سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تقدیر از متهم ردیف اول کهریزک در همایش مبارزه با قاچاق...

تقدیر از متهم ردیف اول کهریزک در همایش مبارزه با قاچاق

چکیده :سعید مرتضوی که به پاس خوش خدمتی اش! از سوی احمدی نژاد پس از جنایت کهریزک به سمت ریاست ستاد مبارزه با کالا و قاچاق ارز،منصوب شد و با وجود حکم تعلیق برای جنایت کهریزک، هم چنان از حاشیه امن برخوردار است، در این مراسم مورد تقدیر و تشکر محمدرضا رحیمی معاون اول احمدی نژاد قرار گرفت که خطاب به او، مرتضوی را از دوستان عزیز، همراه، کوشا و ساعی خواند. ...


عامل اصلی جنایت‌های کهریزک امروز در مراسم در همایش مبارزه با قاچاق کالا و ارز از سوی معاون محمود احمدی نژاد مورد تقدیر قرار گرفت.

سعید مرتضوی که به پاس خوش خدمتی اش! از سوی احمدی نژاد پس از جنایت کهریزک به سمت ریاست ستاد مبارزه با کالا و قاچاق ارز،منصوب شد و با وجود حکم تعلیق برای جنایت کهریزک، هم چنان از حاشیه امن برخوردار است، در این مراسم مورد تقدیر و تشکر محمدرضا رحیمی معاون اول احمدی نژاد قرار گرفت که خطاب به او، مرتضوی را از دوستان عزیز، همراه، کوشا و ساعی خواند.

رحیمی گفت: نمی‌خواهم از آقای مرتضوی تعریف کنم اما اقدامات صورت گرفته در دوره ایشان قابل مقایسه با دوره‌های قبل نیست. قانونی که برای مبارزه با قاچاق وجود داشت مربوط به 78 سال قبل و زمان قاجار بود و با حمایت‌های شبکه قاچاق تاکنون دوام پیدا کرده بود و این قانون، قانون خنده‌آور و شاید هم گریه‌آوری بود.

به گزارش کلمه، با وجود آنکه خواسته اصلی اولیای دم و همچنین بسیاری از شخصیت های سیاسی منتقد و حتی تعدادی از چهره های منتسب به جناح محافظه کار، برخورد با مقام های قضایی مرتبط با پرونده و به ویژه سعید مرتضوی، دادستان وقت تهران، بوده است ،این موضوع هنوز محقق نشده است که البته مشخص نیست این رویه به منزله صدور حکم تبرئه مورد نظر توسط دولت است یا وی همچنان از نظر قوه قضائیه متهم محسوب می‌ شود.

به گزارش فارس، رحیمی سخنانش را در مورد مساله قاچاق اینگونه ادامه داد که این قاچاقچیانی که در مرز می‌بینید اصلی‌ها نیستند، اصلی‌ها در تهران هستند، در مراکز استان‌ها هستند.

وی آمار فعلی قاچاق را 16 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: از طریق قاچاق اجناس بنجل و غیر استاندارد وارد بازار می‌شود که برای سلامت مردم خطر دارد و تولید کشور را در معرض نابودی قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه کفش‌های بنجل چینی در سال 86 ، 6 هزار کفاشی را نابود کرد اظهار داشت: باید جهاد کنیم، باید قیام کنیم، باید تعرفه‌ها را اصلاح کنیم تا با واردات کالای قاچاق مبارزه شود. سالی 25 میلیون دستگاه تلفن همراه از طریق قاچاق وارد کشور می‌شود.

رحیمی گفت: برای سیگار آنقدر عوارض و تعرفه بسته‌اند که همه واردات سیگار قاچاق است به طوری که آن سناتور آمریکایی می‌گوید ما از طریق سیگار سرطان وارد ایران می‌کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: در یکی از همین کشورهای همسایه بودجه سالانه 3 میلیارد دلار است یعنی 5 برابر بودجه یک کشور در کشور ما قاچاق می‌شود لذا لازم است تا در مناطق مرزی با واردکنندگان کالای قاچاق قرارداد بسته شود و مواد و تجهیزاتی که لازم داریم و به خاطر تحریم‌ها نمی‌توانیم وارد کنیم از طریق اینها وارد کنیم پولی خوبی هم به آنها بدهیم و اینها بروند با دوستان خارجی‌شان مذاکره کنند. با این روش تحریم‌ها هم شکست می‌خورد. باید در مرزها فهرست قطعات و تجهیزات مورد نیاز را اعلام کنیم تا بر اساس این فهرست کالاها وارد کشور شوند.

وی با اشاره به نوسان نرخ ارز گفت: حتی اگر یک سنت دلار گران شود دولت خوشحال نمی‌شود بلکه جلسه می‌گذارند تا قیمت آن را کنترل کنند اما آنها که بازار ارز را به هم ریخته‌اند یک آدم بی‌حیا و بی‌هویت را به بازار می‌فرستند تا افزایش نرخ ارز را به گردن دولت بیندازند.

