سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » علی مطهری: نسبت به برخورد با مردم و دانشجویان در حوادث سال ۸۸ معترض هستم...
» نترسید و قداست بی‌جا برای نظام ایجاد نکنید

علی مطهری: نسبت به برخورد با مردم و دانشجویان در حوادث سال ۸۸ معترض هستم

چکیده :اگر مردم کشورمان در مورد جايگاه و شان مجلس دچار شبهه شوند باید نقطه آغاز آن را در مجلس هشتم دانست که همه نمایندگان نشستند و به سخنان رئیس [دولت] احسنت گفتند./ اگر ماموری خطایی انجام داده باید برای مردم توضیح داده شود و از مردم عذرخواهی شود. آنقدر نترسید و قداست بی‌جا برای نظام ایجاد نکنید اگر بگوییم که اشتباه کرده‌ایم نظام آسیب نمی‌بیند. ...


نماینده مردم تهران و مجلس شورای اسلامی درباره کمیته حقیقت یاب مسئله کوی دانشگاه و مجتمع سبحان گفت: بررسی این مسئله خیلی خوب از سوی مجلس آغاز شد و خیلی بد به اتمام رسید.

به گزارش ايلنا، علی مطهری در همایش “فريادگر بيداد” كه در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: در زمان بروز مسئله برخی از نمایندگان و رئیس مجلس به محل حادثه رفتند و ابعاد حادثه را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند و در جلسه بعدی مجلس قرار بر این شد که کمیته حقیقت یاب تشکیل شود تا گزارش حادثه در صحن علنی مجلس قرائت شود.

وی با اشاره به اینکه بعد از تصویب این مسئله فشار‌ها بر نمایندگان شروع شد و برخی از نمایندگان که سیاست خاصی را دنبال می‌کنند و خود را وابسته به نهادهای امنیتی جلوه می‌دهند مانع قرائت گزارش شدند. گفت: در عدم قرائت گزارش هیات رئیسه مجلس را مقصر می‌دانم.

نماينده مجلس شوراي اسلامي در ادامه افزود: اما شاهد این بودیم که گزارش حادثه ۲۵ بهمن چند هفته بعد از اتفاق افتادن موضوع در صحن علنی قرائت شد که بنده نسبت به این مسئله اعتراض کردم که چرا بعد از گذشت ماه‌ها از حادثه کوی دانشگاه هیچ گزارشی در این رابطه قرائت نشده است اما در این فاصله کوتاه گزارش مربوط به حادثه ۲۵ بهمن تهیه و قرائت شده است.

وی افزود: برخی با مشاهده ملاحظات از سوی هیات رئیسه خیال می‌کنند که شاید نباید مسایل را مطرح کنند و فکر می‌کنند این مسئله سیاست کلی نظام است یا ندایی به هیات رئیسه رسیده است و باید بگویم اگر هیات رئیسه مجلس کمی مانند احمدی‌نژاد جسارت داشت این مشکلات پیش نمی‌آمد.

علی مطهری در پاسخ به سوالی درباره زندانی شدن برخي دانشجویان در حوادث پس از انتخابات گفت: از جزییات این مسئله اطلاعی ندارم اما نسبت به برخورد با مردم در حوادث سال ۸۸ و برخورد با دانشجویان معترض هستم.

وی با اشاره به استیضاح کردان گفت: مجلس در این باره کار بزرگی انجام داد. كسي كه در جلسه راي اعتماد دروغ مي‌گويد و راي مي‌آورد آبرويش نيز مي‌رود و ما قبلا به رييس‌جمهور پيشنهاد داديم كه وي در سمت‌هاي ديگر مشغول به كار شود كه رييس‌جمهور نپذيرفت.

وی افزود: گزارشات متعددی درباره تخلف از قانون، به دیوان محاسبات و کمیسیون اصل ۹۰ رسیده است و همچنین مجلس درباره استیضاح وزیر راه و ترابری اقدامات خوبی انجام داد اما درباره تخلفات رئیس [دولت] هنوز نتوانسته است کاری انجام دهد.

مطهری همچنین در بخش دیگری از صحبت‌ها در پاسخ به دستاورد مجلس در احقاق حقوق ملت گفت: بخشی از وظایف مجلس قانون گذاری است و بخشی دیگر نظارت بر اجرای قانون. اما اقدامات مجلس در این دو زمینه کافی نبوده است زیرا رئیس [دولت] به صورت علنی بیان می‌کند که من قانون تسهیلات ارزی مترو را اجرا نخواهم کرد و حتی عنوان می‌کند که مجلس در راس امور نیست.

