سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آمادگی نیروی انتظامی برای استقرار در بانک مرکزی و وزارت اقتصاد...

آمادگی نیروی انتظامی برای استقرار در بانک مرکزی و وزارت اقتصاد

چکیده :فرمانده کل نیروی انتظامی برای استقرار پلیس در بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی به منظور جلوگیری از جرایم پولی، مالی و اقتصادی اعلام آمادگی کرد....


فرمانده کل نیروی انتظامی برای استقرار پلیس در بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی به منظور جلوگیری از جرایم پولی، مالی و اقتصادی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایلنا، اسماعیل احمدی مقدم که در همایش سراسری بررسی روند اجرای مصوبات اخیر دولت در عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز سخن می‌گفت، در مورد ضرورت حضور نیرو یپلش در بانک مرکزی و وزارت اقتصاد افزود: تاکنون این اتفاق در کشور ما نیفتاده که اگر افتاده بود شاهد اتفاقاتی نظیر اختلاس سه هزار میلیارد تومانی اخیر نبودیم؛ متاسفانه تخلفاتی از این قبیل علاوه بر اقتصاد به اعتماد مردم کشور نیز لطمه ‌می‌زند.

فرمانده کل نیروی انتظامی گفت: امروز نیازمند اصلاح ساختار‌ها در کشور هستیم و حضور نداشتن پلیس در حوزه‌های مذکوراز جمله بانک مرکزی خلاء‌ای در کشور ایجاد کرده که در صورت شناسایی نشدن این خلاء‌ها و رفع نشدن آن‌ها در آینده ضربه‌های بیشتری از این محل خواهیم دید.

او با بیان اینکه هم‌اكنون زندگی بسیاری از مرزنشینان از محل قاچاق تامین ‌می‌شود، افزود: “از یک سو به ما تاکید ‌می‌شود که باید در مبارزه با قاچاق با اهتمام و جدیتی ویژه برخورد شود و از سوی دیگر معیشت مرزنشینان نیز با اهمیت و مورد توجه عنوان ‌می‌شود.”

وی ادامه داد: “تامین معیشت مرزنشینان از محل قاچاق منجر به آن شده که فرزندان این اقشار نسبت به ادامه تحصیل علاقه‌ای نشان نداده و تامین زندگی خود را به سود‌های مقطعی وابسته کنند.”

احمدی‌مقدم با یادآوری نظارت دستگاه‌های مختلف در مبادی مرزی به منظور مبارزه با قاچاق تصریح کرد: “چندگانه بودن نظارت‌ها در مسیر مبارزه با قاچاق خللی ایجاد نمی‌کند کما اینکه بر تقویت نظارت‌ها ‌می‌افزاید. امروز مهم‌ترین موضوع برخورد قاطع با تخلفات است.”

به اعتقاد او ، مهم‌ترین مساله موجود در جریان مبارزه با قاچاق در کشور، اخلال در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی است چرا که نظام تصمیم‌گیری باید مبتنی بر پیش‌بینی تخلف و بهره‌گیری از یک سیاست یکسان باشد.

احمدی مقدم در ادامه از آمادگی پلیس برای استقرار در بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی به منظور جلوگیری از جرایم پولی، مالی واقتصادی خبرداد و گفت: “تاکنون این اتفاق در کشور ما نیافتاده که اگر افتاده بود شاهد اتفاقاتی نظیر اختلاس سه هزار میلیارد تومانی اخیر نبودیم؛ متاسفانه تخلفاتی از این قبیل علاوه بر اقتصاد به اعتماد مردم کشور نیز لطمه ‌می‌زند.”


6 پاسخ به “آمادگی نیروی انتظامی برای استقرار در بانک مرکزی و وزارت اقتصاد”

 1. حبیب تبریزیان گفت:

  من قبلاً راجع به مشکل بحران ارزی و هجوم نقدینگی صدها برابری سرگردان بسوی دلالی ارزی در یک کامنت در همین سایت شما نوشتم دولت و بانک مرکزی دو راه بیشتر ندارد. یا نرخگذاری ارزها را رها کند تا بهر سطحی که میخواهند برسند و یا حکومت نظامی ارزی اعمال کرده و پیراهن شخصی ها و و بسیج را در بانکها و صرافیها مستقر کند! فکر نمیکردم دولت به این زودی توصیه مرا اجرا کند. حال باید منتظر پیدا شدن سرو کله مأمورین تعزیزات حکومتی جلوی بانکها باشیم!چند وقت دیگر بهم میگوئیم:یادش بخیر یادته تا همین چند وقت پیش دلار 2 هزار تومن بود!

 2. سبزه قبای بصیر گفت:

  خواهشمنداست سردار رادان را در بانک مرکزی ببندید تا دزدان بیت المال از ایشان واهمه کرده هر چقدر پول برداشته اند را برگردانند سرجایش

 3. ناشناس گفت:

  سلام باین اقای محترم گفته شود کل سیستم مشکل دارد و خود ایشان هم یکی از همین عوامل هستند. با تشکر.

 4. ناشناس گفت:

  شما قاچ زین را بچسب اسبدوانی پیش کشت.خیلی امنیت درجامعه را فراهم کرده اید، حالا می خواهید ازخوان یغما چیزی هم شما بهره مندشوید؟!

 5. ناشناس گفت:

  نفت ومخابرات را که به سپاه دادند.این دوگلوگاه اقتصادی ومالی را هم به پلیس واگذارکنند تا مملکت بیشتر آبادشود.

 6. ناشناس گفت:

  در این محل ها کم دزدی و سرقت و خلافکاری می شود که شما هم میخواهید سهمی از آن داشته باشید؟؟