سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نتیجه حمله بسیج دانشجویی به سفارت و باغ قلهک در تهران: انگلیس قبل از ایران دیپلمات...

نتیجه حمله بسیج دانشجویی به سفارت و باغ قلهک در تهران: انگلیس قبل از ایران دیپلمات‌ها را اخراج کرد!

چکیده :ویلیام هیگ، وزیر خارجه بریتانیا ساعتی پیش در پارلمان این کشور گفت که تمام دیپلمات‌های بریتانیایی از ایران خارج خواهند شد و به کارمندان سفارت ایران در بریتانیا نیز ۴۸ ساعت فرصت داده شده که خاک بریتانیا را ترک کنند....


در حالی که بر اساس مصوبه مجلس قرار بود سطح روابط ایران و انگلیس ظرف دو هفته به کاردار کاهش یابد، رفتار دیروز نیروهای بسیج دانشجویی در حمله به سفارت این کشور باعث شد که طرف مقابل پیشدستی کند و به جای ایران، انگلیس سفارتخانه ایران در لندن را به کلی ببندد و به همه دیپلمات‌های ایرانی 48 ساعت برای ترک این کشور فرصت دهد!

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، ویلیام هیگ، وزیر خارجه بریتانیا ساعتی پیش در پارلمان این کشور گفت که تمام دیپلمات‌های بریتانیایی از ایران خارج خواهند شد و به کارمندان سفارت ایران در بریتانیا نیز ۴۸ ساعت فرصت داده شده که خاک بریتانیا را ترک کنند.

او گفت اگر بریتانیا قادر به کار کردن در ایران نباشد سفارت ایران در لندن نیز باید کاملا تعطیل شود. آقای هیگ گفت که تامین امنیت کارکنان سفارت بریتانیا درتهران اولویت اصلی دولت بریتانیاست. او همچنین گفت پلیس دیپلماتیک ایران در انجام وظیفه اش تعلل کرده است.

نخست وزیر بریتانیا نیز روز چهارشنبه بار دیگر در واکنش به حمله به سفارت بریتانیا به تهران تاکید کرد که این کشور در حال بررسی انجام “اقدامی سختگیرانه” در این زمینه است. دیوید کامرون اطمینان از سلامتی کارکنان سفارت بریتانیا در تهران را “نگرانی اصلی” خود خواند و گفت: “در مرحله بعد ما اقدامی سختگیرانه را در واکنش به رفتار شنیع و شرم آور ایرانی ها بررسی خواهیم کرد.”


19 پاسخ به “نتیجه حمله بسیج دانشجویی به سفارت و باغ قلهک در تهران: انگلیس قبل از ایران دیپلمات‌ها را اخراج کرد!”

 1. ناشناس گفت:

  نروژ آلمان را هم اضافه کنید

 2. ناشناس گفت:

  خیلی خوشحالی نه.آخه خودت لندن نشینی و دوست نداری همسایه داشته باشی

 3. ناشناس گفت:

  جالبه خبرهای بی بی سی سر دو دقیقه نشده از سایت شما سر در میاره.
  کلمه: با تشکر از انتقاد شما اما ای کاش مدعیان منافع ملی اینگونه با ابروی کشورمان بازی نمی کردند تا اساسا چنین خبرهایی در رسانه ها به وجود نمی آمد.

 4. حميد گفت:

  لطفاً نام دانشجو را آلوده نکنيد.. اينها يه مشت… چاقو کش بی سر و پا بودند که به زور اگر ديپلم داشته باشند

 5. سبزه قبای بصیر گفت:

  ای ناشناس که نظر می گذاری برو به اربابت حسین شریعتنداری بگو یاد بگیره تو نظرات کیهان و خوانندگان همین کار رو بکنه، این یک.
  دو اینکه مدت هاست مسئولان مثل موریانه افتاده اند به جان این مملکت. در تهران دو جای سالم باقی مانده یکی نمایشگاه بین المللی و دیگری باغ قلهک. اولی که اینفدر پر ارزش است که همه گرگ ها نمی توانند بر سر بالا کشیدنش به توافق برسند و دومی که دست استعمار پیر بوده. شکر خدا عده ای اراذل آن را فتح کرده و بیداری اسلامی را عملا به منصه ظهور رسانده و مختصر ابروی باقی مانده برای ایران را بردند. دیر نباشد که با احداث برج در باغ قلهک مشت محکمی بر دهان یاوه گویان زده و امثال این ناشناس که تنها عمله ظلم هستند دوزاری شان می افتد.