وی افزود: اگر مردم کشورمان در مورد جايگاه و شان مجلس دچار شبهه شوند باید نقطه آغاز آن را در مجلس هشتم دانست که همه نمایندگان نشستند و به سخنان رئیس [دولت] احسنت گفتند.

مطهري همچنین تصریح کرد: درباره مرگ هاله سحابی از وزیر اطلاعات سوال کردیم که به کمیسیون آمده و توضیحاتی را ارائه بدهد و قرار بر این شد که سی دی را به ما داده و ما آن را مشاهده کنیم و بعد اظهار نظر کنیم حال اگر ما قانع نشديم بايد به صحن علني بيايند توضيح دهند.

وی افزود: حرف این بود که نمی‌خواستند وی از دنیا برود و آنچه اتفاق افتاده بی‌توجهی مامور بوده است و اگر مامور خطایی انجام داده باید برای مردم توضیح داده شود و از مردم عذرخواهی شود. آنقدر نترسید و قداست بی‌جا برای نظام ایجاد نکنید اگر بگوییم که اشتباه کرده‌ایم نظام آسیب نمی‌بیند.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اینکه برخی از صحبت‌های امام سوء استفاده می‌کنند و صحبت‌های ایشان را که حفظ نظام از واجبات است مدنظر قرار می‌دهند گفت: اگر نظام نباشد چیزی وجود نخواهد داشت اما اگر نکته انحرافی در نظام باشد بايد با آن برخورد شود.

وی همچنین درباره ماجرای استعفای خود و پس گرفتن آن از مجلس گفت: پس گرفتن استعفا در کار نبوده و نطق استعفا نامه در مجلس قرائت شده است اعلام رای استعفا در مجلس آثار خوبی داشت و نشان داد که سوال از رئیس جمهور تابو نیست و رئیس جمهور باید به مجلس بیاید تا به سوال نمایندگان پاسخ دهد.

مطهري افزود: ما نباید از افراد بت بسازیم اینگونه مسایل باعث می‌شود که جرات نکنیم به آن‌ها نزدیک شویم یا مشکلات آن‌ها را گوشزد کنیم.

وی با اشاره به بخشی از صحبت‌های استاد مطهری مبنی بر اینکه هر مقام غیر معصومی اگر در جایگاه غیر انتقاد قرار گرفت هم خودش فاسد می‌شود و هم جامعه را فاسد می‌کند گفت: این مسایل مهم است و باید به آن توجه شود اگر روش‌های استاد مطهری پیش گرفته می‌شد ما مشکلات کمتری داشتیم. رئیس قوه قضاییه،وزير اطلاعات و دادستان كل كشور اگر به سوال‌های شما و مردم پاسخ بدهند مشكلي پيش نمي‌آيد.

در اين مراسم پيام تصويري سيدمحمد خاتمي به مناسبت 16 آذر خطاب به دانشجويان و هچنين اعضاي انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه تهران و علوم پزشكي تهران پخش شد.


47 پاسخ به “علی مطهری: نسبت به برخورد با مردم و دانشجویان در حوادث سال ۸۸ معترض هستم”

 1. ﻳﻪ ﺭﻭﺯ ﺧﻮﺏ ﻣﻴﺎﺩ گفت:

  ﺍﻗﺎﯼ ﻣﻄﻬﺮﯼ ﺩﺭ ﺑﺴﻴﺎﺭﯼ ﻣﻮﺍﺭﺩ ﺑﻪ ﺣﻖ ﻣﻌﺘﺮﺽ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺍﻣﺎ ﻫﻴﭻ ﮐﺎﺭﯼ ﻫﻢ ﺍﺯ ﭘﻴﺶ ﻧﻤﻴﺒﺮﻧﺪ. ﻣﺎ ﻣﺮﺩﻡ ﻫﻢ ﻣﻌﺘﺮﺽ ﻫﺴﺘﻴﻢ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﻩ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻧﺪ ﻣﺠﻠﺲ ﮐﻪ ﺩﻳﮕﻪ ﻧﻴﺎﺯ ﻧﺒﺎﺷﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﭘﻴﺸﺒﺮﺩ ﺍﻣﻮﺭ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﻪ ﺧﻴﺎﺑﺎﻥ ﺑﻴﺎﻳﻨﺪ. ﺍﮔﺮ ﻧﻪ ﻣﺎ ﻃﺒﻖ ﺍﺻﻞ ﺑﺴﺖ و ﻫﻔﺖ ﺩﻭ ﺳﺎﻝ ﭘﻴﺶ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﮐﺮﺩﻳﻢ. ﺷﻤﺎ ﺗﺎﺯﻩ ﺑﻌﺪ ﺩﻭ ﺳﺎﻝ ﺷﺪﯼ ﻳﮏ ﻧﻔﺮ ﺍﺯ ﺍﻭﻥ ﻫﻤﻪ ﺟﻤﻌﻴﺖ؟

