سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزايش دو سال حبس جدید براي امير خرم، عضو شورای مرکزی نهضت آزادی...

افزايش دو سال حبس جدید براي امير خرم، عضو شورای مرکزی نهضت آزادی

چکیده :سيد امير خرم عضو شوراي مركزي نهضت آزادي كه از ٤ ماه پيش دربند ٣٥٠ اوين مشغول سپري كردن محكوميت 6 ساله خود بود، طي روزهاي گذشته به واحد اجراي احكام دادسراي مقدسي اوين فراخوانده و حكم ٢سال حبس تعزيري مربوط به پرونده اي با عنوان اقدام عليه امنيت ملي از طريق عضويت در شوراي مركزي نهضت آزادي به وي ابلاغ شد....


با اضافه کردن دو سال حبس به حکم امیر خرم، عضو دربند شورای مرکزی نهضت آزادی، محکومیت وی به 8 سال حبس تعزیری افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار کلمه، سيد امير خرم عضو شوراي مركزي نهضت آزادي كه از ٤ ماه پيش دربند ٣٥٠ اوين مشغول سپري كردن محكوميت 6 ساله خود بود، طي روزهاي گذشته به واحد اجراي احكام دادسراي مقدسي اوين فراخوانده و حكم ٢سال حبس تعزيري مربوط به پرونده اي با عنوان اقدام عليه امنيت ملي از طريق عضويت در شوراي مركزي نهضت آزادي به وي ابلاغ شد.

امیر خرم را پیرعباسی قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، در ۲۶ مهر ماه ۸۹ محاکمه کرده بود که پس از دو ماه، در روز ۱۶ آذر، حکم هفت سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق را به وی ابلاغ کرد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر با یک سال کاهش، به شش سال حبس تبدیل شد.

او پس از عاشورای سال ۸۸ به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار و بازداشت شد و مدت ۵۰ روز را در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر برد. این فعال سیاسی، در سال ۸۰ نیز همراه با دیگر اعضای نهضت آزادی و نیروهای ملی مذهبی بازداشت شده و ۱۳۵ روز را در سلولهای انفرادی بازداشتگاه ۵۹ سپاه گذرانده بود.

پيش تر زندانيان ديگري از جمله ابوالفضل عابديني، مجيدتوكلي، عيسي سحرخيز، مهديه گلرو و بهاره هدايت در حين گذراندن دوران محكوميتشان با تشكيل دادگاه جديد از سوي قوه قضاييه با افزايش حكم مواجه شدند.


2 پاسخ به “افزايش دو سال حبس جدید براي امير خرم، عضو شورای مرکزی نهضت آزادی”

  1. ناشناس گفت:

    درود به تمام زندانی‌های سیاسی ایران. دوران نظام جمهوری اسلامی به سر آماده. “کلمه” لطفا سانسور نکنید.

  2. ناشناس گفت:

    آخر کجای دنیا سابقه دارد که محکومی را که محاکمه شده و برایش حکم بریده اند، یکبار دیگر محاکمه و به دوسال حبس بیشتر محکوم کنند. اینست آیین شما اینست مروت شما اینست عطوفت و رافت اسلامی؟