سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مسوول کشته شدن کارگران فولاد یزد وزیر کار است...

مسوول کشته شدن کارگران فولاد یزد وزیر کار است

چکیده :نماینده اصلاح طلب مجلس در واکنش به انفجار اخیر کارخانه فولاد غدیر یزد که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از کارگران شد، مسوولیت این حادثه را متوجه وزیر کار خواند و خطاب به وی گفت: آیا وقت آن نرسیده که در این باره پاسخگو بوده و مسئولیت امر را بپذیرد....


فقدان دستور العمل ایمنی مناسب و عدم نظارت کامل موجب بروز چنین فاجعه‌ای شده و از وزیر کار در این باره پرسیده می شود.

نماینده اصلاح طلب مجلس در واکنش به انفجار اخیر کارخانه فولاد غدیر یزد که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از کارگران شد، مسوولیت این حادثه را متوجه وزیر کار خواند و خطاب به وی گفت: آیا وقت آن نرسیده که در این باره پاسخگو بوده و مسئولیت امر را بپذیرد.

به گزارش ایلنا، علی اکبر اولیا با بیان اینکه «از وزیر کار در این باره سوال پرسیده می‌شود» اظهار داشت: بنا به گفته نمایندگان شهرستانهای مختلف استان یزد، این چندمین باری است که در این استان شاهد وقوع چنین حوادثی بوده‌ایم البته تکرار آن در دیگر نقاط کشورمان نیز تجربه شده است با این همه آیا وقت آن نرسیده که وزیر کار در این باره پاسخگو بوده و مسئولیت امر را بپذیرد.

او گفت:مسئولین استانی با تشکیل هیاتی در پی بررسی علل وقوع این رخداد ناگوار هستند ولی از ظواهر امر چنین بر می‌آید که فقدان دستور العمل ایمنی مناسب و عدم نظارت کامل موجب بروز چنین فاجعه‌ای شده است.

اولیا با تشریح این حادثه گفت:شنیده‌ها حاکی از آن است که ناخالصی‌های موجود در قراضه‌ها باعث شده تا مواد مذاب فوران کرده و به اطراف ریخته شود و این یکی از دلایل انفجار و کشته شدن کارگران است.

نماینده یزد در مجلس، استفاده از ضایعات جنگی در کوره‌های ذوب را غیر متحمل ندانست و اشاره کرد: اگر چه هنوز علت دقیق این فاجعه روشن نیست اما بدون شک کم دقتی و لحاظ نکردن شرایط ایمنی از اشتباهاتی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

علی اکبر اولیا ضمن ابراز همدردی با خانواده کارگران متوفی از عزم مجلس برای پیگیری این مورد به منظور جلوگیری از رخدادهای ناگوار این چنینی در آینده سخن گفت. او تاکید کرد: اگر چه بار اول نبوده ولی تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم تا با ملزم کردن مسئولان دیگر شاهد تکرار شدن تجربه‌های تلخ این چنینی نباشیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.