 2. دانشجوی فنی گفت:

  دیروز سه شنبه به خاطر همین مراسم که در تالار چمران دانشکده فنی برگزار شد ، خیابان 16 آذر پر از مامور بود. شخصا وقتی به سر 16 آذر رسیدم بیش از 20-25 موتور سیکلت سنگین به همراه 40-50 مامور ضد شورش دیدم.از تقاطع 16 آذر و انقلاب تا در ورودی شرقی دانشگاه هر 3-4 متر یک مامور با باتوم ایستاده بود. تقریبا از 50-60 متری که به در ورودی مانده بود مامور های ضد شورش کاملا صف بسته بودند و بغل به بغل ایستاده بودند. خیابان پر از ون و سمند های نیروی انتظامی بود. آن چیزی که من دیدم لااقل 150-200 مامور فقط در ضلع شرقی دانشگاه(ورودی فنی) بودند . بقیه ورودی های دانشگاه را خبر ندارم. جو داخل دانشکده فنی هم که به شدت امنیتی بود.
  در پایان مراسم صدای محمدرضا شجریان در فضای دانشکده پخش میشد: همراه شو عزیز …

 3. ناشناس گفت:

  بمیرم برای هاله سحابی که مظلومانه رفت.

 4. ناشناس گفت:

  آقای مطهری اشتباه؟؟؟؟ نه باید بگویند جنایتها کردیم. اینهایی که ما میبینیم دیگر هیچ راه بازگشتی ندارند. همیشه در طول تارخ اینگونه بوده . کسانیکه برای حفظ منافع و قدرت خود دستشان بخون بیگناهان آلوده شده هرگز اشتباه خویش را نخواهند پذیرفت

 5. شیراز سبز گفت:

  این نظامی که از ان دم میزنی در حال فروپاشی است اقای مطهری !

 6. minoo az alman گفت:

  aghaye motahari che ajab!!!machen Sie weiter SO.

 7. ناشناس گفت:

  ما هم معترض بودیم اما کتک خوردیم ایا شما هم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. ر گفت:

  “هر مقام غیر معصومی اگر در جایگاه غیر انتقاد قرار گرفت هم خودش فاسد می‌شود و هم جامعه را فاسد می‌کند”

 9. ناشناس گفت:

  اقای مطهری ممنون… اما خیلی دیر است
  2 سال گذشت به چه قیمتی؟
  بدونید که شما ،‌تک تک نمایندگان مجلس خائن به وطن و ملت باید به نسل جوان پاسخ بدید و پاسخگو باشید (البته اگر به پاسخ گویی اعتقاد داشته باشید)

 10. محمد حسين گفت:

  آقاي دكتر اين بازيها تا كي از مواضع نرمتان متشكريم اما …

 11. ناشناس گفت:

  این بابا هم سوپاپ اطمینان رژیمه و برای این حرفها مجوز داره

 12. ترانه سبز گفت:

  آقاي مطهري. دير جنبيدي برادر .

 13. اهل کاشانم گفت:

  اگه با تیر غیب ایشون رو نزنن، خیلی شانس آورده.

 14. دانشجوی فنی گفت:

  اصلاحیه: ورودی فنی ، ضلع غربی دانشگاه میباشد که به اشتباه در کامنت بنده شرقی ذکر شده بود.

 15. سبزه قبای بصیر گفت:

  علی اقا جواب نامه نوری زاد را هم بده تا 20 بگیری. ولی قبل از اون ممنون که به نکته مهمی اشاره کردی و آن وزیر اطلاعات هم اذعان کرده به اینکه هاله سحابی بوسیله ماموران شهید شده. باز هم گلی به گوشه جمال تو و خدا پدرت را بیامرزد.

