سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محسنی اژه ای باز هم پاسخ صریحی درباره زندان انفرادی نداد...

محسنی اژه ای باز هم پاسخ صریحی درباره زندان انفرادی نداد

چکیده :در حال حاضر از زندان انفرادی بعنوان ابزاری برای فشار بیشتر بر فعالان سیاسی و روزنامه نگاران استفاده می شود. زندان انفرادی مصداق بارز شکنجه سفید است که برای کسب اعترافات اجباری از آن استفاده می شود. علیرضا بهشتی شیرازی، مصطفی تاج زاده، مهدی خزعلی، مسعود باستانی، داوود سلیمانی، بهاره هدایت، مهدی محمودیان، امید کوکبی و دهها زندانی سیاسی دیگر ... از جمله زندانیانی هستند که برخی تا ماه ها در زندان انفرادی به سر برده...


در حالی که پیشتر اعلام شده بود که رهبری دستور به محاسبه هر روز انفرادی به ازای ده روز زندان عادی داده است، محسنی اژه ای بار دیگر از پاسخگویی صریح به این مساله خودداری کرد و  مدعی شد که این مساله صحت ندارد.

 دادستان کل کشور بار دیگر  اعلام کرد که رهبری چندی قبل در دیدار با اعضای دستگاه قضا عنوان کردند که بهتر است حتی الامکان قضات فردی را به زندان انفرادی محکوم نکند زیرا زندان انفرادی شرایط سختی دارد و هر روز آن مانند ۱۰ روزی عادی است، اما نگفت با چنین توصیه صریحی چگونه است که این دستور  تاکنون اجرا نشده است.

وی گفت: ایشان نسبت به دشواری زندان انفرادی تذکر داده بودند اما درباره اینکه حتماً این اتفاق بیفتد و زندان انفرادی هر روزش۱۰ روز زندانی عادی محاسبه شود صحت ندارد.

این در حالی است که پیش از این علی اکبر ناطق نوری این مساله را به قوه قضاییه اطلاع داده بود.

 مهدی خزعلی در یکی از نوشته های خود  با اشاره به پرونده عباس پالیزدار اعلام کرده بود در نامه ای به رهبری از شرایط زندان و شکنجه و انفرادی شکایت می‌کند و در پاسخ او دفتر رهبری به قوه قضاییه می‌نویسد: به استحضار رهبری رسید، آیت‌الله خامنه‌ای گفت: دادگاه به اهمیت سلول انفرادی توجه کند. هر روز بازداشت در چنین سلولی حداقل به قدر ده روز بازداشت باید محسوب گردد.» خزعلی ادامه داده است که اخیرا نیز ناطق نوری، رییس بازرسی بیت رهبری، از رهبری پرسیده است که: «آیا نظرتان در مورد احتساب ده برابر ایام بازداشت در سلول انفرادی به قوت خود باقی است؟» و ایشان نیز گفته است: «من به نظر خود باقی هستم و حداقل ده روز محاسبه شود«.

طبق قانون اساسی دادگاه مجرمان سیاسی باید در حضور هیات منصفه تشکیل شود، این در حالی است که دادگاه زندانیان سیاسی تحت فشار بازجویان و ماموران اطلاعات و امنیتی برگراز می شود و حتی قاضی از استقلال کافی برای تصمیم گیری برخوردار نیست.

 در حال حاضر در زندان های کشور، از زندان انفرادی بعنوان ابزاری برای فشار بیشتر بر فعالان سیاسی و روزنامه نگاران استفاده می شود.

 زندان انفرادی مصداق بارز شکنجه سفید است که برای کسب اعترافات اجباری از آن استفاده می شود.

 علیرضا بهشتی شیرازی، مصطفی تاج زاده، مهدی خزعلی، مسعود باستانی، داوود سلیمانی، بهاره هدایت، مهدی محمودیان، امید کوکبی و دهها زندانی سیاسی دیگر … از جمله زندانیانی هستند که برخی تا ماه ها در زندان انفرادی به سر برده اند.


2 پاسخ به “محسنی اژه ای باز هم پاسخ صریحی درباره زندان انفرادی نداد”

  1. ناشناس گفت:

    لعنت اله علی قوم ظالمین

  2. سبز گفت:

    رهبری دو چهره دارد که البته هردوی انها برای مردم دیگر رو شده است .یک چهره جلو صحنه که می خواهد خود را مردمی و ازاد اندیش و هنر دوست و مردم دوست و مسلمان جلوه دهد و یک چهره پشت صحنه که می گوید بکشید شکنجه کنید ظلم کنید بگیرید ببندید تجاوز کنید و سرکوب کنید به خاطر نظام دروغ بگوئید ریا کنید مخفی کنید و مزدور و شعبان بی مخ استخدام کنید و اشکالات و اختلاس ها و مشکلات را کش ندهید که شب خوابم نمی برد