 6. بهزاد گفت:

  «جالبه خبرهای بی بی سی سر دو دقیقه نشده از سایت شما سر در میاره.»
  من برای دوستی که این کامنت رو نوشته واقعا متاسفم. آخه هموطن گرامی ! خبر ، خبر است حالا چه فرقی میکند بی بی سی مخابره کند یا کلمه یا پرس تی وی یا هر رسانه دیگری.
  اگر در یک روز هوای تهران بارانی باشد شما این را از هواشناسی هر رسانه ای جویا شوید همین بارانی بودن را گزارش خواهند کرد.
  ضمنا سگ بی بی سی شرف دارد به رسانه های از پایه و بن دروغ شما.

 7. سبز گفت:

  برای اینکه ببینیم کی ضرر کرده میتونیم برگردیم به سال ۷۶ زمانی که جواد لاریجانی برای گرفتن حمایت انگلیس از ناطق نوری به انگلیس رفت.یا فیلمی که بی بی سی برای مصدق درست کرده،حمایت دو طرفه انگلیس و کاشانی برای زمین زدن دولت مصدق را وضوح میبینید.به نظر من حکومت یکی بزرگترین حامیانش را از دست داد.البته پشیمانی در بیانیه وزارت خارجه کاملا مشهوده

 8. ناشناس گفت:

  هلند و فرانسه هم اضافه کنید

 9. ناشناس گفت:

  نصب وارونه پرچم ايران در سفارت،‌ شعار هاي انگليسي با اشتباههاي فاحش گرامري و املايي رو ديوار و كاغذها،‌ اسباب مضحكه را فراهم كرده است. اينها اكثرا شايد فقط براي برپايي تظاهرات هاي نمايشي و يا سركوب دانشجويان، به دانشگاه رفته باشند.

  مسولان حكومت و مجلسيها هم به غلط كردن افتاده اند.

 10. ناشناس گفت:

  آقا سرعت اينترنت بهتر شد. اينو شما از حجم نظرات هم ميتونيد بفهميد. از ديروز عصر افتضاح بود سرعت. من با يه مكافاتي توي يه نظر نوشتم كه سرعت خرابه،‌ولي الان بهتر به نظر مياد.

 11. ناشناس گفت:

  این کارها انفعالی است..

 12. ایرانی گفت:

  شرم آوره یک مشت الوات سیاست ایران را رقم می زنند.

 13. ناشناس گفت:

  خواستند ادای امام را در بیاورند که نشد ! شجاعت آقایان از کیسه ملت بیچاره ایران هزینه میشود فقط من نمیدانم 500 نفر از فرزندان مسئولین کشور که در انگلستان تحصیل میکنند و یا کار میکنند چه خواهند کرد ؟! کوچکترین ضربه این کار به اصطلاح بسیج !! دانشجوئی را مسئولین میخورند که برای کوچکترین بیماری به لندن میرفتند و فرزندانشان در آنجا تربیت میشوند البته چون پول و امکانات دارند من بعد به کشورهای دیگر غربی کوچ خواهند کرد ولی ضربه اصلی این ندانم کاریها را مردم می بینند مردم که با تحریمهای بیشتر باید اجناس را گرانتر بخرند و توسعه و پیشرفت و سرمایه گذاری در کشور هم صفر خواهد شد.
  چقدر وقاحت دارند که دنبال این هستند که خبر را بی بی سی منتشر کرده و کلمه هم بعد از آن ! آقا خبر نداره که خبرگزاریهای ایران و پرس تی وی پا به پای بی بی سی خبر را منتشر میکردند و بعد که دیدند بازی مغلوبه شده وزارتخارجه هم این کار بسیج دانشجوئی ! را محکوم کرده .

