سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حسین راغفر: ادعای دو و نیم میلیون شغل نیاز به 25 درصد رشد اقتصادی دارد...

حسین راغفر: ادعای دو و نیم میلیون شغل نیاز به 25 درصد رشد اقتصادی دارد

چکیده :راغفر با بیان این که خود اشتغالی به معنای ايجاد اشتغال نیست، افزود: برای ایجاد دو میلیون و 500 هزار فرصت شغلی باید نرخ رشد اقتصادی به بالای 25 درصد برسد در حالیکه این نرخ در ایران هم اکنون منفی است....


به گفته یك كارشناس اقتصادي، ایجاد دو میلیون و 500 هزار فرصت شغلی وعده داده شده توسط دولت نيازمند نرخ رشد اقتصادی بالای 25 درصد است در حالیکه این نرخ در ایران هم اکنون منفی است.

به گزارش ایلنا، حسین راغفر در توضیح ادعای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اينکه ایجاد فرصت‌های شغلی جدید نیازی به رشد اقتصادی ندارد، اظهار داشت: آگهی‌های فروش اعضای بدن و مشاغل خانگی نیازی به افزايش رشد اقتصادی ندارند چون شغل تلقی نمی‌شوند.

اين استاد دانشگاه با اشاره به افزایش تعداد مشاغل کاذب در طی دوران فعالیت دولت نهم و دهم در کشور تصریح کرد: مشاغلی از قبیل مشاغل خانگی، دستفروشی و فروش اجزاء بدن طی هفت سال گذشته افزایش یافته‌اند و اگر اين قبيل مشاغل در آمار اشتغالزايي دولت لحاظ شوند طبيعي است كه طبق اظهار نظر وزیر ایجاد این شغل‌ها نیازی به سرمایه‌گذاری در سطح کشور نداشته باشد.

راغفر با بیان این که خود اشتغالی به معنای ايجاد اشتغال نیست، افزود: برای ایجاد دو میلیون و 500 هزار فرصت شغلی باید نرخ رشد اقتصادی به بالای 25 درصد برسد در حالیکه این نرخ در ایران هم اکنون منفی است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.