سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حکم سه سال حبس تعزیری فرشته شیرازی تایید شد...

حکم سه سال حبس تعزیری فرشته شیرازی تایید شد

چکیده :دادگاه تجدید نظر استان مازندران، حکم سه سال حبس تعزیری فرشته شیرازی که توسط قاضی حسن زاده در دادگاه انقلاب شهرستان آمل صادر شده بود را تایید کرد. ...


دادگاه تجدید نظر استان مازندران، حکم سه سال حبس تعزیری فرشته شیرازی که توسط قاضی حسن زاده در دادگاه انقلاب شهرستان آمل صادر شده بود را تایید کرد.

به گزارش تارنمای «تغییر برای برابری»، فرشته شیرازی فعال حقوق زنان از روز ۱۲ شهریور در زندان آمل که فاقد امکانات اولیه و تفکیک جرائم است نگهداری می شود.

بر اساس این گزارش، فرشته شیرازی به دلیل شرایط نامناسب زندان آمل علی رغم اینکه خانواده اش ساکن آمل هستند درخواست انتقال به زندان ساری را داده است که به احتمال قوی در هفته های آینده به زندان ساری منتقل خواهد شد.

گفتنی است، فرشته شیرازی فعال حقوق زنان و از اعضای فعالان کمپین یک میلیون امضا در شهر آمل است، که پیش‌تر در شهریور سال ۸۸ بار‌ها به دفتر پیگیری و اطلاعات این شهر احضار و بازجویی شده و منزل وی نیز توسط ماموران امنیتی مورد تفتیش قرار گرفته بود.

شیرازی در تاریخ ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۰ در پی احضار به اداره اطلاعات آمل بازداشت و در تاریخ شش مهر ماه ۱۳۹۰ در دادگاه شهر آمل محاکمه شد، که در این دادگاه “اقدام علیه امنیت ملی، نشراکاذیب، توهین به مسئولین” از جمله اتهاماتی بود که به این فعال مدنی تفهیم شد اما وی اتهامات مذکور را نپذیرفت.

این فعال مدنی و جنبش زنان، در نهایت به سه سال حبس تعزیری و هفت سال ممنوع الخروجی محکوم شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.