سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » درخواست آزادی دکتر مسعود سپهر توسط جمعی از استادان دانشگاه آزاد شیراز...

درخواست آزادی دکتر مسعود سپهر توسط جمعی از استادان دانشگاه آزاد شیراز

چکیده :طولانی شدن مدت زمان حبس استاد گرامی و همکار ارزنده ما، جناب آقای دکتر مسعود سپهر موجبات تاسف و نگرانی هر چه بیشتر جمعی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شیراز را فراهم کرده است. امید است تا مسئولان امر با سعه صدر به این موضوع پرداخته و اقدامات مقتضی را جهت آزادی هر چه سریعتر ایشان مبذول نمایند....


در ادامۀ واکنش های اعتراض آمیز نسبت به ادامه بازداشت دکتر مسعود سپهر، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب و استاد علوم سیاسی دانشگاه آزاد شیراز، جمعی از استادان آن دانشگاه، با صدور بیانیه ای، خواستار آزادی فوری وی شدند.

به گزارش جرس، طی شش هفته ای که از دستگیری مسعود سپهر، استاد دانشکده علوم سیاسی دانشگاه آزاد شیراز و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب می گذرد، جو شدید امنیتی بر این دانشگاه حاکم بوده است و طی این مدت تعدادی از دانشجویان فعال بخش علوم سیاسی برای جلوگیری از اقدامات احتمالی به کمیته انضباطی دانشگاه فراخوانده شده و برای ایشان پرونده هایی تشکیل شده است.

همزمان گزارش رسیده که جمعی از فعالان دانشجویی مورد احضار و گروهی از استادان آن دانشگاه نیز، مورد تهدید قرار گرفته اند.

با این وجود جمعی از اساتید این دانشگاه طی بیانیه ی کوتاهی نگرانی خود را نسبت به ادامه روند موجود ابراز داشتند. در بخشی از بیانیه آمده است:

“طولانی شدن مدت زمان حبس استاد گرامی و همکار ارزنده ما، جناب آقای دکتر مسعود سپهر موجبات تاسف و نگرانی هر چه بیشتر جمعی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شیراز را فراهم کرده است. امید است تا مسئولان امر با سعه صدر به این موضوع پرداخته و اقدامات مقتضی را جهت آزادی هر چه سریعتر ایشان مبذول نمایند.”

لازم به ذکر است، پیش از این نیز جمعی از دانشجویان طی بیانیه ای دستگیری استاد خود را محکوم و خواهان آزادی وی شده بودند.


2 پاسخ به “درخواست آزادی دکتر مسعود سپهر توسط جمعی از استادان دانشگاه آزاد شیراز”

  1. حبیب تبریزیان گفت:

    آژانس فرانس پرنس مسکو: امروز شنبه ،شب سال نو مسیحی پلیس ضد شورش روسیه در شهرهای سنت پطرزبورگ و مسکو نزیدیک به 20 نفر از تظاهر کنندگان چپ علیه پوتین را دستگیر کرد. همزمان در شهر نوروگرود نیز تظاهراتی بر گزار شد که در انجا کسی دستگیر نشد. تظاهر کنندگان شعار میداده اند> ما روسیه ایی بدون پوتین میخواهیم.

  2. ناشناس گفت:

    هر چه نخبه و با سواد و روشنفکر است باید زندان برود .هرچه بی سواد نادان جاهل است و شعبان بی مخ است .ازاد و پست مقام دارند و دعا گو هسند و در دست او برای سرکوب و شکنجه اماده