 16. ناشناس گفت:

  به اين عبارت جناب اقاي علي مطهري دقت کنيد: “درباره مرگ هاله سحابی از وزیر اطلاعات سوال کردیم که به کمیسیون آمده و توضیحاتی را ارائه بدهد و قرار بر این شد که سی دی را به ما داده و ما آن را مشاهده کنیم و بعد اظهار نظر کنیم حال اگر ما قانع نشدیم باید به صحن علنی بیایند توضیح دهند”. انگار با مردم يک قرن قبل حرف مي زنند. اگر اين سي دي را با لاک پشت هم مي فرستادند تا الان به کميسيون رسيده بود. البته اقاي مطهري مي داند که اين جواب ها براي مردم تکراري است ولي چه کند که مي خواهد با مردم همراه شود و چاره اي به جز اين پاسخ ها را ندارد و من به سهم خودم به او حق مي دهم .

 17. یه خس سبز گفت:

  بعد از نزدیک به یک سال؟ تازه معترضید؟ تا الان کجا بودید؟…

 18. حسینی گفت:

  امیدوارم روزی فرا برسه که حق به حقدار برسه وعمل جای شعار و صداقت جای دروغ و شجاعت جای ترس وهمدلی جای تکدلی و مردم سالاری جای شخص محوری ودین جای بیدینی وازادی جای خفقان رو بگیره واین چند مورد فقط وفقط با اگاهی مردم ومنطقی شدن همه اتفاق می افتد قطعا روح جمعی باید خواهان این موارد باشند

 19. ناشناس گفت:

  آقای مطهری اگر این حرفها را برای تخلیه انباشت روانی مردم معترض میزنید کاملا در اشتباهید. ما مردم معترض تا مسببین و طراحان و آمرین کودتای انتخاباتی 88 گرفتار تبعات خیانت و عهد شکنی خود نشوند دست بردار آنها نیستیم. ما مردم معترض آقای خامنه ای را در راس این جریان میبینیم و کاملا متقاعد شده ایم که گل آلودگی آب از سرچشمه این نظام شروع میشود. اینکه مجلسی که بنا بود عصاره فضائل ملت باشد و بر همه امور مملکتی اشراف داشته باشد را تبدیل به کارمندان دفتر رهبری کرده اند مقصر کیست؟ اینکه دولت از بیت المال سوء استفاده کلان انتخاباتی کرد ( و میکند) و از مرزهای عقل و حق با دروغ های فاحش و خرافه های عریان عبور کرد و رهبر نه تنها مانع نشد بلکه آنها را به ادامه همان راه تشویق هم کرد مقصر کیست؟ اینکه نیروهای تحت امر رهبری مردم معترض را در کوچه ها و خیابان ها لت و پار کردند و با باتوم به سر زنان و دختران ما زدند و در بازداشتگاههای غیر قانونی به بازداشت شدگان بی پناه تجاوز کردند و برای پنهان کردن جنایت خود مقتولین مظلوم را ” دچار منانژیت !!” کردند و یا اجسادشان را سوزاندند و پزشک سرباز بیچاره را با سم مهلکت در سالادش کشتند مقصر کیست؟ غیر از رهبر انقلابی که همه پیروان خود را بی شک به جهنم داخل خواهد کرد؟ اینکه یک قلم ( فقط یک قلم) 3000000000 میلیارد تومن را بالا کشیده اند و رهبر میگوید کش ندهید یعنی چی؟ چه کسی به نحوه واگزاری بخش بزرگی از صنایع به بخش خصوصی در دولت احمدی نزاد نظارت کرد؟! خدا میداند که چقدر از اموال مردم (که من هم جزوی از آنها هستم) در این میان مورد حیف و میل قرار گرفت. ما از حق خود نخواهیم گذشت و گریبان رهبری را که مسئول مستقیم این همه کوتاهی و کژی و ناحق است دیر یا زود خواهیم گرفت. شما راجع به چه تقدس نداشته ای صحبت میکنید؟

 20. جواد گفت:

