سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نروژ سفارت خود در تهران را تعطیل کرد...

نروژ سفارت خود در تهران را تعطیل کرد

چکیده :دولت نروژ امروز اعلام کرد: «در پی حمله روز گذشته تظاهرات‌کنندگان به سفارت انگلیس، نروژ سفارت خود در تهران را تعطیل کرد.»...


دولت نروژ در واکنش به اقدام روز گذشته دانشجویان ایرانی در تسخیر سفارت انگلیس، سفارت این کشور در تهران را تعطیل کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه : دولت نروژ امروز اعلام کرد: «در پی حمله روز گذشته تظاهرات‌کنندگان به سفارت انگلیس، نروژ سفارت خود در تهران را تعطیل کرد.»

بنا بر اعلام “هیلد اشتاینفلد” سخنگوی وزارت امور خارجه نروژ، پرسنل دیپلماتیک نروژ هنوز در تهران هستند و تصمیمی مبنی بر خروج آنها اتخاذ نشده است.

این سخنگو در ادامه در پاسخ به این پرسش که سفارت تا چه زمانی تعطیل خواهد بود؟، گفت: «سفارت نروژ روز سه‌شنبه پس از حمله به سفارت انگلیس تعطیل شد. ما به‌طور دائم در حال ارزیابی و بررسی اوضاع هستیم.»

اشتاینفلد در ادامه خاطرنشان کرد: «پرسنل دیپلماتیک [سفارت] شامل گروهی از اتباع نروژی هنوز در تهران هستند.»

وی در ادامه در پاسخ به احتمال خروج پرسنل دیپلماتیک سفارت نروژ گفت: «این موضوع در دست بررسی است اما در حال حاضر هیچگونه اقدامی در این راستا اتخاذ نشده است.»


2 پاسخ به “نروژ سفارت خود در تهران را تعطیل کرد”

  1. ناشناس گفت:

    سال 75 نیز کشورهای غربی سفارت خانه های خود را تعطیل نمودند و قصد های شوم بر سر داشتند لکن با روی کار امدن دولت مردمی سید محمد خاتمی مجبور به عقب نشینی شدن ایا الان دولت و رهبر ایران مردمیست؟!!!!!
    این ها از اداره یک مدرسه ناتوانند بعد نقشه مدیریت جهانی را در سر میپرورانند مردم ایران در روز تاسوعا و عاشورا از این دد منشان و استکبار جهانی انزجار خود را اعلام نمائیم

  2. پیمان گفت:

    دوستان عزیز توجه نمایند که این حرفهای انقلابی علیه غرب را باید کنار بگذاریم. باید ببینیم چگونه می‌توانیم با دنیا به یک تفاهم درست برسیم نه هر روز جنگ و درگیری