وی به دفاع از احمدی نژاد و دولت او هم پرداخت و افزود: روزنامه‌ها علیه دولت مظلوم حرف می‌زنند و خیلی از آنها دروغ است. بانک مرکزی ما جزء خوش‌ حساب ترین بانک‌های مرکزی دنیا است.

رحیمی تاکید کرد: دولت باید از موجودی تمام انبارها اطلاع داشته باشد.


11 پاسخ به “تقدیر از متهم ردیف اول کهریزک در همایش مبارزه با قاچاق”

 1. ناشناس گفت:

  “”معاون اول رئیس‌جمهور گفت: لازم است تا در مناطق مرزی با واردکنندگان کالای قاچاق قرارداد بسته شود و مواد و تجهیزاتی که لازم داریم و به خاطر تحریم‌ها نمی‌توانیم وارد کنیم از طریق اینها وارد کنیم پولی خوبی هم به آنها بدهیم و اینها بروند با دوستان خارجی‌شان مذاکره کنند. با این روش تحریم‌ها هم شکست می‌خورد. باید در مرزها فهرست قطعات و تجهیزات مورد نیاز را اعلام کنیم تا بر اساس این فهرست کالاها وارد کشور شوند.””
  منظور همون برادران قاچاقچی بود دیگه آره؟
  .
  .
  “”بانک مرکزی ما جزء خوش‌ حساب ترین بانک‌های مرکزی دنیا است.””
  بله بله

 2. رحمان گفت:

  گریه آوراست که معاون اول نمیداند78سال قبل دوران پهلوی اول است نه قاجار ظاهرا درطول عمربابرکتش فقط راه ساختمان فاطمی رویادگرفته

 3. پرویز گفت:

  عجب رویی دارند اینها

 4. ناشناس گفت:

  به جای “روزنامه‌ها علیه دولت مظلوم حرف می‌زنند و خیلی از آنها دروغ است”

  باید می فرمودید:

  “دولت تلاش می‌کند مردم را فریب دهد و بسیاری از روزنامه‎ها در تقدیس این دولت، مجبورند دروغ بگویند. آنانکه راست گفتند، راست رفت توی آستینشان”

 5. ممد گفت:

  گل گفتی آره ، بله

 6. ایران داد عمارلویی گفت:

  باید تشکر مخصوص از قوه محترم قضاییه بکنیم.دومین تشکر از اولیای کشته شدگان کهریزک علی الخصوص جناب روح الامین و اما نشان دادن صوت و تصویر متهم اول کهریزک حاکی از این است که ایشان را دارند برای پست های بالاتری اماده میکنند.تشکر بالا بلندی هم باید از صدا و سیمای ضرغامی داشته باشیم که سر سیاه زمستان و سرما با نشان دادن این اقای قاضی جوان همه را بایکوت نموده و باعث شدند که امیدی از کسی نداشته باشیم.فعلن دور /دور گردن فرازها میباشد.تا گردنی بشکنند.

 7. ناشناس گفت:

  رحیمی با رحیمی دزد با دزد کنند هم صنف با هم دست دزدی (رای ،نفت ،وجه نقدو…هر چی کرمتونه)

 8. روان زیبا کاظمی شاد بادا گفت:

  آیا شما هم مثل من یاد زیبا کاظمی و آن بلایی که بر سر آن زن شجاع آورده شد افتادید؟ این حاکمیت به سبب این بی عدالتی ها و تبعیض ها باید روزی تقاص پس دهد.

 9. ناشناس گفت:

  چاقو دسته اش رو نمیبره…..همه هم دستند..

 10. به یادمحسن گفت:

  عامل اصلی جنایت‌های کهریزک امروز در مراسم در همایش مبارزه با قاچاق کالا و ارز از سوی معاون محمود احمدی نژاد مورد تقدیر قرار گرفت.
  _________________________________________-
  قابل توجه عبدالحسین روح الامینی پدرشناسنامه محسن روح الامینی که اینقدرادعامیکردمن پیگیرخون فرزندم خواهم شد

  زهی تاسف که این آقای عبدالحسین روح الامینی شب وروزبدوبیراه به جنبش سبزمیگوید ومیگوید خداوند درانتخابات 88به دادنظام رسید وگرنه فتنه گران باعث سرافکندگی نظام میشدند
  واقعاشرم آوره که این آقادرهرهمایش انتخاباتی همین حرف میزد
  شهیدمحسن ماسبزیان همه برادروپدران توییم وهمیشه سرفرازودرقلب ماخواهی ماند

 11. جمشید گفت:

  با سلام،
  درود بر شهیدان پاک سرشت سبز های همیشه سبز. امید است تا صبح ظفر به زودی زود طلوع کند و به همت تمام مردان راستین کشورمان را آباد سازیم. امید است که تمام زندانی های سیاسی عزیز در بند این رژیم دژخیم آزاد گشته و روزهای آزادی را جشن بگیریم. در آن روز تنها ندامت و خجالت برای بانیان ظلم وستم کافی است. و به قول دکتر خزعلی عزیز می گذاریم آنها هرچه می خواهند بگویند و من می گویم هرچقد خواستند عو عو کنند.