  خدا پدرت را بیامرزد باز اینقدر شجاعت وشحامت داری ای کاش همه نمایندگان این طوری عمل می گردن من همیشه نوشته های شمارا می خونم از اول تاحالا خوب بود ولی گافی نیست باید فشار را بر این دولت که سر مایه کشور رابر باد داده بیا ورین تا دیگران بخود جرات این ندهند که قانون را دور به زنند وبا امار های دوروغ سر مردم راشیره بمالند

 21. دادار گفت:

  جناب مطهری باید بدانند مجلسی که نماینده اش ایشانندودرمقابل دروغگوئیهاوا را ئه مدرک تقلبی توسط اقای کردان که موجب استیضاحشان شدبه رئیس جمهور بجای برکناری ایشان پیشنهاد گماردن بمسئولیت دیگررامیدهندمسلما درراس امورنخواهدماند همین اشاره ایشان به نا رسائیهای مربوطبه تحقیق وتفحسهای انجام شده درمجلس نشان برجایگاه ضعیف مجلس است.

 22. محمد گفت:

  ظاهرا در این جلسه در مورد محاکمه علنی اقایان موسوی و کروبی هم نظر داده که اینجا قید نشده .ایشان باید از محاکمه علنی اقای خامنه ای می گفتند نه از اقایان موسوی و کروبی .اینها نمایندگان مردم نیستند بلکه خاینین به مردم هستند وبعد از خامنه ای باید اینها هم محاکمه شوند.

 23. ناشناس گفت:

  آقای مطهری اکنون یک کشوری به نام ایران به دولت معترض است و یک ملتی به نام ایرانی با خون دل در حال نفس کشیدند کجایند نمایندگان ملت؟
  کجاست مجلس مشورتی ؟
  چرا نمایندگان به دهن رهبری نگاه می کنند مگر ما به رهبری رای دادیم که او هر جوری دلش بخواهد به مجلس خط می دهد؟
  ما ملت ایران متعرضیم که چرا زحمات خانواده های شهدا را بی درایتی ها هدر دادند

 24. ناشناس گفت:

  مطهری افزود: ما نباید از افراد بت بسازیم اینگونه مسایل باعث می‌شود که جرات نکنیم به آن‌ها نزدیک شویم یا مشکلات آن‌ها را گوشزد کنیم.
  آقای مطهری عزیز از این رو شما را دوست دارم که هر آنجه را می فهمی ناحق است در مقابلش به تنهایی قد علم می کنی و می ایستی
  آقای مطهری عزیز:
  برای شکستن بتهایی که امروز در کشور وجود دارند خمینی فریادگر دیگری نیاز است تا بت ها بشکند

 25. موسی گفت:

  تمامی مشکلات جامعه ناشی از بیکفایتی نمایندگان مجلس است

 26. narahat گفت:

  آقای مطهری میذاشتی2سال دیگه میگفتی معترضی

 27. حسین جعفری گفت:

  من به سهم خود از شما سپاسگزارم اما صحت خواب چرا پس از دوسال و نیم از خواب بیدار شده اید؟ مگر آنموقع دوریالی شما نیفتاد یا صرف نداشت که همان هنگام صدای اعتراض خود را بلند کنید. اکنون دست کم برای جبران اینهم تاخیر نسبت به قانون شکنی ها و کارهای غیرقانونی که هر روز صورت می گیرد اعتراض کنید. ازجمله صدای خود را بلند کنید که کی ما به به رهبر اجازه استفاده از حکم حکومتی را دادیم؟ در ضمن این بار یا استعفا ندهید و مرد مردانه بایستید و مبارزه کنید یا اگر استعفا دادید مرد مردانه کنار بکشید. دست از بازار گرمی بردارید. اول خوب فکر کرده و بعد تصمیم به استعفا بگیرید که اینگونه مضحکه مردم نشوید آقای مطهری.

 28. ناشناس گفت:

  به جبران این همه تاخیر در اعتراض به وقایع سال 88 بهتر است همین حالا اعتراض کنید که چرا موسوی و کروبی نزدیک ده ماه است در خانه هایشان به خرج خودشان حبس شده اند؟ آیا آنها مجرم هستند، چرا محاکمه نمی کنید محاکمه علنی که آبروی دروغ گویان ریخته شود. و اگر بیگناه هستند از آنها پوزش بخواهید و جبران مافات بکنید. چون تمام نیروها را قبضه کرده اید و زور می گویید که نمی شود با مردم این رفتار را داشته باشید. اگر موسوی بد است چرا خود رهبر عصا زنان سراغ پدر ایشان میراسماعیل رفته و از او خواهش کرد موسوی را برای شرکت در انتخابات تشویق کند. آقای رهبر اگر این کار را کرده ای توضیح بده. اگر نکرده ای تکذیب کن. آیا می خواستی با او بازی کنی و انتقام دوران حقارت آمیز آن هشت ساله ریاست جمهوری ات را که کاره ای نبودی و آیت الله خمینی هم همواره از موسوی طرفداری می کرد بگیری؟ مردم کاملا آگاهند.

