سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » يك فعال كارگري در قزوين: كارگران قراردادي تاوان قصور در تفكيك كارهاي مستمر از موقت ...

يك فعال كارگري در قزوين: كارگران قراردادي تاوان قصور در تفكيك كارهاي مستمر از موقت را مي‌پردازند

چکیده :رای صادره دیوان عدالت اداری درباره کارگران قند شاهرود گامي در جهت اجراي صحيح قانون كار پس از گذشت بيش از 20 سال از زمان تصويب است. ...


دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین گفت: آیین نامه تبصره‌هاي ماده 7 قانون کار مي‌بايست سالها پیش باید نوشته می‌شد تا هم اکنون شاهد قربانی شدن هزاران کارگر قراردادی نباشیم.

عیدعلی کریمی در گفت گو با ایلنا، ضمن بیان این مطلب که مسئولان در اجرای ماده 7 قانون کار دچار قصور شده‌اند‌، خاطر نشان کرد: رای صادره دیوان عدالت اداری درباره کارگران قند شاهرود گامي در جهت اجراي صحيح قانون كار پس از گذشت بيش از 20 سال از زمان تصويب است.

او افزود: از اين پس هيئت‌هاي حل اختلاف باید به رای دیوان عدالت اداری احترام گذاشته و نسبت به صدور احكام همسو اقدام کنند.

او با اشاره به اینکه کارفرمایان از تبصره 2 ماده 7 قانون کار سوء استفاده‌های زیادی کرده‌اند، گفت: کارفرمایان با سواستفاده از فقر كارگران براي كارهاي دائمی با آنان قرارداد‌ موقت امضاء می کنند.

کریمی افزود:80 درصد کارگران قراردادی تاوان عدم تدوين آيين نامه ي تفكيك كارهاي مستمر از موقت را پس می دهند.

او تاکید کرد:وظیفه مسئولان وزارت کار و تشکیلات کارگری اینست که آئین نامه تبصره 2 ماده 7 قانون کار را به هیئت دولت برسانند.

کریمی گفت:نمونه بارز این نوع قراردادها در استان قزوین به وفور مشاهده می شود که واحدی با 1000 کارگر، حتی 5 کارگر دائمی ندارد.

او در خاتمه افزود:تشکلات کارگری،صدور رای کارگران قند شاهرود را به شعبات عمومی دیوان و حتی کل کشور ارجاع داده تا همه دستگاه های صدور حکم ،رای یکسانی را در این خصوص داشته و صادر کنند.


یک پاسخ به “يك فعال كارگري در قزوين: كارگران قراردادي تاوان قصور در تفكيك كارهاي مستمر از موقت را مي‌پردازند”

 1. ناشناس گفت:

  داخلی صفحه اقتصادی آرشيو خبر
  توصيه مطلب

  کد مطلب: 138972
  آمار رسمی از بیکاری ناشی از هدفمندی اعلام شد
  تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۴۰
  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۸۹۰ واحد در شهرکهای صنعتی در جریان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها با کاهش میزان تولید و بیکاری ۴۱۰۸ نفری مواجه شده‌اند.

  به گزارش مهر، فخراله مولایی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: تا پیش از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، ۱۲۷ واحد صنعتی با اشتغالزایی ۲۳۴۰ نفر، تعطیل بودند که خوشخبتانه با اجرای برنامه‎‌های منسجمی از سوی واحدهای استانی، تعداد ۴۰ واحد با اشتغالزایی ۹۳۷ نفر مشغول به کار مجدد شدند.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در حال حاضر نیز ۸۷ واحد با اشتغالزایی ۱۴۰۳ نفر تعطیل هستند و ۲۱۹ واحد نیز در شرف تعطیلی قرار دارند.

  وی تصریح کرد: همچنین ۸۹۰ واحد نیز با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها با کاهش حجم تولید و بیکاری ۴۱۰۸ نفری رو به رو شده‌اند، که این موضوع در حال پیگیری است. مولایی ادامه داد: تمام تلاش سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی این است که بتواند حجم بیکاری را کاهش دهد.

  مولایی اظهار داشت: لایحه حمایت و پشتیبانی از صنایع کوچک به وزیر صنعت، معدن و تجارت ارایه شده است و بعد از انجام کارهای کارشناسی به هیئت دولت خواهد رفت. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای اجرایی شدن این لایحه، یک ردیف اعتباری خاص به ادغام صنوف و سازمان صنایع کوچک اختصاص خواهد یافت.

  وی اظهار داشت: ارائه کمک‌های فنی و اعتباری به واحد‌های صنعتی، کمک‌های بازسازی و نوسازی واحد‌های تولیدی و تقویت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک را از دیگر برنامه‌های سازمان صنایع کوچک برای حمایت از تولید‌کنندگان در دستور کار قرار گرفته است. به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت،آینده روشنی در انتظار فعالیت سرمایه گذاران در شهرک‌های صنعتی است. منبع سایت الف