سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقاد رسانه‌های محافظه‌کار از حمله به سفارت بریتانیا: این کار، اقدام علیه امنیت ...

انتقاد رسانه‌های محافظه‌کار از حمله به سفارت بریتانیا: این کار، اقدام علیه امنیت ملی بود

چکیده :گروهی از محافظه‌کاران با انتقاد از حمله به سفارت بریتانیا در تهران از این اقدام با عنوان «اقدام علیه امنیت ملی» ایران یاد کرده‌ و نوشته‌اند از تهدید معترضان برداشتی مبنی بر ترور مسئولان سفارت دارند. سردبیر سایت «آینده روشن» و «روات حدیث» با انتشار یادداشتی به صراحت حمله به سفارت بریتانیا را اقدامی بر ضد امنیت ملی جمهوری اسلامی ارزیابی کرده و نوشته است که این حمله «نابخردانه» با «اجازه» پلیس از سوی «عده‌ای که خود را دانشجویان دانشگاه‌های تهران می‌خوانند» صورت گرفته است. ...


گروهی از محافظه‌کاران با انتقاد از حمله به سفارت بریتانیا در تهران از این اقدام با عنوان «اقدام علیه امنیت ملی» ایران یاد کرده‌ و نوشته‌اند از تهدید معترضان برداشتی مبنی بر ترور مسئولان سفارت دارند.

به گزارش دیگربان، ظهر روز گذشته (سه‌شنبه هشتم آذر) گروهی از معترضان به سیاست‌های بریتانیا که رسانه‌های دولتی آن‌ها را دانشجو خطاب کرده‌اند٬ بخش‌هایی از سفارت بریتانیا و «باغ قلهک» را به تصرف خود درآوردند. این اقدام از قبل برنامه‌ریزی شده پس از آنکه با واکنش‌های تند بین‌المللی مواجه شده٬ از سوی محافظه‌کاران تلاش می‌شود اقدامی «مردمی» و «خودجوش» معرفی شود.

در این میان٬ گروهی از محافظه‌کاران نیز با انتشار یادداشت‌هایی از حمله به سفارت بریتانیا انتقاد کرده و این اقدام را به ضرر جمهوری اسلامی دانسته‌اند. علی پور‌طباطبایی٬ سردبیر سایت «آینده روشن» و «روات حدیث» با انتشار یادداشتی به صراحت حمله به سفارت بریتانیا را اقدامی بر ضد امنیت ملی جمهوری اسلامی ارزیابی کرده است. آقای پورطباطبایی نوشته که این حمله «نابخردانه» با «اجازه» پلیس از سوی «عده‌ای که خود را دانشجویان دانشگاه‌های تهران می‌خوانند» صورت گرفته است.

وی همچنین نوشته که بر این باور است٬ بیانیه معترضان پس از اشغال سفارت به برخورد شدید‌تر «چیزی جز ترور و حذف فیزیکی مسئولین سفارت بریتانیا» نیست. مهاجمان به سفارت بریتانیا روز گذشته پس از اشغال این سفارت با انتشار بیانیه‌ای مقام‌های کشور‌های غربی را تهدید کرده‌اند که این اقدام «تازه اول راه است.»

این فعال رسانه‌ای محافظه‌کار در ادامه نوشته است: «من تمامی کسانی را که با اطلاع از شرایط حساس کشور، آمر، تشویق کننده و مباشر این حرکت نادرست بوده‌اند را به اقدام علیه امنیت ملی متهم می‌کنم.» وی همچنین افزوده است: «کسانی که با اطلاع و توان کافی و اجازه قانونی برای جلوگیری از چنین حرکتی، در جلوگیری از آن کوتاهی کرده‌اند، به جرم ترک فعل در حفاظت از امنیت ملی، متهم هستند.»

سایت محافظه‌کار «عصر ایران» نیز با انتشار یادداشتی این پرسش را مطرح کرده که «حمله به سفارتخانه‌ها آن هم در قرن ۲۱ و آتش زدن اموال آن، چه دردی را دوا می‌کند؟» این سایت نوشته است: «کسانی که مدعی دوستی با نظام هستند نباید کاری کنند که جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌المللی در مقام پاسخگویی و رفع اتهام باشد.»

سایت «الف» هم در یادداشت خود از معترضان این پرسش را مطرح کرده که «چه زمانی دانشجو مکلف می‌شود که مقر نمایندگی یک کشور دیگر در ایران را به اشغال درآورد؟» این سایت نوشته که «با این وجود عقل و شرع چه مجوزی برای متمسک شدن به رفتارهای غیرقانونی می‌دهند؟ آیا ما مجازیم کینه انقلابی و خروش جوانانه خود را به هر روشی ابراز کنیم؟»


9 پاسخ به “انتقاد رسانه‌های محافظه‌کار از حمله به سفارت بریتانیا: این کار، اقدام علیه امنیت ملی بود”

 1. سمنانی گفت:

  به این جمله دقت کنید :
  آیا ما مجازیم کینه انقلابی!!! و خروش جوانانه !!!!خود را به هر روشی ابراز کنیم؟.
  یک سری آدمهای جیره خوار و بی سواد را جهت اشغال سفارت فرستاده اند ،آنوفت حرف از خروش جوانانه می زنند.
  جهت اطلاع این آقایان باید بگویم خروش واقعی جوانان ایرانی را در آینده نزدیک خواهید دید.آنوفت دیگر جیره خواری برای زدن این حرفهای بی پایه و اساس وجود نخواهد داشت.

