سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نیروهای امنیتی مانع از اجرای وصیت مرحوم آیت الله دستغیب برای نماز شدند...
» فشار سپاه بر خانواده دستغیب برای لغو برگزاری مراسم ترحیم‬

نیروهای امنیتی مانع از اجرای وصیت مرحوم آیت الله دستغیب برای نماز شدند

چکیده :خانواده دستغیب در حال حاضر تحت فشار شدید نیروهای امنیتی برای کنسل کردن مراسم ترحیم هستند. در این باره سپاه به خانواده شهید دستغیب اعلام کرده است که اجازه برگزاری مراسم ترحیم را نخواهد داد....


پیکر مرحوم آیت الله محمدهاشم دستغيب در حالی به خاک سپرده شد که نیروهای امنیتی با جلوگیری از حضور آیت الله علی محمد دستغیب مانع اجرای وصیت وی مبنی بر اقامه ی نماز میت توسط این مرجع تقلید مقیم شیراز شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت الله محمدهاشم دستغيب، فرزند شهيد محراب، آيت‌الله دستغيب روز گذشته در فضای شدید امنیتی برگزار و وی در جوار آرامگاه پدر شهیدش در حرم سید میر محمد(ع) به خاک سپرده شد.

در این مراسم که با حضور گسترده مردم و دوستداران این خانواده خوشنام و سرشناس در شیراز برگزار شد نیروهای انتظامی و سپاه با ایجاد فضای امنیتی مانع اقامه ی نماز توسط آیت الله علی محمد دستغیب و اجرای وصیت آن مرحوم شدند.

وصیت مرحوم محمدهاشم دستغیب تاکید داشته است که آیت الله علی محمد دستغیب خواهر زاده ی شهید محراب نماز وی را بر پیکرش اقامه کند.

بر اساس این گزارش روز گذشته و در جریان مراسم تشییع فضای امنیتی شهر در محدوده ی مسجد جامع تا حرم شاهچراغ قابل مشاهده بوده است.

در همین زمینه شیرازنا نیز گزارش داد که نیرو‌های سپاه از حضور آیت الله دستغیب در این مراسم جلوگیری کردند که این مسئله با اعتراض گروهی از هواداران این مرجع تقلید روبرو شده است.

بر اساس گزارش خبرنگار کلمه، همچنین خانواده دستغیب در حال حاضر تحت فشار شدید نیروهای امنیتی برای کنسل کردن مراسم ترحیم هستند. در این باره سپاه به خانواده شهید دستغیب اعلام کرده است که اجازه برگزاری مراسم ترحیم را نخواهد داد.

آیت الله  محمدهاشم دستغیب، فرزند شهید محراب آیت الله دستغیب پس از جریان انتخابات ریاست جمهوری و سرکوب مرد با صدور بیانیه ای حمایت خود را از سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه ی تاریخی 26 تیر ماه اعلام کرده بود.

در بخشی از بیانیه آمده بود: «سخنان دلسوزانه و روشنگرانه جنابعالی در نماز جمعه تهران در دفاع از جمهوریت و اسلامیت نظام و حقوق اساسی مردم کاملا به حق و بجا بوده و راهگشای مشکلات و گرفتاری های کنونی جامعه می باشد.

آیت الله  محمدهاشم دستغیب روز یکشنبه در سن ۷۰ سالگی و در پی عارضه قلبی، در گذشت.

مرحوم دستغيب پس از تحصيل علوم ديني در حوزه‌هاي علميه نجف و قم، با مبارزات گروه‌هاي انقلابي و فعاليت‌ها و روشنگري‌هاي پدر شهيدش همراه و به همين دليل چند بار از سوي ماموران رژيم پهلوي بازداشت و روانه زندان شده بود.


13 پاسخ به “نیروهای امنیتی مانع از اجرای وصیت مرحوم آیت الله دستغیب برای نماز شدند”

 1. اکبر از تبریز گفت:

  آقا با چه زبانی بگند که می ترسیم. اقایان از محبوبیت مدافعان جمهوری می ترسند چون اگر وضعیت وارونه شود دیگر دزدی و مفت خوری نمی توانند داشته باشند. درود بر دستغیب مهربان

 2. شیراز علی پیمان گفت:

  خدایا به نام دین دین داران را سرکوب می کنند .این چه یزیدی است و این ها چه شمر هائی هستند که بر ما جکو مت می کنند

 3. سبز گفت:

  درود برمرجع مردمی حضرت ایت الله دستغیب

 4. حسين گفت:

  زنده باد سيدعلي محمددستغيب

 5. 1792 گفت:

  خونی که در رگ ماست هدیه به مرجع ماست.

 6. هموطن گفت:

  خداوندا شهید دستغیب و تبار ایشان را در اعلا درجات بهشت جای ده

 7. ابراهیم گفت:

  رحمت خدا بر حضرت ایت الله دستغیب وطول عمر با برکت به حضرت ایت الله سید علی محمد دستغیب مرجع تقلید تشیع

 8. رضا گفت:

  از ماست که بر ماست.درود بر آگاهی درود بر مردم شجاع سوریه

 9. هشدار گفت:

  اینها همه دروغ است…
  اینها همگی جنجال است برای ملتهب کردن ایام انتخابات پیش رو .همین طور که دشمنان در انتخابات 88 نتوانستند به هدفشان برسند در این انتخابات هم نخواهند توانست اقدامی انجام دهند

  خامنه ای امام است مرجع شیعیان است

 10. یه مسلمون گفت:

  از امویان و سپاهیانش انتظاری جز این نوع برخورد نداریم خانواده دستغیب دارای اصالت 700ساله واز سابقون السابقون هستند

 11. افشار گفت:

  ديگه مرجع تقليدم تحديد ميكنند واي بحال ما مردم سپا داره با اين كاراش قبر خودشو ميكنه ما نميدونيم اين آقا اون بالا نشسته چيرو داره ميبينه
  اگه ميبينه و چيزي نميگه واقعا خيلي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 12. javad گفت:

  شمارا به خدا اگر طرف دار نظام هستید یا نه ولی با بصیرت با شید فریب سیاست مدار ها و روحانیون را نخورید بلکه هر چه باور دارید یا می گوید برا خدا و یا ترس از او بگوید زیرا شاهد است خوارج= آدم بی بصیرت چه طرف دار نظام وچه مخالف

 13. ناشناس گفت:

  با زحمتایی که ما میکشیم بهتر از این نمیشه!