سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یک فعال کارگری: كارگران با تغيير قانون كار از حقوق خود چشم‌پوشي نمي‌كنند...

یک فعال کارگری: كارگران با تغيير قانون كار از حقوق خود چشم‌پوشي نمي‌كنند

چکیده :قنبری افزود: به نظر مسئولین، قانون کار مانع سرمایه گذاری و پیشرفت اقتصاد است، در صورتی که اگر بخواهیم واقع بینانه به این موضوع بپردازیم، با کمی دقت در می‌یابیم که قانون کار یک مانع نیست بلکه اجرای غلط آن مشکل ساز است....


مسئولین اجرایی قانون کار را بصورت سلیقه‌ای اجرا می‌کنند که این شیوه دارای عواقبی جبران ناپذیر خواهد بود و کارگران از حقوق حقه خود چشم پوشی نخواهند کرد.

یک فعال کارگری با تاکید بر اینکه هر گونه اصلاح در قانون کار، به معنی ومفهوم اصلاح و بهبود در وضعیت کار نیست، بلکه مثله کردن قانون کار است،هشدار داد: کارگران از حقوق حقه خود چشم پوشی نخواهند کرد و بدنبال احقاق حقوق خود هستند.

به گزارش ایلنا ، سهراب قنبری، دبیر اجرایی خانه کارگر غرب تهران با اشاره به اینکه باید به مجریان قانون کار چگونگی اجرای صحیح قانون را آموزش داد، اظهار کرد: مسئولین اجرایی قانون کار بصورت سلیقه‌ای قانون کار را اجرا می‌کنند.

این فعال کارگری خواستار اجرای قانون کار براساس قانون مصوب شد و اجرای قانون کار به روش سلیقه‌ای و فردی را دارای عواقبی جبران ناپذیر دانست. او گفت:از صاحب نظران در زمینه اصلاح قانون کار نظر خواهی نشده است و همچنین مسئولان هم دلایل قانع کننده‌ای برای اصلاح قانون کار ندارند.

قنبری افزود: به نظر مسئولین، قانون کار مانع سرمایه گذاری و پیشرفت اقتصاد است، در صورتی که اگر بخواهیم واقع بینانه به این موضوع بپردازیم، با کمی دقت در می‌یابیم که قانون کار یک مانع نیست بلکه اجرای غلط آن مشکل ساز است.

او با تصریح اینکه قانون کار یاد گار امام راحل بوده و بعد از قانون اساسی از مهم‌ترین قوانین جاری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است،اضافه کرد: قانون کار هدیه انقلاب اسلامی به تلاشگران عرصه تولید و صنعت است و مظلوم‌تر از قانون کاروجود ندارد.

وی،از جمله مواردی که در پیش نویس اصلاحیه قانون کار قصد تغییرش را دارند، مواد ۱۱۲ و ۱۱۵ این قانون را یادآوری کرد و افزود: با اصلاح شرایط به کارگیری کارآموز و تعمیم دادن این شرایط به تمام کارگران، بدنبال چه موضوع و هدفی می‌توانیم باشیم و وجود مواد ۱۱۲ و ۱۱۵ قانون کار چه مشکلاتی را برای سرمایه گذار و صنعت و تولید دارد که اصلاح آن را الزامی کرده است.

قنبری ادامه داد: با ورود به اصل‌های مندرج در حقوق ملت از اصل ۱۹ قانون اساسی به بعد، کاملا می‌توان پی برد که برای رعایت حقوق ملت ایران – بویژه قشر شریف کارگر – قانون کار شکل گرفته و مفاد و ماده‌های آن به صورت حلقه‌های زنجیر در هم ادغام و وابسته‌اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.