 2. رضا گفت:

  يعنی شما واقعاً تصور ميکنيد در ايران بدون هماهنگی با بيت رهبری و سپاه اينگونه اقدامات سازمان دهی شده قابل اجرا هستند؟

  مشکل جای ديگری است برادر جان..

 3. بی نام(اسم دشمن انسان است) گفت:

  این تازه اول کار هست اقایان محافظه کار.این انسانهای مخوفی را که طی سالیان درازی با استبداد دینی و القای مفاهیم موهوم و غیر عقلانی تربیت کرده اید یقه شما را هم خواهند گرفت.شما انها را با عقاید پوچ و ضد انسانیتان بزرگ کردید.انها نیروهای گمنام اقا هستند.البنه منظورم این اقای خودمان هست نه ان اقا.

 4. narahat گفت:

  إ?خب پس بایدبفرستینشون کهریزک دیگه!یانکنه اقدام اونا بااقدام فتنه گرا فرق داره?

 5. روناک گفت:

  آقایان محافظه کار چطور وقتی سه میلیون نفر برای دفاع از حقوقشون میان بیرون کتمان میکنید و همه رو ارازل و اوباش قلمداد میکنید و به خاک خون میکشید جوونهای این مملکت رو!!! حالا از پس صد نفر بر نمیاید ؟! خاک بر سرتون خاک بر سرتون و خاک بر سرتون با این شیوه مملکت داری !

 6. علیرضا گفت:

  حکومتی که از تجمع صف خوار وبار فروشی میترسه میزاره مردم بریزن بیرون اونم یه سفارت رو بگیرن و به تصرف دربیارن!!! خودتونید و جد و آبادتون ! تو ایران که خیلی وقته اهمیتی واسه کسی ندارید در عرصه بین المللی هم کسی از یه دیوانه بیش از این انتظار نداره،.

 7. hایران سبز گفت:

  نام امام حسین عزیز و پرچم عزای حسین بازیچه مشتی اراذل اوباش که نام دانشجو رو لکه دار کردن و بعد از آنهمه تخریب خواندن زیارت عاشورا اینگونه شد که در عزای حسین نامش را و روشش را آلوده کردن و نکته جالب تر هم وجود داشت در یکی از عکسهای حادثه بی خردانه دیروز که سایت جهان نیوز منتشر کرد همراه داشتن عکس سردار قاسم سلیمانیی پس ادعای غرب درست است که اینها افراد سپاه قدس بودن و اوج بی تدبیری واکنش ریس و نمایندگان مجلس بود به راحتی تمام نیروی انتظامی حاضر در محل را کتک زدن خیابان را بستند از دیوار سفارت بالا رفتن شیشه شکستن خودرو داخل سفارت را به آتش کشیدن و….. تا توانستند بی خردی انجام دادن و ماجرا جویی کردن آخر این داستان هم معلوم هست داستان ملوانها ی انگلیس را یاد داریم که در آخر بعد از اولتیماتم انگلیس برایشان کت شلوار هاکوپیان خریدیم و با بدرقه گرم ریس جمهور راهی کشورشان کردیم و حلقه مفقود این ماجراها مفهوم منافع ملی کشور بزرگی بنام ایران است تا نادانان تصمیم گیرند اوضاع کشورمان اینچنین است که مشاهده میکنیم

 8. ایرانی گفت:

  خاک بر سرتان یک مشت اراذل واوباش آبروی ملت را برده اند آنوقت شما از آنها تعریف وتمجید می کنید. الان فهمیدید که چرا در جهان خارج تصورات بدی راجب به ملت ایران وجود دارد.

 9. ناشناس گفت:

  واکنش لابی بریتانیا در حکومت قابل انتظار بود. برای اعتراض چه کسانی بهتر از سایت احمد توکلی (الف) و امثالهم؟ این موضوع باید بیش از همه مورد توجه بسیجیان “نقدی” باشد که دیروز قصد تخریب سایت کلمه را داشتند.
  درگیری لفضی امروز توکلی و لاریجانی در مجلس هم باحتمال زیاد نشات گرفته از در اختلاف این دو بر سر حمله به سفارت بوده. لاریجانی که پاچه خواری بیت برایش به نوعی اعتیاد تبدیل شده و نیمچه عقل وی را هم از سرش ربوده تمام اندوخته های دیپلماتیک خاندان دیپلمات لاریجانی را روی میز ریخت و ضمن دفاع از حرکت جنون آمیز دیروز پرسید: چرا 31 سال پیش که سفارت ما در لندن اشغال شد شورای امنیت تشکیل جلسه نداد؟ جهانیان هنوز مبهوت این سوال لاریجانی مانده اند.