شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» امام جمعه تهران: سیمی که از مقام معظم رهبری به امام زمان وصل شد، آتش فتنه 88 را خاموش کرد

شنبه, ۲۱ آبان, ۱۳۹۰

چکیده : در هجدهم تیر 78 و فتنه 88 اتصال به امام زمان و سیمی که از مقام معظم رهبری به ایشان وصل شد، رعب و وحشت را در دل فتنه‌گران انداخت و آتش را خاموش کرد. / حکومت به قدری مهم است که بی‌توجهی به آن، بی‌توجهی به اساس دین است و اهمیت حفظ نظام از فروع دین بیشتر است که تضمین بقا می‌باشد.


کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران گفت: حکومت به قدری مهم است که بی‌توجهی به آن، بی‌توجهی به اساس دین است و اهمیت حفظ نظام از فروع دین بیشتر است که تضمین بقا می‌باشد و حکم حاکم اسلامی حکم نفسی و صنفی نیست بلکه از عصمت برمی‌خیزد.

به گزارش مهر، صدیقی در نشست جبهه پایداری انقلاب اسلامی، همچنین ضمن اشاره به جریان هجدهم تیر 78 و فتنه 88 اظهار داشت: در این دو دوره اتصال به امام زمان و سیمی که از مقام معظم رهبری به ایشان وصل شد آن‌چنان بر جامعه تاثیر گذاشت که آرامش را به دل مومنان بازگرداند و رعب و وحشت را در دل فتنه‌گران انداخت و آتش را خاموش کرد.

وی افزود: در فتنه 88 که جزء پیچیده‌ترین فتنه‌های تاریخ انقلاب بود ارتباط معنوی عبد صالح و انسان شایسته‌ای است که در برابر خدا تسلیم است و مردم و ولایت را برای خود نمی‌خواهد یعنی عاشق ولایت نیست، بلکه از باب تکلیف مسوولیت بر عهده گرفته و تا جان دارد این سنگر را حفظ می‌کند و همین مساله بود که جامعه را حفظ کرد در حالی که آن کس با رای مردم انتخاب می‌شود چه تضمینی دارد باقی بماند، اما ولایت فقیه تضمین الهی، عرفانی و فقهی دارد.

مهدی کوچک زاده نماینده تهران هم در این نشست به حمایت از صادق محصولی عضو دیگر جبهه پایداری پرداخت و با اشاره به برخی مسائل مطرح شده درباره سرمایه محصولی گفت: ما در جبهه پایداری اهل تبعیت از اصول هستیم و کسانی که اینگونه صحبت می کنند براوردشان از سرمایه مالی محصولی برگرفته از اخباری است که در رسانه ها منتشر می شود. بنده بر اساس داشته های خود با محصولی کار می کنم و این افتخاری است برای ما.

وی همچنین درباره طرح سؤال از احمدی نژاد هم با حرام دانستن این سؤال و تعبیر کردن آن به گرفتن وقت مجلس، ادعا کرد که احمدی نژاد بارها این سؤال ها را در سخنان متعددی پاسخ داده است.

بسیاری از صاحبنظران در سالهای اخیر هشدار داده اند که سوء استفاده های اینچنین از اعتقادات دینی مردم، نتیجه ای جز دین گریزی جوانان نخواهد داشت؛ سوء استفاده هایی که نمونه ای از ان را در ادعای امام جمعه منصوب رهبری درباره ارتباط وی با امام زمان، و یا ادعای حرام بودن سؤال از احمدی‌نژاد می‌ توان دید.

هرچند از تفکری که حفظ نظام و بقای حکومت را مهمتر از اساس دین می‌داند، بعید هم نیست که دین را بازیچه هرگونه قدرت طلبی خود قرار دهد.