سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هاشمی رفسنجانی حکم ریاست برادر کامران دانشجو را امضا نمی کند...

هاشمی رفسنجانی حکم ریاست برادر کامران دانشجو را امضا نمی کند

چکیده :منابع نزدیک به هاشمی رفسنجانی می‌گویند وی نحوه رای گیری توسط جناح دولتی هیأت امنا را غیر قانونی می‌داند و معتقد است اعلام ریاست فرهاد دانشجو بر دانشگاه‌ازاد یک اقتدام تبلیغاتی و بدون پشتوانه قانونی بوده است....


در حالی که در یک اقدام غیرقانونی فرهاد دانشجو، برادر مسئول ستاد انتخابات مهندسی شده ریاست جمهوری به ریاست دانشگاه آزاد رسید، هاشمی رفسنجانی از امضای حکم وی خود داری خواهد کرد.

منابع نزدیک به هاشمی رفسنجانی می‌گویند وی نحوه رای گیری توسط جناح دولتی هیأت امنا را غیر قانونی می‌داند و معتقد است اعلام ریاست فرهاد دانشجو بر دانشگاه‌ازاد یک اقتدام تبلیغاتی و بدون پشتوانه قانونی بوده است.

روزنامه جمهوری اسلامی به نقل از این منابع نوشته است که به همین جهت این احتمال وجود دارد که هاشمی رفسنجانی در اعتراض به این موضوع حکم ریاست فرهاد دانشجو را صادر نکند.

تلاش برای تصاحب کرسی ریاست دانشگاه آزاد چند سالی است از سوی دولتیان ادامه دارد.

گفتنی است دبیرخانه دانشگاه آزاد با انتشار اطلاعیه ای خبر انتخاب برادر کامران دانشجو به ریاست این دانشگاه را اقدامی غیرقانونی و بی اعتبار خواند و اعلام کرد که این جلسه بدون نتیجه پایان یافته است.

در این اطلاعیه آمده است: آیت الله هاشمی رفسنجانی اعلام کرد ما هنوز طبق مفاد تبصره ذیل بند ﮪ ماده ۱۲ اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در مهلت قانونی هستیم و اگر در این جلسه فرصت ارائه برنامه ها برای همه نامزدها فراهم نشد در مهلت مقرر مذکور بلافاصله جلسه هیئت امناء را می توانیم تشکیل دهیم تا انتخاب احسن انجام شود.

فرهاد دانشجو، برادر کامران دانشجو که در زمان تقلب انتخاباتی رییس ستاد انتخابات وزارت کشوربود،متولد دامغان و دارای رتبه استاد تمامی در رشته مهندسی سازه و مهندسی زلزله از گرایش های رشته مهندسی عمران در دانشگاه تربیت مدرس است. فرهاد دانشجو دارای مدرک کارشناسی مهندسی عمران و کارشناسی ارشد مهندسی سیستم های اطلاعات از دانشگاه Queen Mary College انگلستان است.

رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها، در جریان اختلافات پیش آمده در مورد جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد، از انتخاب فرهاد دانشجو به عنوان رئیس جدید حمایت کرده بود.


5 پاسخ به “هاشمی رفسنجانی حکم ریاست برادر کامران دانشجو را امضا نمی کند”

 1. ناشناس گفت:

  آقای هاشمی خواهش می کنیم این حکم کثیف را امضا نکنید

 2. ناشناس گفت:

  شاید منظورشان این است که جوهر خودکارشان تمام شده است.

 3. بیله دیگ بیله چغندر گفت:

  اگر هاشمی احساس می کند که انتخاب این رئیس فرمایشی و دستوری و غیر قانونی بوده نه با رای هیات امنا، البته که نباید حکم اورا امضاء کند. اما اگر واقعا رای آورده با آنکه میدانیم با پارتی بازی و توصیه و فرمایشی بوده، متاسفانه چاره ای نیست. همانگونه که نفر سی و چندم رزور را آوردند و نماینده مجلس کردند، یا با تقلب رئیس جمهور برای ما ساختند و صندوق رای های واقعی را “آکبند” به مساجد فرستادند، خوب طبیعی است که برآن روال این رئیس را هم از قرار حقنه کرده اند وچاره ای نیست که بیاید و ریاست را بکند و مثل رئیس جمهور شصت و سه درصدی مملکت که مملکت را به این روز انداخته او هم دانشگاه آزاد یعنی تنها نهادی را نشانه ای از آزادی دارد به حال و روز مملکت بیندازد که یک هماهنگی بین دانشگاه و مملکت هم بوجود آید.

 4. ناشناس گفت:

  نمی تواند. هاشمی تمی تواند!

 5. پژمان گفت:

  آقای هاشمی لطفا امضا نکنیددددددد