سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تحصن هفتگی خانواده های زندانیان سیاسی در دادستانی تهران...

تحصن هفتگی خانواده های زندانیان سیاسی در دادستانی تهران

چکیده :خانواده زندانیان سیاسی با وجود بارها اعتراض به رفتارهای نامناسب در زندان اوین می گویند که این رفتارها ادامه دارد و بررسی های امنیتی در زندان اوین برای ملاقات کنندگان هر روز ابعاد تازه ای به خود می گیرد، این روزها برای بیست دقیقه ملاقات کابینی خانواده زندانیان باید با خود علاوه بر همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی بازرسی بدنی هم بشوند. ...


جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی که  در دو چهارشنبه گذشته در دادستانی  تهران در اعتراض به نقض حقوق شهروندی زندانیان  سیاسی  و نقض حقوق اولیه خانواده این زندانیان  تحصن کرده اند می گویند دادستان تهران بی توجه به این اعتراض ها دستور بیرون کردن خانواده ها را از دفتر دادستانی را صادر کرده است .

به گزارش خبرنگار کلمه، خانواده این زندانیان که در ماه های اخیر با بدترین برخوردهای مسوولان  قضایی و زندان روبه رو بوده اند اعلام کرده اند که به تحصن هفتگی خود در دادستانی ادامه خواهند داد .

دو هفته متوالی است که این خانواده ها ساعتها در دفتر دادستان تهران ، جعفری دولت آبادی برای ملاقات با وی به انتظار نشسته اند اما  نه تنها دادستان  تهران حاضر به ملاقات با خانواده ها نشده که تعدادی از ماموران اطلاعاتی دادستانی خانواده ها را تهدید به بازداشت کرده وسپس از ساختمان دادستانی بیرون کرده اند .

تعداد ی از خانواده ها به خبرنگار کلمه گفته اند که ماموران زن و مرد  دادستانی بعد از این رفتارهای  توهین آمیز درهای دادستانی را بسته و  در این روز مانع از ورود دیگر مراجعه کنندگان به دادستانی تهران شده اند .
این در حالی است که تعدادی  دیگر از خانواده ها در این روز برای پی گیری کارهایشان از راه های دور به دادستانی تهران واقع  در میدان ارگ آمده بودند .

خانواده زندانیان سیاسی با وجود بارها اعتراض به رفتارهای نامناسب در زندان اوین همچنان می گویند که این رفتارها ادامه دارد و بررسی های امنیتی در زندان اوین برای ملاقات کنندگان هر روز ابعاد تازه ای به خود می گیرد، این روزها برای  بیست دقیقه ملاقات کابینی خانواده زندانیان باید با خود علاوه بر همراه داشتن شناسنامه و  کارت ملی بازرسی بدنی هم بشوند .

این سخت گیری ها بعد از فرار یکی از مجرمان اقتصادی دانه درشت از زندان اوین – در حین ملاقات حضوری – سخت گیری ها و آزار و اذیت خانواده های دیگر زندانیان – بویژه زندانیان سیاسی- را به همراه  و مقررات انگشت نگاری و چهره نگاری و پوشاندن لباس ویژه، ملاقات کنندگان و ملاقات شوندگان را در زندان اوین  به همراه داشته است .

این روزها خانواده‌ها ی زندانیان سیاسی قبل از ورود به سالن ملاقات چه ملاقات کابینی و چه حضوری باید مهرهایی بر کف دستشان بزنند  ، خانواده‌ها می‌گویند این رفتار ماموران زندان اوین عصر بربریت را به یاد آنان می‌آورد که بر دست بردگان نشان و داغی می‌زدند تا آن‌ها را از بقیه متمایز کنند. این رفتار نیز موجب اعتراض خانوده‌های زندانیان سیاسی شد ه اما ماموران سالن ملاقات و سایر مسوولان قضایی  بی‌توجه به این اعتراض‌ها همچنان به کف دست همه خانواده‌ها مهر می زنند .

پوشیدن کاورهای زرد رنگ، انگشت نگاری و عکسبرداری از زندانی و خانواده در هنگام ملاقات حضوری ازدیگر رفتارهایی است که خانواده ها برای اعتراض به آنها چهارشنبه هر هفته در دادستانی تهران تحصن می کنند .


4 پاسخ به “تحصن هفتگی خانواده های زندانیان سیاسی در دادستانی تهران”

 1. ملت حرف اول را میزند. گفت:

  دوستان عزیز خانواده زندانیان را تنها نگذارید. این زندانیان همه افراد خانواده ما هستند. عضو خانواده بزرگ ایران هستند. اگر ما بخت آنرا نداشتیم که گرفتار شده و زندانی شویم دست کم می توانیم به خانواده زندانیان پیوسته و آنان را حمایت کنیم. تعدا صد و دویست و هزار را شاید بتوانند مهارکنند اما حاکمیت با یکصدهزارنفر و پانصدهزارنفر چه کار می تواند بکند. ملت حرف اول را میزند. این حاکمیت باید بداند که درخدمت ملت باید باشد نه آقا و سرور و فرمانده ملت. این زندانیان بدون قید و شرط می بایستی آزاد شوند. اینها گناه و جرم نیست. بی احترامی به رهبر و سرنگونی حاکمیت و توطئه اینها حرفهایی است که برای ساختن پرونده ازخودتان درآورده اید.

 2. ناشناس گفت:

  وقت طلاست باید از این وقت نهایت استفاده را کرد
  باید همه بهم وصل شویم.وبهترین راه از طریق مترو میباشد.چند نفر داخل هر واگن دریک دقیقه مشخص همه با هم شعار دهیم
  زندانی سیاسی ازاد باید گردد.مفسد اقتصادی اعدام باید گردد …

 3. ناشناس گفت:

  در عمل همه با هم انجام دهیم
  چه در مترو چه در اتوبوس و…… نترسید نترسید ما همه با هم هستیم با ماموران هم مثل خودشان رفتار میکنیم
  هر کسی هم در حال عکس گرفتن که اگر مامور باشد همانجا یک پرس کوبیده نوش جانش میکنیم

 4. sara گفت:

  خیلی عالی بود