سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ابراز نگرانی جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی از وضعیت جسمی فاطمه خردمند...

ابراز نگرانی جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی از وضعیت جسمی فاطمه خردمند

چکیده :هنوز خانم پروین مخترع مادر درد کشیدۀ زندانی سیاسی کوهیار گودرزی به جرم پیگیری وضعیت فرزندش در زندان است که شاهد بازداشت همسر و مادری جوان می شویم....


جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در بیانیه ای با ابراز نگرانی از وضعیت جسمی فاطمه خردمند همسر مسعود لواسانی، روزنامه نگار تازه آزاد شده از اوین هشدار داده اند که این بانوی جوان علاوه بر تحمل مشقات ناشی از بازداشت همسر و بیماری صرع خویش، به نگهداری و درمان فرزندی خردسال و مبتلا به بیماری اوتیسم بوده و هیچگونه اقدام خلاف و غیر قانونی مرتکب نشده است.

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی بار دیگر ضمن تأکید بر آزادی بدون قید و شرط همه زندانیان سیاسی، اعلام کرده اند در صورت ادامه این روند نامعقول آنهم در این شرایط حساس و بروز هر مشکلی برای فاطمه خردمند و یا هر زندانی سیاسی دیگر، مسئولیت هر اتفاقی بر عهدۀ حاکمیت و دستگاه قضا می باشد.

فاطمه خردمند که اواسط دی ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد همچنان ممنوع الملاقات است.

به گزارش کلمه، فشار روی این مادر جوان به دلیل ارتباط با او با خانواده های زندانیان سیاسی است که از زمانی که همسرش در زندان بود، شروع شده و گزارش های واصله خبر از تشنج حین بازجویی میدهد.

همسر فاطمه پیش از این از بیماری صرع خانم خردمند و بیماری پسر خردسالش خبر داده بود. نگرانی از وضعیت بحرانی فاطمه خردمند با طولانی شدن زمان بازجویی و نداشتن ملاقات حضوری افزایش یافته است.

متن کامل این بیانیه که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

به نام خدای قهار

ماه بهمن، ماه تجلی ارادۀ خداوند و قیام همگانی ملت غیور و مسلمان ایران را در حالی آغاز کردیم که خلأ مدیریت و تصمیم سازی صحیح در سطح کلان، و بحران ها و تهدیدات داخلی و خارجی از یک سو و تشدید موج دستگیری ها و احضارها از سویی دیگر، کشور عزیزمان را آسیب پذیرتر کرده و نگرانی ها تمام اقشار ملت را در بر گرفته است.

جای بسی تأسف است که در این وانفسا، حاکمیت بدون توجه به نیاز کشور جهت یکپارچگی همگانی در برابر توطئه های دشمنان اصلی مردم، کماکان به اقدامات نامعقول و فشارها بر منتقدین و زندانیان سیاسی و خانواده های آنان ادامه داده و هر روز نیز بر آن می افزاید.

در این میان خانواده های زندانیان سیاسی علاوه بر مشکلات ناشی از زندانی شدن عزیزانشان، با فشارهای مضاعف از قبیل تهدید، احضار، بازجوئی، از دست دادن شغل و انواع مشکلات و آسیبها روبرو بوده و متأسفانه کوچکترین درخواست و اعتراضشان نیز نه تنها با بی توجهی بلکه با اهانت و تهدید مواجه می شود.

آنچه موجب تأسف و نگرانی بیشتر خانواده ها شده است وضعیتی غیر انسانی و غیر اخلاقی است که دامنه دستگیریها را به اعضاء خانواده نیز کشانده و اقدام به بازداشت آنان می نمایند. هنوز خانم پروین مخترع مادر درد کشیدۀ زندانی سیاسی کوهیار گودرزی به جرم پیگیری وضعیت فرزندش در زندان است که شاهد بازداشت همسر و مادری جوان می شویم.

اکنون سه هفته از دستگیری فاطمه خردمند همسر زندانی سیاسی آزاد شده مسعود لواسانی می گذرد و متأسفانه هنوز علت مشخصی برای این بازداشت غیر قانونی ارائه نشده و نگرانی از وضعیت ایشان روز به روز شدت می یابد.

فاطمه خردمند علاوه بر تحمل مشقات ناشی از بازداشت همسر و بیماری صرع خویش، به نگهداری و درمان فرزندی خردسال و مبتلا به بیماری اوتیسم بوده و هیچگونه اقدام خلاف و غیر قانونی مرتکب نشده است.

ما جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی بار دیگر ضمن تأکید بر آزادی بدون قید و شرط همه زندانیان سیاسی، اعلام می نمائیم در صورت ادامه این روند نامعقول آنهم در این شرایط حساس و بروز هر مشکلی برای فاطمه خردمند و یا هر زندانی سیاسی دیگر، مسئولیت هر اتفاقی بر عهدۀ حاکمیت و دستگاه قضا می باشد.

و سیعلمواالذین ظلموا أی منقلب ینقلبون

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی


5 پاسخ به “ابراز نگرانی جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی از وضعیت جسمی فاطمه خردمند”

 1. سبز سبز گفت:

  انشاء الله این روند را به زودی دیگر شاهد نخواهیم بود! ما پیروزیم

 2. علی گفت:

  خداوند از سر تقصیرات من و امثال من بگذرد که در مقابل ظلم ساکت نشسته ایم.

 3. 110 گفت:

  سلام بر ملت قهرمان ایران
  مردم ایران ، شمارا چه شده که به روز مرگی عادت کردهاید و تحمل ظلم راحت. تنها راه نابودی این سفاکان ازخدابی خبر پوشیدن کفن وراهپیمایی آرام همه مردم است.
  یا همه را بکشند یا خودشان به درک واصل شوند.
  به امید نابودی این ریاکاران معاویه صفت و برقراری حکومت عدل علی

 4. ناشناس گفت:

  باید بترسند که هر بلایی سر فرزندان این مملکت بیاورند مردم هم بچه ها و خانواده اونا رو رها نمی کنند

 5. ناشناس گفت:

  کیست و سیره کدام یک از ائمه اطهار بوده که زنی را بعنوان اینکه از لحاظ سیاسی همرنگ ما نیست زندان کنند مادری را از فرزند خردسالش جدا کنند والله نه دین قبول دارد نه مردم ازاده چنین امری را از کسی قبول میکند.
  راست گفت فرزند پیامبر و سرور شهادت و مظلومیت: ان لم یکن لکم دین و لا تخافون الله فکونوا احرار فی دنیاکم هذه اگر دین ندارید حد اقل مرام داشته باشید در این دنیا عرفی هست این عرف را زیر پا نگذارید