 29. حسام گفت:

  زمستان

  سلامت را نمی خواهند پاسخ گفت

  سرها در گریبان است

  کسی سر بر نیارد کرد پاسخ گفتن و دیدار یاران را

  نگه جز پیش پا را دید، نتواند

  که ره تاریک و لغزان است

  وگر دست محبت سوی کسی یازی

  به اکراه آورد دست از بغل بیرون

  که سرما سخت سوزان است

  نفس، کز گرمگاه سینه می آید برون، ابری شود تاریک

  چو دیوار ایستد در پیش چشمانت

  نفس کاین است، پس دیگر چه داری چشم

  ز چشم دوستان دور یا نزدیک ؟

  مسیحای جوانمرد من ! ای ترسای پیر پیرهن چرکین

  هوا بس ناجوانمردانه سرد است … آی …

  دمت گرم و سرت خوش باد

  سلامم را تو پاسخ گوی، در بگشای

  منم من، میهمان هر شبت، لولی وش مغموم

  منم من، سنگ تیپاخورده ی رنجور

  منم، دشنام پست آفرینش، نغمه ی ناجور

  نه از رومم، نه از زنگم، همان بیرنگ بیرنگم

  بیا بگشای در، بگشای، دلتنگم

  حریفا ! میزبانا ! میهمان سال و ماهت پشت در چون موج می لرزد

  تگرگی نیست، مرگی نیست

  صدایی گر شنیدی، صحبت سرما و دندان است

  من امشب آمدستم وام بگذارم

  حسابت را کنار جام بگذارم

  چه می گویی که بیگه شد، سحر شد، بامداد آمد ؟

  فریبت می دهد، بر آسمان این سرخی بعد از سحرگه نیست

  حریفا ! گوش سرما برده است این، یادگار سیلی سرد زمستان است

  و قندیل سپهر تنگ میدان، مرده یا زنده

  به تابوت ستبر ظلمت نه توی مرگ اندود، پنهان است

  حریفا ! رو چراغ باده را بفروز، شب با روز یکسان است

  سلامت را نمی خواهند پاسخ گفت

  هوا دلگیر، درها بسته، سرها در گریبان، دستها پنهان

  نفسها ابر، دلها خسته و غمگین

  درختان اسکلتهای بلور آجین

  زمین دلمرده، سقف آسمان کوتاه

  غبار آلوده مهر و ماه

  زمستان است.

 30. سید گفت:

  من در این مراسم بودم. ایشان بعد از این جمله “اگر در جایگاه غیر انتقاد قرار گرفت هم خودش فاسد می‌شود و هم جامعه را فاسد می‌کند.” که در خبر نقل شده، گفتند: “حتی امام خمینی، حتی رهبر انقلاب، حتی رئیس جهور، چه رسد به بقیه” که با تشویق شدید حضار همراه شد. همچنین ایشان تصریح کردند که حصر خانگی موسوی و کروبی غیر قانونی است.

 31. ناشناس گفت:

  اینقدر فکر نظام نباشید در عوض فکر ایران باشید راجب بت خودش خودشو بت کرده.وگرنه بت شگسته بدرد نمیخوره از وزیر اطلاعات خواستذ نظر راجب هاله بدهد.از قاتل میپرسید قاتل را پیدا کن

 32. رضا گفت:

  خدا مرحوم ایت الله منتظری عزیز را بیامرزد…..در روزهای اخر زندگی شان به اقای مطهری گفته بودند علی دیدی با من چه کردند و اقای مطهری با خجالت سر را پائین انداختند…علی اقا…فردا در روز جزا اگر باز هم مرحوم منتظری و پدر بزرگوارتان را ملاقات کنید مسلما از شما میپرسند چرا راضی به ظلم شدی….حبس خانگی میر و شیخ….خیانت و بردن آبروی مردم…..زندانی کردن منتقد و……

