیز. ارزوی من این است که خداوند هرچه زودتر این دیکتاتور را که با حربه دین بی دینان بی خردی را دور خود جمع کرده و شمشیر برهنه به دستشان داده تا از جاه طلبی ها و مقامش محافظت کنند به سزای خود برساند و دراین دنیا آنچنان که شایسته اش هست خوارش گرداند.

 • سارا

  حضرت ایت الله دستغیب از شما تشکر می کنیم .شما مسلمان واقعی هستید و ما مردم به شما افتخار می کنیم.

 • ایرانی مسلمان

  باسلام به مراجع تقلید بزرگواروشجاعی چون آیت اله دستغیب،صانعی،بیات وشبیری زنجانی که دربحبوحه ظلم وبیدادگری ودراین خفقان قبرستانی حاکم برایران اینچنین ابوذرگونه می رزمند ومیغرند که:
  همه جانیرنگ وتباهی ،همه جا تزویر وریا قحط نور و فصل سیاهی،نامی ازدین مانده به جا
  سایه ای افکنده غریبی به سرآئین خدا بشریت را که رهاند زشب تاریک دغا
  به امید آزادی ایران ازچنگ غارتگران وظلم مستبدان ورهایی میر وسیدانقلاب وهمسر وهمراه باوفایش خانم رهنورد وشیخ اصلاحات آقای کروبی از زندان وحصر ناجوانمردانه خانگی

 • مسعود ديپلمات

  جناب آقاي دستغيب دامت افاضاته!
  آقاياني كه اسم برديد و آنان را مخاطب قرار داديد خود از خلافكاران عمده مملكت بوده اند و آتوي كافي در دست مردم و مقامات دارند . بطور مثال : زمين هاي كوي كن را چه كسي بالا كشيد؟ و قس عليهذا
  انتظاري از ايشان نمي توان داشت . مملكت در دست اوباشاني است كه همين آقايان آنها را پرورانده اند .
  زود باشد كه همين اوباش گردن خودشان را نيز بگيرد . همانطور كه گردن هاشمي را گرفت .
  احمدي نژاد يك حرف خوبي زد : آقاي رئيس نوبت شما هم مي رسد !؟

 • دانجو

  سلام
  خدا شمارا حفظ کند
  به قدرت و وقار کلماتت ایمان دارم آقای دستغیب. ظالم هم ظالم هست ، تو هر لباسی ……

 • mani

  درود بر مردان صالح خدا