 14. ناشناس گفت:

  جای بسی تاسفه که مملکت به جایی رسیده که چند تن از ارازل و اوباش و ادم خود فروخته عقده ای که کمبودهای اجتماعی خود را در لباس مقدس بسیج جستجو میکنند به خاک کشوری حمله میکنند که برای فشار به ملت ایران دنبال بهانه میگرده واقعا این همون بسیجیه که عاشقانه برای دفاع از ایران جلوی بیگانگان سینه سپر کرد؟؟؟؟ نه نیست حالا بسیج و بسیجی شده اهرم فشار اقایون بالا نشین به مردم ..شده چماق دست اقایونی که صدای اسلامگرایشان گوش عالم و ادم و کر کرده و چیزی نمانده جنازه این اسلام دروغین و خود ساخته رو در زباله دان تاریخ دفن کنند .من به عنوان یه ایرانی ازاد متاسفم که در کشورم افرادی سکاندار مملکتم هستند که حماقت از سرورویشان میبارد و پشت قران و اسلام سنگر گرفته وبه اسم ان وحشی گری میکنند . راستی اخبار بی بی سی اگه 40 % دروغه اخبار وطنی 95%مزخرف و دروغه ….جالبه ما مسلمانیم و اونا کافر ..

 15. ناشناس گفت:

  واقعا که بصیرت از نوع حکومتیش چه به سر این کشور آورده. همه جا پر از دروغ، دزدی، لات بازی و بیخردی شده. یعنی‌ از صبح که از خواب بیدار میشی‌ همینجور از در و دیوار نکبت میباره.

  کاش میفهمیدن و در راه تصحیح امور میرفتن.

 16. مشت سبز گفت:

  برای اون دوست ناشناس مینویسم
  که تمام خبرها یکیست چون حقیقت یکیست این شمایید که اخبار چندگانه ای دارید.مثلا دیروز در 20:30 گفت جمعی از دانشجویان در مقابل سفارت تجمع کردن و اعتراض داشتن همین!!!!!!!این از نظر شما یعنی چی ؟؟؟؟اسمش چیه؟این خبریه که به مردم ایران میدهند .یعنی انقدر کارشون زشت بوده که حتی شهامت ندارند که بگویند و تصمیم گیری رو به عهده افکار عمومی بگذارند.حضرت علی میفرمایند کاری را انجام بده که اگر دیگران فهمیدن مجبور نشی انکار کنی یا عذرخواهی…همه اخبار در ایران اینگونه منتشر میشوند.چون من هم اخبار خارجی رو نگاه میکنم هم داخلی و بی طرفانه میگویم صدا و سیما دروغ است .سایت کلمه واقعا قابل اعتماد نشان داده.شما هم وجدان داشته باش.

 17. اهل کاشانم گفت:

  اواخر دولت آقای هاشمی هم سفرای اروپایی سفیرانشان را از تهران فرا خواستند، در اون زمان هم اوضاع داشت بی ریخت می شد، ولی با انتخابات 2 خرداد تحلیل های اون وریا و اقدامات شیطنت آمیزشان خنثی شد، ولی الآن در آستانه ی انتخاباتی دیگر هستیم، اما امان از یک ذره عقل . . .

 18. ناشناس گفت:

  آقایون گل کاشتین!!!!!!!!!!!!!! ملت چه جوری می خوان جور این اشتباهات رو به دوش بکشن خدا می دونه.

 19. ناشناس گفت:

  با این حمله معموم شد نه سیاست دارند و نه دیانت….آبروی بسیج را که با افتضاحات قبلی بردند و اکنون با ابروی دانشجوها بازی میکنند