 33. ناشناس گفت:

  دیر نجبیده می خواد مردم فریبی کنه. اقای مطهری انوقت مردم بی سلاح به شما دل بسته بودند ولی شما با بیخیالی یا ترس چشم بر حقایق بستید در مقابل انها ایستادید.درسته انتساباتی سرد خواهیم داشت ولی نماینده ها انتساب شده اند

 34. ناشناس گفت:

  ما از فریاد خمینی برای بت شکست صدای چکش و تیشه برای ساخت بتهائی سخت تر و به مراتب ناشکستنی تر از بتهای گذشته میشنویم

 35. ناشناس گفت:

  آقای مطهری دیگه خیلی دیر شده تا حالا کجا بودید؟

 36. ناشناس گفت:

  خسته نباشید.

 37. ناشناس گفت:

  اقای مطهری در همین سخنرانی گفته بودند که تقلب از القائات بود به تقلب باور نداشتند و ندارند با کدام منطق باورشان شد احمدی بیست و چهار میلیون رای اورده در ضمن هر کس به حصر میر حسین اعتراض نکرد از خودشان است

 38. ناشناس گفت:

  میر ما کجایی؟:((

 39. ناشناس گفت:

  دليلي براي شرکت دراين مراسم توسط دانشجويان عزيز نمي بينم.ميرعزيز درحبس …اونهمه جنايت وخيانت ….حالا سوپاپ اطمينانشان رافرستادن تابا چندجمله دانشجويان رامتقاعد به ازادي بيان کنند واون هم براي انتخابات اينده مجلسي انتسابي . …فريب نبايد خورد..

 40. دانشجو گفت:

  انتخابات نزدیک است و جناب مطهری نیز مسئول جمع کردن رای قشر خاصی، قشری که با انتقادهای اینچنینی و حرفهایی از این دست قانع می شود در جمهوری اسلامی تک صدایی نیست! جناب مطهری، باید خدمتتون عرض کنم که شما چه قدمی در جهت اعتراضتان برداشته اید، شمایی که نسبت به نحوه ی برخورد با مردم معترضید؟ کسانی که واقعا معترضند هم اکنون یا در سلولهای زندان هستند، یا در خانه شان حبس اند، یا در سینه ی قبرستان خواب ابدی میبینند!

 41. حسین گفت:

  آقای مطهری معترضی؟ اعتراضت علنی نشون بده!! حداقل مرد باش و استعفا بده و در یک نامه سرگشاده به رهبر دلیلشو بگو. انقدر شل کن سفت کن در نیارید!

 42. ناشناس گفت:

  همین آقای مطهری؟ شما پسر اون پدرید؟ یا پشت کلاه شرعی تقیه قایم شدید؟

 43. محمد .خانواده شهید و رزمنده سابق گفت:

  اقای مطهری در رگ های شما خون مطهری بزرگ جاری است از شما تا این جا بازهم سپاس گذاری می کنیم .اما از شما ها انتظار بیشتری
  است .انقلاب که جوان هائی را در سال 57 مانند من به خیا بان کشید و رژیم تا دندان مسلح پلیسی شاه را به زا نو در اورد افکار ازادی خواهانه ای
  مانند شریعتی و پدر شما و بازرگانها و بهشتی ها و طالقانی ها صحابی ها و امثال این ها با تئوری های جذاب و ناب جوان ها را جذب کردند و به پشتی بانی امام خمینی و انقلاب کشاندند اما امروز جای ان فر هیختگان را مصباح های مجیز گو و متحجر و جنتی ها و شیخ یزدی ها و احمد خاتمی ها
  و اعلم الهدی های بی سواد گرفته اند که در انقلاب یا در حاشیه بودند یا اصلا شرکت نداشتند و در نتیجه امروز از این افکار پوسیده جوان ها دسته دسته دارند به غرب می گریزند و همه ارزوی فرار از این جهنم دره ای که مانند من به وجود اوردیم هستند حتی مسئولین و فر زندان انها دارند گرین کارت و دو ملیتی برای خود شان درست می کنند .چون می دانند این راه رفته تا همین جا نا بودی انقلاب و کشور را دارد نشان میدهد نا رضایتی
  مردم کوچه خیا بان و شورش های مهار نشدنی حمله از بیرون توسط امریکا و غرب و همراهی جامعه جهانی کا ملا مشهود است که همه این ها از سر بی خردی این جما عت است .پس تا دیر نشده به گقته دکتر خانلری
  قبل از ان که فرو بندد دست پایت مرگ ….لاا عقل که دستو پائی بزنیم
  مانند نوری زاد باید اینقدر فر یاد بزنیم تا رهبر را که در برج باروهای کشیده شده توسط چند رو حانی واپسگرا و چند چاپلوس و چند فر مانده فربه شده
  از بیت المال . شاید صدایمان از ان برج ها و بارو هاکشیده شده به دور بر او به گوشش بر سد و از وضع مو جود به وجود امده و شرایط حساس
  او را اگاه کنیم بهترین کار ان است که رهبر همان کسانی را که به بند کشیده به خدمت بگیرد و از دست این متحجرین چاپلوسان و اختلاس کنند گان
  شاید او را رهائی بخشیم به امید روز بهر وزی برای انقلاب و کشور و مردم نجیب و مقاوم ایران عزیز

