سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مهدی تقوی: سیاست های غلط اقتصادی دولت منجر به اشتغال زدایی شد...

مهدی تقوی: سیاست های غلط اقتصادی دولت منجر به اشتغال زدایی شد

چکیده :كارشناس مسائل اقتصادي ، ضمن اشاره به ادعای وزیر كار، تعاون و رفاه اجتماعي مبنی بر اینکه نرخ رشد اقتصادی ارتباطی با ایجاد فرصت های شغلی جدید ندارد، اظهارات و تفکر وزیر را سیاسی و فاقد منطق اقتصادی دانست و گفت: دولت برای ایجاد اشتغال باید نرخ رشد اقتصادی را افزایش دهد....


مهدي تقوی گفت: سیاست های غلط اقتصادی دولت نه تنها منجر به ایجاد اشتغال نمی‌شود بلکه اشتغال زدایی می‌کند.

به گزارش ایلنا، اين كارشناس مسائل اقتصادي ، ضمن اشاره به ادعای وزیر كار، تعاون و رفاه اجتماعي مبنی بر اینکه نرخ رشد اقتصادی ارتباطی با ایجاد فرصت های شغلی جدید ندارد، اظهارات و تفکر وزیر را سیاسی و فاقد منطق اقتصادی دانست و گفت: دولت برای ایجاد اشتغال باید نرخ رشد اقتصادی را افزایش دهد.

او با اشاره به افزایش نرخ بیکاری تصریح کرد: ورشکستگی واحدهای تولیدی در پی اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از وضعیت بد اقتصادی در کشور خبر می‌دهد.

این کارشناس اقتصادی، با بیان این که سیاست هایی از قبیل خود اشتغالی به معنای فرصت های شغلی جدید تلقی نمی‌شوند خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات اشتغالزایی در غالب خود اشتغالی به معنای از دست رفتن منابع ملی است.

تقوی یاد آور شد: برای ایجاد اشتغال دولت باید نسبت به سرمایه گذاری‌های مولد اقدام کند تا بخش های کشاورزی و خدمات در کشور گسترش یابد.

او یکی از سیاست‌های اصلی دولت را حفظ اشتغال موجود اعلام کرد و گفت: سیاست های غلط اقتصادی دولت از قبیل اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نه تنها منجر به حفظ اشتغال نشد بلکه باعث شد که میلیون ها شغل پایدار از میان برود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.