سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیت الله دستغیب: حاکمان به حصر مومن متقی موسوی و کروبی پایان دهند...

آیت الله دستغیب: حاکمان به حصر مومن متقی موسوی و کروبی پایان دهند

چکیده :آیت الله دستغیب با تاکید بر آزادی زندانیان سیاسی و رهبران جنبش سبز از مجلس شورای اسلامی خواسته است در این مدت قلیلی که از عمر این مجلس مانده قدمهای موثری در رفع این همه گرفتاری که دامنگیر مردم شده است بردارند و دین خود را ادا کنند تا مردم هم متقابلا به حسن نیت و وفای آنان امیدوار شوند. ...


آیت الله دستغیب از هیئت حاکمه خواسته است که  به حصر خانگی مومن متقی جناب آقای مهندس میر حسین موسوی و حجة الاسلام و المسلمین کروبی، پایان دهند.

وی همچنین خواسته است: زندانیان سیاسی را که با دشواریهای طاقت فرسا مواجه هستند و غالبا از دوستان اهل بیت عصمت و طهارت بوده یا اهل همین سرزمین می باشند آزاد نمایند.

آیت الله دستغیب در ادامه می افزاید: از مجلس شورای اسلامی می خواهم در این مدت قلیلی که از عمر این مجلس مانده قدمهای موثری در رفع این همه گرفتاری که دامنگیر مردم شده است بردارند و دین خود را ادا کنند تا مردم هم متقابلا به حسن نیت و وفای آنان امیدوار شوند.

این مرجع تقلید در پاسخ به پیام تسلیت محسن کدیور، اسلام شناس که در جرس منتشر شد، با درخواست آزادی رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی، نسبت به هر آنچه طی این مدت انجام داده،  نوشته است: بر حسب تکلیف شرعی و عقلی بوده و خود را سزاوار مدح نمی دانم؛ اما در هر زمان نامه ای می نویسم و یا انتقادی می کنم که امید است موثر واقع شود.

محسن کدیور روز گذشته در پیام تسلیتی بمناسبت درگذشت مرحوم آیت الله سید محمد هاشم دستغیب نوشته بود:  نامه های تاریخی شما در اعتراض به حبس و حصر غیرقانونی مهندس میرحسین موسوی و حجت الاسلام و المسلمین مهدی کروبی و تقاضای آزادی چند صد زندانی بیگناه سیاسی که جرمی جز انتقاد مسالمت آمیز به ارباب قدرت ندارند عمل به بخشی از عهدی است که خداوند از عالمان ربانی گرفته است و جنابعالی بحمدالله امروز در صف نخستین ایشان قرار دارید. کشور مصیبت زده ما به دلیل سوء تدبیر و ماجراجوئی اولیاء امور و زیاده خواهی قدرتهای خارجی اینک در شرائط دشوار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی قرار گرفته است. فشار کمرشکن اقتصادی بر دوش اقشار کم درآمد و طبقات میانی بشدت سنگینی می کند. تکیه حضرتعالی بر عدم شرکت در انتخابات غیرآزاد و فرمایشی اسفند ۹۰ مبارزه ملی با استبداد دینی را تداوم می بخشد.

آیت الله سید محمدهاشم دستغیب ـ فرزند شهید محراب، آیت‌الله دستغیب ـ  روز گذشته در سن 70 سالگی دار فانی را وداع گفت.

وی از چند روز قبل به دلیل عارضه قلبی، در بخش آی‌سی‌یو بیمارستانی در شیراز بستری شده بود.


3 پاسخ به “آیت الله دستغیب: حاکمان به حصر مومن متقی موسوی و کروبی پایان دهند”

 1. عاشقان دستغیب حامیان میر حسین گفت:

  ذر روز تشییع سپاه جنازه را از سرد خانه دزدید و خود مراسم را در جو امنیتی بر گزار کرد و به رغم وصیت ایشان که ایه الله سید علیمحمد دستغب برسر جنازه ایشان نماز بخواند با مخالفت سپاه اصغر دستغیب از حامیان رهبر نماز خواند حتی آنها محل خاکسپراری را هم که در محل آرامگاه شهید محراب ایه الله دستغیب (پدر ایشان)بود را بستند و حتی دامادها و دختران و آشنایان ایشان را هم راه ندادند و سپاه کامل غرق کرده بود و فقط سران سپاه و چند از آقازاده های ایشان حضور داشتند به طوری که ایه الله سید علیمحمد را هم راه ندادند که منجر به درگیری بین مردم و سپاه شد در ضمن ایه الله سید هاشم دستغیب از حامیان میر حسین و بعد از جریان حمله به مسجد قبا از ایه الله سید علیمحمد حمایت کردند

 2. ghasem گفت:

  ممانعت نیروهای سپاه از ورود آیت الله سید علی محمد دستغیب به مراسم تشییع پیکر فرزند شهید دستغیب
  امروز در جریان تشییع پیکر آیت الله سید هاشم دستغیب فرزند شهید دستغیب نیروهای امنیتی سپاه با لباسهای رسمی مانع از ورود حضرت آیت الله سید علی محمد دستغیب و مردم به محل دفن ایشان در کنار مقبره شهید دستغیب شدند و مردم با فریادهای یا حسین به این حرکت ماموران معترض شدند که آیت الله دستغیب برای جلوگیری از ایجاد درگیری بین مردم و نیروهای نظامی محل را ترک کردند

 3. سبز سبز گفت:

  کو گوش شنوا!