سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

اینترنت کشور بار دیگر مختل شد

چکیده :طی هفته‌های اخیر قطعی و وصلی‌های مکرر در ارتباطات اینترنتی صبر کاربران مخابرات و هم‌چنین شرکت‌های خصوصی اینترنتی را لب‌ریز کرده و موجب شد برخی ارتباطات ضروری از دسترس خارج شوند. ...


اینترنت کشور از حدود ساعت ۱۰:۳۰ امروز به اختلال و قطعی دچار شد که ظاهرا این اختلالات به دلیل بروز خرابی در یکی از مسیرهای فیبر نوری است.

به گزارش ایسنا طی هفته‌های اخیر قطعی و وصلی‌های مکرر در ارتباطات اینترنتی صبر کاربران مخابرات و هم‌چنین شرکت‌های خصوصی اینترنتی را لب‌ریز کرده و موجب شد برخی ارتباطات ضروری از دسترس خارج شوند.

پیش از این نیز قطعی‌ و کندی ارتباطات اینترنتی وجود داشت اما به گونه‌ای نبود که بسته‌ای در طول چند دقیقه و به صورت پیاپی ارسال نشود، البته این موضوع بیش‌تر از دید کاربران ADSL مطرح شده و وضعیت کسانی که DIAL UP استفاده می‌کنند، مشخص نیست.

با وجودی که تقریبا هر هفته اخبار و مصاحبه‌هایی به نقل از مسوولان وزارت ارتباطات و شرکت ارتباطات زیرساخت مبنی بر افزایش و توسعه مسیرهای شبکه فیبر نوری و افزایش سرعت، ظرفیت و کیفیت اینترنت مطرح و این وعده داده می‌شود که دیگر با مشکلی با عنوان اختلالات اینترنتی روبرو نخواهیم بود و درصورت بروز مشکل قطعی، ارتباط به‌واسطه پشتیبانی مسیرهای فیبر نوری از چند مسیر و بلافاصله از مسیر جایگزین برقرار می‌شود، اما در عمل اختلالات و سرعت کم اینترنت، هم‌چنان معضلی حل‌ناشدنی و پایان‌ناپذیر برای کاربران محسوب می‌شود.


3 پاسخ به “اینترنت کشور بار دیگر مختل شد”

  1. اینهم حقه رژیم است گفت:

    مگه در مملکت ما اینترنت هم هست که خراب و مختل شده باشد. اینترنت مال عده ای با بصیرت و خواص است وگرنه ما فقیر بیچاره ها که دسترسی به اینترنت نداریم. من الان یک ماه است خودم را کشته ام که سری به “فیس بوک” بزنم غیر ممکنه. اینها اگر عقل داشته باشند باید اجازه دهند مردم هرچه دلشان میخواهد در این سایت ها بنویسند چون هیچ کس در داخل ایران قادر به دسترسی به آنها نیست با این همه خرابکاری که در اینترنت شد. کافی نت ها هم که اخطار پشت اخطار که از فیلتر شکن استفاده نشود وگرنه… خوب نوشتن و انتشار انتقاد ها به نفع رژیم است زیرا ایرانیان خارج میخوانند و میگویند به به عجب رژیم آزادی خواهی داریم که مردم هرچه می خواهند می نویسند.

  2. ناشناس گفت:

    وضعیت dial up بد نبود اما با فیلترشکنها مشکن داشت…فقط tor کار میکرد

  3. رضا گفت:

    باز حتما لنگر کشتی خورده به سیم….در استانه انتخابات و تبادل نظرها و نامه اقای نوری زاد و…..طبیعیه که اینترنت رو کمی شل و سفت کنن