سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دلايل حركت صنفي لوكوموتيورانان؛ اعتراض به افزايش تورم و ثابت ماندن دستمزد...

دلايل حركت صنفي لوكوموتيورانان؛ اعتراض به افزايش تورم و ثابت ماندن دستمزد

چکیده :جمعي از کارگران رسمی خطوط راه آهن کشور در اعتراض به عدم افزایش حقوق و دستمزدها با توجه به تورم موجود نارضایتی خود را به مجمع کارکنان سیرو حرکت اعلام داشتند. ...


جمعي از کارگران رسمی خطوط راه آهن کشور در اعتراض به عدم افزایش حقوق و دستمزدها با توجه به تورم موجود نارضایتی خود را به مجمع کارکنان سیرو حرکت اعلام داشتند.

در پي درج اخباري در خصوص اعتصاب لوكوموتيورانان برخي از خطوط راه‌آهن كشور، یک منبع آگاه به ایلنا خبر داد: کارکنان معترض خواستار آن هستند که نسبت به احکام حقوقی و دستمزد آنان بازنگری صورت بگیرد.

این منبع آگاه در خصوص اهداف تاسیس مجمع کارکنان سیر و حرکت افزود: این مجمع جهت پی‌گیري حقوق کارگران تاسيس شده و یک واحد صنفی است که در وزارت کشور ثبت شده و وظايف سندیکايي را به عهده دارد.

او در خصوص پی‌گیری مشکلات کارکنان سیر حرکت از جانب اين مجمع گفت: نامه نگاری‌هایی با مسئولان راه آهن کشوری صورت گرفته که متاسفانه مسمر ثمر نبوده است.

او در خصوص تاخیر حرکت قطارها خاطر نشان کرد: در گذشته مقررات کارکنان بصورت کامل اجرا نمی‌شد ولی در حال حاضر طبق آیین نامه های داخلی مقررات دست و پاگیر کارکنان در حال اجرا است که باعث تاخیر در حرکت قطارها شده است.

لازم به ذكر است اعتصاب برخی لوکوموتیورانان در راه آهن شمال شرق در اعتراض به مشکلات معیشتی و حقوقی خود طی یک هفته اخیر باعث ایجاد اختلال در حرکت قطارها و تاخیرهای چندساعته قطارهای مسافربری شده است.

برخی لوکوموتیورانان پس از حرکت قطارها در برخی از ایستگاه‌های بین راهی با خروج از قطار باعث توقف چندساعته قطار می‌شوند.

از جمله در روز هشتم بهمن ماه، قطار مسافربری محلی شاهرود – مشهد به شماره 326 ساعت 12:10 از شاهرود حرکت می کند و در حالی که قرار بوده ساعت 18:30 در مشهد باشد، به دلیل اعتصاب لوکوموتیوران و خروج وی از قطار ساعت 24، یعنی با 5/5 ساعت تاخیر به مقصد رسیده است.

به گفته برخی از مسافران این قطار به دلیل اعتصاب و خروج لوکوموتیوران از قطار در ایستگاه بین راهی “نقاب”، به درخواست مسئولان راه آهن شمال شرق یک لوکوموتیوران از مشهد برای هدایت و حرکت این قطار اعزام و قطار را به مقصد رسانده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.