 44. فریمان احمد گفت:

  اقای مطهری عزیز اگر به تقلب باور ندارید این را هم خودشان اصولگریان و هم اصلا ح طلبان و همه مردم قبول دارند که بسیج و سپاه و ارگان های زیر نظر رهبری در به پیروزی رساندن احمدی نژاد ملیاردها تو مان از بیت المال برای او تبلیغات کردند یک نمونه کوچک روزنامه کیهان دست شریعت نداری
  شکنجه گر به قدری با پول بیت المال از ان روزنامه برای او با تر فند های صدا سیما هزینه کردند و امروز هم خداوند مکرشان را به خودشان بر گرداند و ایروی نداشته شان را بیشتر ریخت و تشت رسوائی ان ایران و جهان را برداشت .شما صادق و روراست با مردم باشید که پدر شما این گونه بود

 45. معترض گفت:

  آقای مطهری! روز 30 خرداد 88 را به یاد می آورید؟ حافظان نظام در خیابانهای تهران مشغول حفظ نظام به شیوه ی خود (بگیر و ببند و کشتار) بودند و شما در تلویزیون سعی داشتید سر مردم را شیره بمالید. از انتخابات سالم می گفتید. آن رو معترض نبودید؟ الان که نزدیک انتخابات مجلس هستیم یادتان افتاده که اعتراض دارید؟

 46. صادق گفت:

  خدمت جناب آقای مطهری
  پس از اعتراضات گسترده مردمی در سال 88، نمایندگان این ملت پشت خود ملتی که قاعدتا برآمده از آنها هستند را خالی کردند. حال این جنبش به شیوه راستگویان صبر را پیشه کرده و امید به پیروزی دارد، گمان میکنم افرادی از قبیل شما هم علاقمند به پیوستن به این جنبش عظیم هستند ولی سیاست یک بام و دو هوا را اختیار کرده اند. علی رغم پیش شرط های اقتدارگرایان (حتی برای تنفس در مملکت خودمان) که خود بهتر می دانید، تنها پیش شرط ما صداقت است. تنها سر سوزنی صادق باشید.
  اگر شما مردم را محکوم میکردید که چطور میشود در مملکت اسامی انتخابات با تقلب برپا شود و بدترین تهدیدات را علیه مردم به کار بستید، با چه رویی بر سر انتخابات آینده مجلس اظهارنظر میکنید و بیان میکنید که احتمال تخلف و تقلب وجود دارد. تنها سر سوزنی صادق باشد.

 47. فریاد مطلوم گفت:

  فقط به یاد داشته باشید که خداوند در هم کوبنده ستمگران شاهد و ناظر همه اعمال بندگان خود از وکیل و وزیر و رئیس و مدیر کل و مسئول و مامور و… می باشد ، ضمنا یادمان باشد که در قرن بیست و یکم و عصر ارتباطات زندگی میکنیم و در نتیجه مردم هم دارای فهم و شعور هستند و بسیاری از حقایق دیگر نیز برای آنها روشن و واضح است و… ضمنا بخصوص ما مسلمان ها معتقدیم که همواره حق بر باطل پیروز است پس هر کس در هر پست و مقامی که هست می بایست حساب کار خود را چه در این دنیای فانی و هم در روز قیامت و هم در دنیای باقی بکند و…