سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نماینده زابل: دولت به دنبال راه فرار از مسئولیت و توجیه موفق نبودنش در امور اقتصادی...

نماینده زابل: دولت به دنبال راه فرار از مسئولیت و توجیه موفق نبودنش در امور اقتصادی است

چکیده :نماینده زابل در مجلس با اشاره به اینکه دولت برای فرار از زیر بار مسئولیت عدم موفقیت هایش چنین مسائلی را مطرح می کند تاکید کرد: دولت برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت وعدم موفقیت های اقتصادی خود می کوشد توپ را به زمین مجلس بیندازد واز خود سلب مسئولیت کند....


یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در واکنش به سخنان نماینده پارلمانی دولت که معتقد است با تصویب طرح اصلاح فضای کسب و کار دولت دیگر مسئول اقتصاد کشور نخواهد بود گفت: دولت برای فرار از زیر بار مسئولیت و توجیه عدم موفقیتش در امور اقتصادی می کوشد از خود سلب مسئولیت کرده و این بار را به دوش مجلس بیندازد.

عباسعلی نورا در گفت وگو با خانه ملت، در واکنش به صحبت های امروز میر تاج الدینی درخصوص طرح اصلاح فضای کسب و کارتصریح کرد: شورای گفت و گو بالاترین رکن تصمیم گیرنده در بخش محاسبات است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات گفت: اینطور که به نظر می رسد میر تاج الدینی به قوانین شورای گفت و گو نگاه نکرده است چرا که مجلس برای آنها جنبه نظارتی تعیین کرده است نه جنبه قانون گذاری و دخالت در امور اجرایی کشور.

وی با تاکید براینکه در همه جای دنیا بخشی را برای حمایت ازبخش خصوصی در نظر می گیرند افزود: جهت اطلاع میر تاج الدینی می گوییم که اگراختیاراتی در نظر گرفته شده است مربوط به شورای گفت وگو است و به اتاق ها ارتباطی ندارد.ضمن اینکه اعضای اتاق گفت و گو هم توسط دولت اداره می شود و تنها ۸ نفر از بخش خصوصی در آن شورا حضور دارند و مابقی اعضا نیز از وزارت خانه ها هستند.

نماینده زابل در مجلس با اشاره به اینکه دولت برای فرار از زیر بار مسئولیت عدم موفقیت هایش چنین مسائلی را مطرح می کند تاکید کرد: دولت برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت وعدم موفقیت های اقتصادی خود می کوشد توپ را به زمین مجلس بیندازد واز خود سلب مسئولیت کند.

نورا درادامه به ارائه راهکار برای خروج از وضع موجود پرداخت اظهار داشت: بهتر است دولت بجای موضع گیری های منفی و غیر منطقی در قبال برخی قوانین مشکلات و ایرادات احتمالی را به نما یندگان یاداوری کند ضمن اینکه معتقدیم همه مصوبات مجلس بدون عیب ونقص نیست وممکن است ایراداتی داشته باشند که با یادآوری و تذکرمی توان آنها را رفع کرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: درمقطع زمانی که طرح اصلاح فضای کسب و کار به تصویب رسید نمایندگان دولت حضور داشتند و می توانستند نظر خود را نسبت به این مصوبه ابلاغ کنند ولی کوتاهی کردند.

این نماینده تصریح کرد: اجرای این طرح از وظایف دولت است لذا از دولت گله مندیم چرا که قانون گذارمصوب کرده است دولت درفرایند کسب و کار و افزایش بهره وری نظراتش را به مجلس اعلام کند.

نورا با اشاره به هدف دولت از طرح چنین شائبه هایی در جامعه افزود: همواره طی سالهای گذشته دولت به دنبال حاشیه هایی بوده است و برای فرار از زیر بار مسئولیت و توجیه عدم موفقیتش در امور اقتصادی می کوشد این بار را به دوش مجلس بیندازد البته این قانون در سال ۹۰ کاربردی ندارد و برای سال ۹۱ اجرایی خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر بخواهیم اقتصاد کشور را شکوفا کنیم باید فضای کسب و کار را شفاف سازی کنیم چرا که روشن سازی در امور اقتصادی باعث رونق کسب و کار در جامعه می شود.


2 پاسخ به “نماینده زابل: دولت به دنبال راه فرار از مسئولیت و توجیه موفق نبودنش در امور اقتصادی است”

 1. narahat گفت:

  وای نگو تو رو خدا.مگه درحمایت همین دولت مردم وموسوی وکروبی روفتنه گرخطاب نکردین?شرم به شما که اسم خودتون روگذاشتین نماینده ملت”وکیل الدوله ها”

 2. ابراهیم گفت:

  بابا لامصب! خب یک کاری بکنید.
  ما که کاره ای نیستیم تو کوچه و بازار، شما مثلا جایگاه قانونی دارید. یک بار به نان سر سفره تان نگاه کنید و به یاد داشته باشید که عظمای بصیرتان همین که بتواند پاسخگوی نان خودش باشد، برده است. انتظار دارید بیاید در بارگاه الهی مسئولیت نان شما را هم بر عهده بگیرد.
  دریغ از یک جو غیرت اسلامی و انسانی.

  لامصب! نماینده ی زابلی مثلا نه بورلی هیلز! چطور می خواهی بروی حوزه ی نمایندگی ات در چشم کودکان نگاه کنی؟ این قدر همه چیزتان بر باد رفته؟ این قدر لذت دنیا زیاد است که به اسم دین به آن چسبیده اید؟

  یک هیهات بگوئید دیگر …