سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رئیس شورای ملی مرکزی رقابت :پرداخت یارانه انرژی به صنعت و تولید یک اشتباه بود/ تولی...

رئیس شورای ملی مرکزی رقابت :پرداخت یارانه انرژی به صنعت و تولید یک اشتباه بود/ تولیدکنندگان با چالش رو به رو هستند

چکیده :رئیس شورای ملی مرکزی رقابت گفت: پرداخت یارانه انرژی به صنعت و تولید در هدفمندی یارانه‌ها یک اشتباه بودو باید با استهلاک نزولی از تولید حمایت شود....


رئیس شورای ملی مرکزی رقابت گفت: پرداخت یارانه انرژی به صنعت و تولید در هدفمندی یارانه‌ها یک اشتباه بودو باید با استهلاک نزولی از تولید حمایت شود.

جمشید پژویان در گفت‌و‌گو با ایلنا با بیان اینکه اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌ها در حوزه تولید ناموفق بوده است افزود: ادامه روند فعلی در مرحله دوم به طور قطعی هدفمندسازی را در حوزه تولید با شکست مواجه می‌کند.

وی تصریح کرد: باید با تغییر تکنولوژی و خارج کردن ماشین‌های فرسوده و با فناوری‌های به روز به سمت بهبود کیفیت تولید و صرفه جویی در مصرف انرژی باشیم و این امر باید با استفاده از خارج کردن بنگاه‌های اقتصادی و صنایعی که بالا‌ترین انرژی را دارندصورت گیرد‌‌ همان حمایت غیر نقدی می‌سر می‌شود.

وی اضافه کرد: در مرحله اول اجرای طرح هدفمند سازی یارانه‌ها، بخش تولید به صورت درست دیده نشد و هنوز تولید کنندگان باچالش روبه رو هستند.

پژویان تأکید کرد: تولید کنندگان تنها زمانی می‌توانند از یارانه بهره‌مند شوند که با بکار گیری ماشین آلات نوو با بازدهی بالا، بهره وری را افزایش دهند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.