سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعلام اعتصاب غذای حسین رونقی ملکی در نامه ای به دادستانی...

اعلام اعتصاب غذای حسین رونقی ملکی در نامه ای به دادستانی

چکیده :ونقی ملکی در اعتراض به این وضعیت، و همچنین برای اعتراض به وضعیت دیگر زندانیان سیاسی، دست به اعتصاب غذا زده و همزمان، نامه انتقاد آمیزی خطاب به دادستان تهران نوشته و او را در جریان اعتصاب غذای خود قرار داده است....


حسین رونقی ملکی، از زندانیان سیاسی زندان اوین در اعتراض به نقض حقوق خود دست به اعتصاب غذا زد.

آقای رونقی ملکی از بیماری کلیه رنج می برد اما مسوولان دادستانی با مرخصی استعلاجی او موافقت نمی کنند. این در حالی است که این زندانی سیاسی برای پیگیری درمان خود نیاز به مراقبت و اقدام پزشکی خارج از زندان دارد.

به گزارش ندای سبز آزادی، رونقی ملکی در اعتراض به این وضعیت، و همچنین برای اعتراض به وضعیت دیگر زندانیان سیاسی، دست به اعتصاب غذا زده و همزمان، نامه انتقاد آمیزی خطاب به دادستان تهران نوشته و او را در جریان اعتصاب غذای خود قرار داده است.

این زندانی سیاسی در حالی اعتصاب غذای خود را آغاز کرده که رضا شهابی، دیگر زندانی سیاسی در ایران، اکنون به دلیل ادامه اعتصاب غذا در وضعیت خطرناکی قرار گرفته است.

متن نامه رونقی ملکی خطاب به عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران بدین شرح است:

جناب آقای جعفری دولت آبادی دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران

با سلام و عرض ادب

به استحضار می رسانم این جانب سید حسین رونقی ملکی فرزند سید احمد، در نامه های متعدد موضوعات مختلفی مانند مشکل کلیوی خود، نحوه ی صدور حکم و بازجویی ها، عدم ارائه ی رونوشت حکم دادگاه بدوی، وضعیت زندان و زندانیان بیمار، بلاتکلیفی زندانیان و فشارهای وارده بر آن ها و خانواده های شان، بازداشت ها، انفرادی ها، عدم اجرا و پایبندی به قوانین جاری کشور، را برای جناب عالی تشریح کردم و امروز به خاطر نتیجه نگرفتن از این نامه ها اعتراض خود را به روند جاری به گونه ای دیگر ادامه می دهم.

آقای جعفری دولت آبادی!

در آستانه ی دومین سال روز بازداشت ام (۲۲ آذر ۱۳۸۸) و در اعتراض به موافقت نکردن با مرخصی استعلاجی برای درمان کلیه ام، عدم رسیدگی به وضعیت بیماری دیگر زندانیان از جمله دکتر معصوم فردیس، بازداشت و تحت فشار قراردادن فعالین حقوق بشر از جمله روژین محمدی و شرایط بد به وجود آمده برای خانواده زندانیان سیاسی و در حمایت از اعتصاب و اعتراض فعال کارگری رضا شهابی نسبت به بلاتکلیفی و شرایط جسمی اش و در نهایت نسبت به نقض حقوق بشر در مورد زندانیان سیاسی، از عصر روز جمعه ۱۹ آذر که مصادف با روز جهانی حقوق بشر است اعتصاب غذا کرده ام.

جناب آقای دادستان!

بعد از گذشت دو سال در زندان و سکوت سنگین، امروز با مشاهده وضعیت بد جسمی خود، رضا شهابی، دکتر معصوم فردیس و برخی دیگر از زندانیان باید بگویم نباید در مقابل وضعیت بد زندانیان سیاسی و نقض حقوق آن ها سکوت کرد، مباداحوادث تلخی همچون جان باختن هدا صابر و محسن دکمه چی دوباره تکرار شود.

در هر صورت سلامتی من به خاطر وضعیت بیماری ام و نگه داری در شرایط بد زندان به خطر افتاده است، لذا با متوسل شدن به آخرین راه پیش روی هر زندانی جهت احیای حقوق خود یعنی اعتصاب غذا می خواهم به این روش اعتراض شدید خود را نسبت به موارد ذکر شده اعلام و شما و دیگران را نسبت به اوضاع زندانیان سیاسی آگاه سازم و در این راه هر هزینه ای را می پذیرم.

حتی اگر به بهای جان ام باشد.

با احترام

سید حسین رونقی ملکی

۲۱ آذر ۱۳۹۰

زندان اوین بند امنیتی ۳۵۰


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.